Akın Doğan’ın ziyaretleri esnafı mutlu ediyor

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, meclis başkanı seçildikten sonra hiç oturmuyor desem yalan olmaz. Sokağa çıkan Akın Doğan esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.

Kentin tüm cadde ve sokaklarını gezmeye başlayan Akın Doğan, esnafı ziyaret ederek hem çaylarını, içiyor hem de sohbet ediyor. Bugüne kadar yüzlerce esnafın kapısını çalan Doğan, üstlendiği görevi severek yaptığını kanıtlıyor.

Çarşı esnafı da durumdan memnun…

Esnaf, bu zamana kadar alışık olmadık bir muamele ile karşılaştı. Nasıl memnun olmasın ki? Meslek odaları tarafından hatırlanan kent esnafı yapılan ziyaretlerde hem sıkıntılarını aktarıyorlar, hem de oda çalışmalarıyla ilgili hesap sorma fırsatı bulabiliyor.

Gününün önemli bir kısmını üyesi bulunan esnafları gezerek geçiren Akın Doğan, çok farklı bir profil çiziyor. Açık söylemek gerekirse bir meclis başkanının tek tek üyelerini gezmesi benim de pek alışık olduğum bir durum değil.

Kocaeli Ticaret Odası’nda ilk kez böyle özverili bir çalışmaya tanık oldum. Odanın kapalı bir kutu olmadığını, dışa açık bir meslek örgütü olduğunu gösteren bu davranışından dolayı Akın Doğan’ı kutluyorum.

 

Kirazlıyalı’da kaza ‘Geliyorum’ diyor

Okullar açıldı, şehir artık çok daha yoğun ve bu yoğunluğun çoğunu, okula giden çocuklar oluşturuyor. Okullar açılırken özellikle trafik açısından pek çok önlem alınır ama bu önlemler bazen gözden de kaçabiliyor. Tıpkı Kirazlıyalı’da olduğu gibi.

Körfez Kirazlıyalı, şu sıralar ‘TIR’lı Yalı’ haline gelmiş durumda. Hemen her sokakta ve caddede TIR’lar park edilmiş ya da TIR dorseleri bırakılmış.

Acı olanı da bu ağır tonajlı araçlar ve ekipmanlar okullara yakın bölgelerde gelişi güzel bırakılmış.

Her an bir kazanın yaşanması ihtimal.

Özellikle sahipsiz gibi bırakılmış olan dorseler Allah’a emanet bir şekilde okul etraflarında kümelenmiş. Bir sokakta 20 metre arayla bırakılmış 2 dorseye bile rastlayabileceğimiz Kirazlıyalı’da, bu araç ve ekipmanların biran önce asıl yerleri yani TIR parklarına gönderilmesi gerekiyor.

 

Ali Dutkun’un model otomobil tutkusu

Körfez Yarımca’da bulunan By Unlu Cafe ve Restoran’ın işletmecisi Ali Dutkun tam bir koleksiyon meraklısı. Kalem, çakmak ve eski eşya koleksiyonları yapan Dutkun’un en büyük merakı ise oyuncak otomobil koleksiyonu. 16 yılın birikimini evinin salonunda sergileyen Dutkun, klasik, modern ve özel yapım oyuncak otomobil koleksiyonuna gözü gibi bakıyor.  Şimdilik 76 adet otomobili bulunan Ali Bey, gittiği her seyahatten, bavulunda bir otomobille döndü.

Onun bu merakını bilen dostları tarafından da getirilen hediyelerle onlarca arabaya kavuştu. Dutkun, çocuklu misafir geldiğinde tüm arabalarını evin yatak odasına saklıyormuş. Bu zamana kadar koleksiyonundaki bazı arabaları zoraki hediye etmek zorunda kalan Ali Bey, kendince aldığı bu önlemle otomobillerini koruyor.

 

Türkiye Gençlik Teşkilatı’nın 15 Temmuz programına Kocaeli de katıldı

Türkiye Gençlik Teşkilatı tarafından Ankara Antares Kongre Merkezi’nde düzenlenen Dursun Ali Erzincanlı ve Mustafa Caymaz’ın da katıldığı 15 Temmuz şehitleri ağıt gecesi büyük ilgi gördü. Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat’ın daveti üzerine TGT Kocaeli İl Başkanı Ömer Uçar beraberindeki 15 kişilik grupla bu etkinliğe katıldı. “Tüm şehitlerimize bir kez daha anıyoruz. Zira bu vatan, toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duranlarındır” diyen Uçar, düzenlenen etkinliğin amacına uygun bir şekilde gerçekleştiğini ifade etti.

 

Mustafa Efe için KTO’da mevlit okutulacak

Körfez Ticaret Odası’nın 3 dönem başkanlığını üstlenen ve geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Mustafa Efe için yarın (perşembe) saat 18.30’da oda binasında mevlit okutulacak. Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu, meclis ve komite üyelerinin organize edeceği mevlitte ilçe protokolü ve esnafların bir araya gelmesi bekleniyor.

 

KSO meclisi bugün

Kocaeli Sanayi Odası Meclisi bugün saat 10.00’da KSO Konferans Salonunda yapılacak. Toplantıya konuk konuşmacı olarak Osman Aksoy (Hayat Holding A.Ş. Yönetim Genel Kurulu Sekreteri- KSO Yönetim Kurulu Eski üyesi) “İran ve İran ile İş Fırsatları” konulu sunumuyla katılacak.

 

Muhtar Özkar aşure dağıttı

Kentimizin renkli simalarından Mehmet Ağa Mahalle Muhtarı ve S.S.4 No’lu Goodyear Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İsmail Özkar, Muharrem ayı nedeniyle düzenlediği etkinlikle, mahalle ve kooperatif üyelerine aşure ikramında bulundu. Aşure etkinliğine Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir de katıldı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR