Çivisi çıkmış dünya!..

MAKALEYİ DİNLE

TV haberlerini izliyorum; oyun oynarken düşüp kolunu kıran kız çocuğu, hem de “Özel Hastane’de”, kolu alçıya alınırken antibiyotik kullanılmadığı için kangren oluyor ve kolu kesiliyor! Yargı, kusurlu gördüğü doktora 250 gün hak mahrumiyeti cezası veriyor ve sonra bu cezayı 5 bin TL para cezasına çeviriyor!

  • Doktor kusurlu ise, bu ceza hak mıdır, adalet midir? O küçük kızın bütün yaşamı ruhsal sarsıntı içinde geçecek. Ya anne-babası?

Kendisine silah zoruyla tecavüz eden adamı öldürdüğü için “müebbet hapis” cezası alan kadının cezası az bulunarak “ağırlaştırılmış müebbet” isteniyor! Ama, karısını öldüren adama mahkemedeki duruşu nedeniyle “iyi hal indirimi” veriliyor! Adaletiniz batsın!

Rize-Çayeli’nde oturan Ayşe Kandemir, 18 Ekim’de evinin bodrum kartında öldürülmüş olarak bulundu! Cinayet 2.5 ay sonra aydınlatıldı. Katili, sitenin bahçıvanı çıktı! Sebep; “kadın kapıyı açık saçık bir elbise” ile açmış! Namus bekçilerine kurban oluyor kadınlarımız!

2015 yılında 300’ü aşkın kadın cinayetlerde hayatını kaybetmiş!

Bu ülkede TV’lerde en çok izlenen programlar “Evlilik Programları!”

Muhafazakar ve inancına bağlı kimi insancıkların maddi çıkarlara tapınma örneklerini görüyoruz!..İnsanımızın bir yüzü de bu!

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) vatandaşların TV’lerde en çok beğendikleri programları araştırmış. En çok izlenen program Adnan Oktar’ın “KEDİCİKLER” programı olmuş! “Kedicikler, her biri ayrı bir şuh ve erotik danslarıyla karşımıza çıkan kadınlar!” Adnan Oktar da “din konusunda” ULEMA!..

“İş kazası” denilen “İŞ CİNAYETLERİ” sonucu 2015 yılında 1730 insanımız hayatını kaybetmiş!

Bu ülkede son 5 yılda, Müslüman kellesi almakla tanıdığımız İŞİD terör örgütüne 3 bin genç insan katılmış! Bunlardan biri 20 yaşındaki Ali Sakır, örgüte ihanetle suçlanan öz annesini infaz etmiş!

Bu ülkede belli başlı gıda ürünlerine boya ve diğer kimyasallar katılıyor, insan hayatıyla oynanıyor!

Bu ülkede, “borcunu ödeyemediği için” 110 bin kişi cezaevlerine girmiş! Yasal takibe düşen kişi sayısı ise 1 milyon 236 bin olmuş!

Bu ülkede “borç yüzünden intiharlar” giderek artıyor!

Bu ülkede “yeni teknoloji örneği üretim tesisleri” açılmıyor. Ama her köşe başında, mahalle aralarında bile AVM’ler açılıyor!

Bu ülkede 11 aylık dış açık 57 milyar dolar!

Nasıl kapanacak bu açık?

Yabancı sermayenin sıcak parası ile!

Bunun için ne yapılacak?

Dışarıdan gelecek küresel sermayenin verdiği borçlar 5 yıl daha VERGİDEN MUAF!

Ama, eğer paranız varsa DOLAR’a yatıracaksınız!

Ekonomi uzmanları yeni yılda dolar 3.25 olacak diyor!

Parası olan dolar stoklayacak, kısa sürede büyük paralar kazanacak, zenginliğine zenginlik katacak!

Ya parası olmayanlar?

“Biraz daha yoksullaşacaklar!”

Peki ne zaman aklımız başımıza gelecek?

Çok zor!

Büyük İslam Alimi “İbn-i Haldun” diyor ki; “İnsan beyni değirmen taşına benzer. İçine bir şeyler atmazsanız kendi kendini öğütür!”

Bu ülkede hiç okuması-yazması olmayan 3.8 milyon insan yaşıyor!

Bütün dünyada kız-erkek ayrımı yapmadan her insan eğitiliyor ve “üretken bir insan” haline geliyor. Ama bizim ülkemizde, kız çocuklarının beyinleri öyle dumura uğratılmış ki; Ellerinde pankartlarla “Baba beni okula gönderme, ahirette okuldaki sorular sorulmuyor” diyor kızlarımız!

Bu dünyanın bir “İMTİHAN SAHASI” olduğunu idrak edemeden!

Kölelik zincirini kendi eliyle takıyor!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR