Köylere yapılan her yardım kutsal!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, sağlıklı ve modern kentler ile köyler oluşturmak için altyapı çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Geçmiş yıllarda birçok köyü sağlıklı altyapıya kavuşturan İSU, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla birlikte köylere geri dönüşümü sağladı.
**
İSU İzmit’in Çubuklu Osmaniye, Durhasan, Eseler, Hasanoğlu (Emirhan) ile Solaklar köylerinin atıksu altyapısına kavuşturmak için hazırladığı projenin çalışmalarına geçtiğimiz yılın son aylarında başladı. Koruge boru ile atıksu hattı döşeme çalışmalarının sürdüğü projede 5 köyde toplam 9.890 metre uzunluğunda imalat yapılacak. Ayrıca, Çubuklu Osmaniye köyünde 1000 kişilik fosseptik inşa edilecek.
Proje kapsamında şimdiye kadar 9000 metre uzunluğunda atıksu hattı yapıldı.

*********************************************

Haziran ayının ortalarında tamamlanması hedeflenen çalışma ile 5 köyde yaşayanların yaşam kalitesinin daha da artacağını belirten İSU Genel Müdürü İlhan Bayram “Bizim için insan hayatı çok önemlidir. İnsanların olduğu her yerde hizmetlerimizi yapıyoruz. Bundan dolayı şehir ile köyler arasında ayrım yapmadan çalışıyoruz.”dedi.

*********************************************

Sevgili okurlar;
Çoğumuz köy hayatını biliriz.
Köyde yaşamın zor olduğunun farkındayız.
Gerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gerekse İSU’nun köylere yaptıkları yatırımlar her zaman önemsemişimdir.
Köye yapılan her yatırıma saygı duymuşumdur.
Yapılan bu yatırımlardan dolayı yetkilileri kutluyorum.


KASİAD’dan ABD gezisi için cevap geldi
Sevgili okurlarım;
Önceki gün Büyükşehir Belediyesi ve beraberindeki heyetin ABD gezisi masraflarıyla ilgili bir yazı yazmıştım. Yazıma cevap Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Genel Sekreteri Yusuf Arabacı’dan geldi.
Sayın Arabacı konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;
Merhaba Mesut Bey.
06 Nisan 2012 tarihli Günlerin Getirdiği köşesinde “İş adamlarının ABD gezisi masraflarını kim ödedi?” başlıklı bölümde, tarafımızın adı kullanılarak bir hata işlendiği tespit edilmiştir. Bu organizasyonda KASİAD üyelerinin katılımları bireysel katılımlar olarak gerçekleşmiştir.
Heyet içerisinde bulunan Özgür Kocaeli Gazetesi Başyazarı İsmet Çiğit’in (http://www.ozgurkocaeli.com.tr/makale/ortak-deger-insan-olmak-91192.html ) yazısında belirttiği gibi, KASİAD üyesi iş adamları “ABD gezisi masraflarının tamamını kendi ceplerinden” karşılamışlardır.”…
*********************************************
Sayın Arabacı’nın da ifade ettiği gibi KASİAD üyeleri, ABD gezisi masraflarını kendi ceplerinden ödemişler.


HAS’tan Kahraman’a ziyaret
HAS Parti İl Başkanı Av. Erol Pekcan, il yöneticileri Hayrettin Ünlü, Mehmet Ali Doğan, Bahattin Buksu, Necati Önder ve Sedat Yüksel önceki gün Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr. Halil İbrahim Kahraman’ı ziyaret etti. Sıcak ve hoş bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette, yerel demokrasiden ve sivil toplum örgütlerinin öneminden bahsedildi. Pekcan hazırladıkları “Yeni Türkiye- Yeni Siyaset için Yeni Anayasa” isimli çalışmayı dosya halinde Kahraman’a sundu.

İzmit’te köy camilerinde temizlik
İzmit Belediyesi, camileri temizlemeye devam ediyor. Cami temizliği için özel bir ekip oluşturan İzmit Belediyesi köylerdeki camilerle de ilgileniyor. İzmit’e bağlı Şahinler Veyisler, Bulduk Çakırlar, Ulupınar, Hasancık, Kurtdere Tevfikiye köylerindeki camiler belediye ekiplerince temizlendi. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Salih Güler, sadece kent merkezindeki değil köylerdeki camilerin temizliğini yaptıklarını söyleyerek “Sorumluluk sınırlarımız içinde 220 den fazla ibadethane bulunuyor. Cemevleri dahil bütün ibadethanelerde yılda en az iki kez genel temizlik çalışması yapıyoruz” dedi.


Körfez’de yanan ev onarıldı
Körfez Hacı Osman Mahallesi Nehir Sokak Derya Sitesi C bloktaki Zeki Sönmez’e ait evde, beş yaşındaki çocuğun çakmakla oynaması sonucunda çıkan yangında, evin büyük bir bölümü kullanılmaz hale gelmişti. Mahalle muhtarı Perihan Tuç, aileye yardım yapılması için Körfez Belediyesi’ne müracaat etti. Belediye de yanan evin elektrik tesisatı, boyası başta olmak üzere evin onarımı tamamlanarak ailenin kullanımına sundu. Mahalle muhtarı ve hane sahibi Zeki Sönmez, yardımda bulunan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’a teşekkür ettiler.

İzmit’te sağlıklı beslenme semineri
İzmit Belediyesi çalışanlarına sağlıklı beslenme semineri verildi. İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından çalışanlara yönelik sağlıklı beslenme seminerini Özel Acıbadem Hastanesi diyetisyenlerinden Ercan Kaplan verdi. Seminere 80 personel katıldı. Seminerde sağlıklı beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar, beslenme alışkanlıklarımızdaki yanlışlıklar, yaşam tarzımıza göre doğru beslenme, düzenli yemek yemenin önemi, kişinin yaşına ve kilosuna uygun hangi sporların yapılabileceği gibi konular ele alındı.

AKP Gölcüklü gençler öğretmenleri unutmadı

AKP Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ziya Yıldız ve yöneticiler önceki gün
Anadolu Öğretmen Liselerinin kuruluşunun 164. yıldönümü münasebetiyle Ulaşlı’da eğitim veren Gölcük Anadolu Öğretmen Lisesi müdür yardımcısı Salih Ünel’i ziyaret etti. Yıldız, Ünel’e çiçek takdiminde bulundu.Geri dönüşüm önemli

İzmit Belediyesi, geçtiğimiz yıl 30.000 öğrenciye geri dönüşüm konusunda eğitim verdi. Ulubatlı Hasan İ.Ö.O., Ulusal Egemenlik İ.Ö.O, İbni Sina İ.Ö.O ve Farabi İ,Ö.O’nda 850 öğrenci, ambalaj atıkları, elektronik atıklar, atık piller ve bitkisel atık yağlar konusunda bilgilendirdiler. Beyza Sevilen tarafından verilen eğitimde öğrencilere çevre ile ilgili broşür, magnet ve afişler de dağıtıldı.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Kangurular geri geri yürüyemezler

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR