AKP, tokat manyağı yapmış!

MAKALEYİ DİNLE

İlimizdeki Manav kökenli vatandaşlarımızın düzenlediği “Kocaeli Kentlilik Bilinci” çalıştayının sonuçları Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelle açıklandı. Panele AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün de katılmıştı… AKP’li Aygün, çalıştayda bir konuşma yaptı… Konuşmasında “Bir gecede bizlere Osmanlıca’yı unutturup Türkçeyi dikte ettiler” söylemi salonda gerginliğe neden olmuştu. AKP’li Aygün, hedef tahtasına oturtulmuştu…  Aygün baktı ki olacak gibi değil, bir açıklama yapma gereği duydu.  Yazı çok uzundu…  Size özetini vermek istiyorum;

***

“Ülkemizi yüz yıl önce bölmek isteyen Haçlı zihniyeti taşeron olarak Avustralya’dan Azakları, Afrika’dan Zencileri kullandılar. Osmanlı topraklarında kendilerine bağımlı 44 devlet kurarak bu topraklardaki petrolü paylaştılar, bölgeyi yüz yıl sömürdüler. Haçlı zihniyetinin torunları teknolojide küresel güç oldular, bizde yüz yıl uyuduk. Hatırlayın alfabemiz UYU UYU YAT UYU ile başlıyordu. Bu ne demektir; Ecdat kanlarını dökerek İstiklal Savaşı verdiler ülkeyi bizlere emanet ettiler. Ancak İstikbal’imizi (Ekonomik bağımsızlık) kazanamadık. Cumhuriyet tarihi boyunca ekonomik kalkınmayı sağlayan seçilmişler üzerinde algı oluşturularak ortadan kaldırılmıştır. 1950’den 1960’ a kadar 10 yıl ülkenin kalkınmasını sağlayan 3 kez milletin yetkisine sahip olan Demokrat Partili Başbakan Sn. Adnan Menderes ve arkadaşlarına darbe yapılarak sudan sebeplerle idam edilmişlerdir. Daha sonra Anavatan Partisi dönemi ülkenin dünyaya açılma dönemidir. Sn. Turgut Özal da zehirlenerek öldüğü ailesi tarafından açıklanmıştır. Koalisyon dönemleri ile ülkeyi kan emicilerin İMF ye teslim edenlerden kurtulmak için yapılan tüm olumsuz algılara rağmen bu millet ülke yönetimini daha kuruluşunun 1. Yılında AK Parti’ye onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’a verdi. İşte ne olduysa bundan sonra oldu ekonomide uykudan uyanış ve diriliş başladı.

***

Avrupa’nın ikiyüzlü olduğunu milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy yüz yıl önce söyledi, ama bugünün insanı bunu görmüyor anlamak istemiyor çünkü hala uykudalar. 100 yıl önce oyuncak üreten ülke olarak bildiğimiz bugün teknolojik alanda zirve yapmış Japonya hala 3000 yıllık alfabesini kullanıyor. Latin alfabesini kullanıyor ve dünya ekonomisinde ilk on sırada, 1000 yıllık tarihi olan Türk insanı bugün tarihi anıtları üzerindeki yazıları okuyamıyor. Bin yıllık tarih ve bilgi yok olup gidiyor, oysa bizde Japonlar gibi hem eski Türkçeyi (Alfabe) okurken yeni alfabeyi de zorunlu hale getirip devam etseydik bugün ekonomide Japonya gibi olmakta geç kalmazdık.

***

Bu konuşma metninde anlatılan tarihi gerçekler ve bugün yaşananlar ülke insanının bilmesi gereken gerçeklerdir… Milliyetçiyim diyen bunları benden daha çok anlatmalı, demokratım diyen bu gerçekleri haykırmalı… Ama bu hasletlerden nasibini almamış toplantıdaki 3-5 siyaset cambazları, hokkabazları bu gerçekleri duyunca rahatsız olurlar ve yalan yanlış beyanlarla (Toplantı yeri Sabancı Kültür Merkezi yerine Derbent oteli yazıldığı gibi) dedikoducu gazete sayfalarında dedikodu köşe yazarları ile algı oluşturarak saf temiz duygulu insanların milliyetçilik duygularını sömürürler… Ak Parti ve onun temsilcilerini nasıl yıpratırımın hesabını yapıyorlar… Ama ne yapsalar boş, onlar ancak kendileri gibi düşünenlerin yorumlarını yayınlar, işine gelmeyen yorumları filtrelerinden geçirmezler.15 yıldır muhalefet partileri ile aynı şekilde saldıranlar yazanlar ama 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum,1 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK tokatı yedikleri halde akıllanmadılar, akıllanmazlar çünkü tokat manyağı oldular. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

***

Aygün’ün açıklamaları böyle…  Yaptığı açıklamada konuşmasını başka taraflara çekenlere tepki gösteriyor…  Aygün bilmeli ki, bu cümleyi kullanmışsa, en cahil vatandaş bile bu söylemi ne maksatla söylediğini anlar… AKP’liler, Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan’a yaranmak için bir gecede Osmanlı sevdalısı oldular… Aygün de bunlardan biri… Aygün’ün  söylediği söylemle ilgili açıklamasını pek tatmin edici bulmadım

Yahya Kaptan’da iletişim sıfırlandı

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde yapımı devam eden tramvay hattının ray döşeme işlemleri sırasında, bu mahalleyi besleyen telefon ve fiber internet sisteminin kabloları kopartıldı. Kablolar zamanında onarılmayınca mahalle sakinlerinin gün boyunca her türlü iletişimden mahrum kaldı. Bu durum en fazla esnaf etkilendi. Gazetemizi arayan bir vatandaş, “Sabahtan beri ne internetimiz,  ne post cihazımız, ne de faks makinemiz çalışıyor” diyerek sitemini dile getirdi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Ertuğrul - Zeki sen ne dediğini bilmiyorsun.Biz TÜRKüz sen hangi millettensin bilmiyorum.Sen bu ile geldin vekil oldun.Bu sana bize hakaret etme hakkı vermez.Bir tane yerli vekil varmı yok.Kandıra oda mecburen yerli belediye başkanı varmı.Ülkenin kalkınmasının alfabe ile ne alakası var biz arap dedğiliz Türküz.Senin osmanlında okuma bile yüzde 2 idi.1950den beri sizin gibler yönetiyor ülkeyi.Çok sevdğin mendereste,demirelde,özalda yoldan başka övüneceğiniz ne var.Siz avm ,yol,yolsuzluktan başka ne yaptınız.

Yanıtla . 0Beğen 24 Nisan 17:45
04

Ali POLAT - Cumhuriyet Aydınlarından İsmail Hakkaı baltacıoğlu; ''Medeniyet savaşında yorulan milletler için sırtını tarihe vermekten başka çare yoktur.

1-Bir gecede bize Osmanlıcayı unutturup Türkçe yi dikte etmediler, değiştirilen dil değil alfabedir. Arap alfabesinden latin alfabesine geçilmiştir.

2-Yapılan yanlışi doğrusu konusu tatışılacak bir konudur ama Osmanlının son dönemlerinde imparatorluk için alfabenin değiştirimei konusu defalarca konuşulmuştur.

3-Alfabenin değişmesi ile özellikle edebiyet tarih ve bilim alanında hafızamızın sıfırlandığıda doğrudur.

4-Aam sanki çok okullu eğeitimli ortada bir toplum varmış gibi davranmakta doğru değildir.

5-Osmanlıca yı da konuşan sade vatandaş değil saray ve civarıdır.

Yanıtla . 0Beğen 24 Nisan 17:45
03

Melih - Doğru söze ne hacet.....

Yanıtla . 0Beğen 24 Nisan 17:45
02

taskopru 2 - çokluğunuzla övünmeyin Aygun . o makama da milliyetçilikle geldin. bulunmaz hint kumaşı değiılsin..

Yanıtla . 0Beğen 24 Nisan 17:45
01

golcuklu - Yav sayın aygün teknolojiyle kalkınmanin alfabeyle ne alakası var allahaaşkına şimdi alfabe kullanilmiyormu ülkemiz simdi kendi silahını yapmiyormu teknolojide ilerlemiyormu siz Kocaeli için iyi çalışın bböyle şeylerden puan almaya çalışmayın iyi çalışırsanız sayın cumhurbaşkanımız sizi yine aday yapar

Yanıtla . 0Beğen 24 Nisan 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR