Atatürk’e şerefsizce dil uzatıldı

MAKALEYİ DİNLE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karaman'daki cinsel istismar olayıyla ilgili Hükümet'e, Milli Eğitim Bakanı'na yüklendi. CHP lideri, Bakan Sema Ramazanoğlu için de "Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette" ifadesini kullanmıştı.

***

AKP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, sosyal paylaşım sitesinde, “Senin de senin gibi kaç tane zerzavat varsa hiç birinizin yatacak yeriniz yok. Bu toprakların tarihindeki en kara lekesiniz. 93 yıllık garabetin çocuğu. Atan ne ki sen ne olacaksın. Ahlaksız Kılıçdaroğlu…” demişti…

***

AKP’li Tanju Yılmaz’ın paylaşımına büyük tepki geldi…

CHP Derince Gençlik Kolları Başkanı Ziya Saygı, Derince Kent Meydanı’nda yaptığı basın toplantısında AKP’li Tanju Yılmaz’ı yerden yere vurdu… Saygı’nın açıklamasını muhabir arkadaşımız Ahmet Hazer takip etti… Saygı’nın basın açıklamasına CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erinç, İzmit Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Cihan Çakır ve partililer katıldı.

 

ALÇAKÇA VE ŞEREFSİZCE

CHP’li Saygı, basın toplantısında özetle şunları söyledi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk hem kurtuluş mücadelesinde hem de cumhuriyetin kuruluş aşamasında özellikle içeride yapılan isyanlarla ve hain işbirlikçilerle tek tek mücadele etmiştir. Dün örneğini yaşadığımız gibi aslından Tüm Türkiye genelinde ve Derincemiz de bu hain ve işbirlikçiler yeniden hortlamışlar ve Türk devletinin tüm dünyada saygı duyulan liderine alçakça ve şerefsizce dil uzatmışlardır.

 

AMAÇLARI DEĞİŞMEMİŞTİR

“Bu hainlerin dünden bugüne adları değişmiş ama amaçları değişmemiştir. Milli mücadele önderimiz Atatürk ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yapılan haince açıklamalarla Türk milletine kin kusulmaktadır. Milli mücadele döneminde Çanakkale geçilseydi bugün ya İngiliz uşağı yada Fransız sömürgeciliği altında Müslümanlıktan uzak bir inançla yaşamlarını sürdüreceklerdi.

 

NE ŞEKİLDE ÖDÜLLENDİRİLECEK ?

Bizlere 93 yıllık garabetin çocuğu diyenlere hitaben bizler ‘Çanakkale’de bayrak inmez ezanlar dinmez’ diyerek mücadele edenlerin çocuklarıyız. Ama sen hangi zihniyetin evladısın. Bunun cevabını değerli halkımıza bırakıyorum. Bu kindar söylemin ne şekilde ödüllendirileceğinin takipçisi olacağız. Çünkü bu tür söylemler onlar tarafından cezalandırılmaz, ödüllendirilir.

 

CHP 93 YIL DAHA VAR OLACAK

Geldiğimiz noktada bu karanlık süreci aydınlığa çıkaracak güç genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP gençliğidir. Bu anlamda 93 yıldır var olan partimiz, 93 yıl daha var olacak ve CHP gençliği olarak bu karanlık zihniyet değişene kadar mücadelemiz devam edecektir”

***

CHP’li Saygı’nın açıklaması böyle…

Her açıklaması bir ok gibi…

Saygı, açıklamasının sonunda ilginç bir konuya temas etti…

Saygı, Yılmaz için, “Bu kindar söylemin ne şekilde ödüllendirileceğinin takipçisi olacağız. Çünkü bu tür söylemler onlar tarafından cezalandırılmaz, ödüllendirilir”

Saygı haklı…

AKP’de Cumhuriyet rejimine meydan okuyanlar, Atatürk’e dil uzatanlar partide hep el üstünde tutuluyor…

***

AKP’li vekiller bakanlar zamanında şu sözleri söylemişlerdi;

‘Kadın mıdır, kız mıdır bilmem’,

‘Kadına şiddet abartılıyor’,

‘Kadın ahlaklı olsun kürtaj yaptırmasın’,

‘Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün, anası ölsün, sen sus kadın’,

***

Türkiye savaş ortamında iken, başkanlık sistemi konuşulurken, Kılıçdaroğlu’nun bir söylemini bu kadar büyütmek, “AKP gündemi değiştirmek istiyor” yorumlarına neden oluyor.

 

Mümin Sekman Gebze’ye geliyor

Gebze Belediyesi’nin düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri nisan ayında da dolu dolu programlarla devam ediyor. Gebzelilerin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği etkinlikler kapsamında bugün Kişisel Gelişim Uzmanı Mümin Sekman, “Her Şey Seninle Başlar” konulu konferansıyla devam edecek. Kent meydanında bulunan kültür salonunda gerçekleşecek konferans saat 20:00’de başlayacak. Katılımın ücretsiz olacağı konferansa tüm vatandaşlar davetli…

 

Bayanlara özel etkinlik

İzmit Belediyesinin ile Tasavvuf Vakfı Kocaeli Şubesi ortaklığında bayanlara özel kutlu doğum haftası etkinliği düzenlenecek. Bugün saat 20.00 de Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte bayan semazenler eşliğinde sema gösterisi ve ney dinletisi yapılacağını söyleyen yetkililer” bütün bayanları ücretsiz olan etkinliğimize bekliyoruz” dediler

 

Üzülmez fidan dikti

Kartepe Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Evi üyesi çocuklar, Kent Merkezi Proje Alanı’nda gerçekleştirdikleri ağaçlandırma çalışması ile Bilgi Evi Ormanı oluşturdular. Bilgi Evi üyesi çocuklar sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kent Merkezi Proje Alanı’nda ağaçlandırma çalışması yaptı. Minik eller ıhlamur, akçaağaç ve sığıla ağaçlarının yer aldığı 60 fidanı yeni Hükümet Konağı inşaat alanı karşısındaki 5400 metrekarelik yeşil alana diktiler.  Başkan Üzülmez de çocuklara eşlek etti.

 

Çakmak’tan  terör açıklaması

Gölcük’ün sevilen dernek başkanlarından birisi olan ve çalışmaları ile takdir kazanan Gölcük Niğdeliler Derneği Başkanı Cemil Çakmak, son zamanlarda ülkemizde tırmanan teröre dikkat çekti. Çakmak, terör saldırı konusunda üzüntü duyduklarını ifade etti ve ülkemizin yaşadığı zor günleri birlik ve beraberlik ile aşacağını dile getirdi. Çakmak doğru söylüyor, biz birlik ve beraberlik içinde olacağız, Hükümet de gerekli adımları atıp bu terör illetinden kurtulmayı umut ediyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR