Odabaş’tan Başkan Doğan'a veryansın!

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı tehdit ettiği gerekçesi ile hakkında açılan davada 5 ay hapis cezası alan Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı (MARSİAD) Bahri Odabaş, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve savunmasını dahi almayıp kararı veren Hakime tepki gösterdi.

Hatırlanacağı gibi İzmit Belediyesi’nin Halkevi bölgesindeki 20 işyerinin yıkılması kararına MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş tepki göstermişti…

Odabaş, konuyla ilgili, “Korkarım böyle giderse canına tak eden bir esnafın başına sıktığı kurşunla Nevzat Doğan'ın sonu berbat olabilir’ demişti. Bahri Odabaş'a tehdit suçlaması ile dava açılmıştı. Yargılanan Odabaş, 2 Haziran’da görülen duruşmada 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

**

Odabaş , “Başkan Nevzat Doğan’ı ve savunmayı almadan ceza veren hakimi milletin vicdanına ve hakimlerin hakimine havale ediyorum” başlıklı bir mail gönderdi.

Odabaş’ın açıklamasını birlikte okuyalım;

“İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yıllardan beri başka işi kalmamış gibi Halkevi mevkiinde esnaflıkla ailelerini geçindiren 20 kadar esnafın dükkanını yıkmaya çalışıyor.

Biz de sivil toplum kuruluşu olarak problemin konuşarak çözümü için defalarca Nevzat Doğan’a ulaşmaya çalıştık, fakat hiçbir sonuç alamayınca son yaptığımız basın açıklamasında endişelerimizi dile getirerek Nevzat Doğan’ı uyarmıştık.

Başkan Doğan, uzlaşı yerine bizi sindirmek için önce savcılığa şikayet etti, savcılık takipsizlik kararı verince itiraz ederek bizi Mahkemeye verdi. Duruşma günü annemin cenazesi nedeni ile duruşmaya katılamadım, cenazeden döndükten sonra avukatıma dosyaya baktırınca gördüm ki Sayın Hakim benim savunmamı bile beklemeden 5 ay ertelemeli hapis cezası vermiş.

İtirazımı Ağır Ceza’ya verdim, ancak önce savunmayı almadan alelacele ceza veren Hakimi milletimizin vicdanına ve Hakimlerin hakimine havale ederken, itirazım kabul edildiği takdirde Reddi Hakim talebinde bulunacağımı ifade ediyor ve ülkemizde adil ve hukuka uygun karar veren Hakimlerimizin de olduğuna inanıyorum.

Sayın Doğan, kurnazlık yaparak bir taşla birkaç kuş vurmak istiyor, bir taraftan milletin parası ile partili yandaş avukatları zengin ederken, bir taraftan da yanlışlarına karşı çıkanları susturmaya çalışıyor fakat kurnazlık fayda verseydi, tilkiler aç dolaşmazdı.

**

Başkan Doğan’a da bizi asla yıldıramayacağını, 5 ay değil ömür boyu hapis cezası alsam da esnafımıza sahip çıkmaya ve yanlışlara karşı çıkmaya devam edeceğimi ifade ediyorum. Esnafın bedduasını değil, Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya gibi Esnafın Duasını ve sevgisini alarak, başkanlık bittikten sonra da tedirgin olmadan esnafın içinde gezebilecek davranışlarda bulunarak problemlere aklı selim ile yaklaşmasını tavsiye ediyorum.”

**

Odabaş’ın açıklaması böyle…

Odabaş, açıklamasının sonunda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a çağrıda bulunarak, “Aldığın kararlarla esnafın bedduasını alma.

Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya gibi esnafın duasını al.

Yarın başkanlık koltuğundan inersen, tedirgin olmadan esnafın içinde dolaşabilesin.

Bakalım Doğan-Odabaş çekişmesi nereye kadar devam edecek?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Mehmet - Başkan Nevzat Doğan iyi ki sizin dediğiniz gibi Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya'nın yaptıklarını yapmıyor. onlar şimdi halkın içinde gezebiliyorlar mı biri hapiste diğeri sonuç bekliyor. Bizim paralarımızı mevkilerini kullanarak yediler. Hakkımızı helal etmiyoruz. Nevzat Doğan dosdoğru adam bildiği yoldan şaşmasın inşallah.

Yanıtla . 0Beğen 23 Haziran 17:52
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR