Taşköprülüler’de kılıçlar çekildi!

MAKALEYİ DİNLE

Körfez Taşköprülüler Derneği’nin kongresine sayılı günler kala başkan adayları piyasaya çıkmaya başladı.
Derneğin başkanlığını yürüten Dr. Öznur Gökkaya (Derince Belediyesi Başkan Danışmanı), tekrar aday olurken, Özcan Efe, Selahattin Akgül’den sonra Körfez Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Arabacı da başkanlığı aday oldu…
Arabacı önceki gün basına bir mail gönderdi.
Mailde mevcut başkan Öznur Gökkaya’ya verdi veriştirdi.
Arabacı’nın açıklaması şöyle:
“Şu anda ki başkan Öznur Gökkkaya, derneği kullanarak belediye başkan adayı olmayı planlıyor. Hayalinde hep bu var. Bunun planları var. Öznur Gökkaya, kendine dahi güvenemiyor. Şayet kendine güveniyorsa şu anda dernekten üye silme işlemi yapmaz.
Ne de üye yapar.
Seçime mevcut üyelerle girer.
Neden üye silme işlemi yapıyor?
Şunu belirteyim ki, Öznur Gökkaya zaten Körfez’in köylerine bağlı bir köyden değil, İzmit’e bağlı bir köyden.
Bu derneğin başkanı olarak görev yapması zaten doğru değil.
Böyle bir insanın Körfez’de dernek başkanı olması çok abes.
Bu yanlışın giderilmesi gerekir.
6 yıldır dernek başkan olan Öznur Gökkaya, hangi faaliyetleri yaptı? Kamuoyuna çıksın açıklasın.
Açıklayacak bir faaliyeti olmadı.
Derneğin göstermelik bir yerinden başka bir şeyi yok.
Biz böyle bir dernekçilik istemiyoruz.
Üreten, çalışan, koşuşturan, kamuoyu oluşturan, üyelerinin derdini dinleyen, sorunlarına çözüm yolları arayan bir dernek yönetimi istiyoruz.
Cenazelere katılan, düğünlerine iştirak eden bir başkan istiyoruz.
Bu yüzden ben de aday oldum.
Hilesi olmayan, hurdası bulunmayan bir seçim olursa, güzel bir yönetimin iş başına geleceğini düşünüyorum”
*******************************************
Arabacı’nın açıklamaları hayli ilginç…
Anlaşılan muhalefet Gökkaya’ya karşı kılıçları çekti…
Kongre tarihi yaklaşınca, açıklamaların dozu daha da yükselecek gibi…

13 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi’nden cevap geldi

Dünkü bu köşede “Çalışmayan minibüsün hesabına para yatırılmış!” başlıklı yazımda 13.Nolu Minibüsçüler Kooperatifine ait 41 M 0163 Nolu minibüsün 17-18 ve 19 Şubat tarihlerinde çalışmadığını, buna rağmen hesabına 17 Şubat’ta 367 lira 35 kuruş, 18 Şubat’ta 342 lira 23 kuruş, 19 Şubat’ta 295 lira 9 kuruş yatırıldığını, minibüs sahibi çalışmadığı halde hesabına para yatırıldığını görünce, parayı çekip yetkililere teslim ettiğini yazmıştım.
13 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Hasan Öztürk dün beni aradı.
Konuyla ilgili bilgi verdi.
Haberi yazmadan önce kendisini aramadığım için biraz sitem etti.
Başkan Öztürk şu açıklamada bulundu; Bahsettiğiniz minibüs 101 Nolu Kooperatif’ten 13 Nolu Kooperatife geldi. Doğal olarak plakası değişti. Arkadaşlarımız minibüsün yeni plakası yerine, eski plakasını Kent Kart’a bildirmiş. Durum fark edilince de hemen düzeltildi. Bunda insan hatası olduğunu kabul ediyoruz. Size bilgi verenleri de art niyetli olarak görüyoruz. Yakın bir zamanda kooperatifimizin seçimi var. Birileri basını yanlış bilgilendiriyor. Bizim verilmeyecek hesabımız yoktur” dedi.


Av.Güler Çetin’e geçmiş olsun

Kocaeli Barosu’nun başarılı avukatlarından Güler Çetin, “kaza geliyorum demez” misali önceki gün talihsiz bir kaza geçirdi.
Güler Hanım, arkadaşlarıyla spor yaparken maalesef kolunu kırdı.
Şu sıralar kolu bandajlı olarak geziyor.
Aynı zamanda Baro’nun Disiplin Kurulu Başkanlığı’nı da yapan Güler Hanım’a geçmiş olsun diyoruz.

İzmit mahallelerinde sorun kalmayacak

İzmit Belediye Bakanı Dr. Nevzat Doğan, son olarak Gültepe Mahallesi’ndeydi. Başkan Doğan’a bu gezide Belediye Meclis Üyesi İsmail Gün, Başkan Yardımcıları Murat Demir ve Mehmet Öztürk ile daire müdürleri eşlik etti. Başkan Doğan yaklaşık 3 saat kaldığı mahallede, Gültepe Mahalle Muhtarı Yusuf Çelik’ten de bölgenin sorunları hakkında bilgi aldı. Mahalle genelinde bugüne kadar önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Doğan, 2012 yılı sonuna kadar asfalt yama, korkuluk, merdiven gibi eksiklerin tamamlanacağını söyledi.

Kocaman’dan teşekkür
Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, indirimli satışlara olan ilgiden dolayı ilçe halkına teşekkür etti. Kocamen şu açıklamada bulundu; İlçemizde Mevsim sonu indirimli satışlara beklenenin üstünde katılım olup, ilçe ticaretine küçücükte olsa katkı sağlattırdı.
Aylardır durgun çarşı piyasamız azıcıkta olsa renklendi.
Gölcük halkımıza içten teşekkür ediyorum. 2-3 aydır sıkıntılı olan piyasaların ateşini söndürmek ilçe ticaretine katkı sağlanması düşüncesiyle Odamız ve Gölcük Belediyesi organizasyonunda 3 ayda bir kez yılda 4 kez mevsim sonu indirimli günler tertip etmekteyiz. Bu yıl işçi maaşlarının alınması ve Kocael ile aynı gün başladık ve çarşımız sokaklarımız tam olmasa da hareketli anlar yaşadılar. Halkımız seri sonu malzemeleri almak için mağaza mağaza gezip durdu. Burada tek eksiğimiz gözlemimiz halkımıza bu olayı mevsim sonu indirimli günleri duyuramamak oldu.
Bu yılki ilk MEVSİM SONU İNDİRİMLİ günleri ay Nisan ayı içinde bir kez daha bahar şenliğiyle yenilenmesi ile alakalı çok müracaat aldık. Esnafımızın az da olsa yüzü güldü. Bundan sonrakilerde belediye anonsunu kullanarak halkımıza duyuruları yaparak hareketliliğin daha fazla olacağını düşünüyoruz” dedi.


Çayırova MAG kuruldu
MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) yapılanmaya devam ediyor. Vakfın ilimizde 25.mahallesi Çayırova oldu. Çayırova ile birlikte vakfın Marmara bölgesindeki mahalle sayısı 100’e ulaştı. Çayırova Yeni Mahallede, 35 kişilik MAG ekibinin eğitimleri biterek, sisteme dahil oldu.
Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı ve P&G firmasının katkıları ile Kocaeli MAGDER tarafından yürütülen 35 saatlik eğitimin son aşaması olan Arama-Kurtarma Eğitimi, Kocaeli Üniversitesi Aslanbey kampusundaki Enkaz Eğitim alanında yapıldı.
Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği, 2004 yılında kuruldu. Kocaeli MAGDER’in üç yüz elli üyesi bulunuyor. Kocaeli, İstanbul, Yalova ve İzmir illerinde 100 mahallede 4700 Mahalle Afet Gönüllüsü bulunuyor.Karamürsel İSU’dan şikayet var

Gazetemizi arayan ve mail gönderen Karamürselli bazı vatandaşlar, Karamürsel İSU’nun vatandaşı soyduğunu söylüyorlar.
Şikayet şöyle; Yüksek su faturaları ayrıca su borcu olanların kapısına geliyor evdekiler duymadan iki fatura için hiç uyarıda bulunmadan suyu kesiyorlar ve vatandaşa açma- kesme parası olarak 18 lira yüklüyorlar.
Bu şekilde açma- kapama yapan müteahhidi zengin ediyorlar, vatandaşın gözünün yaşına bakmıyorlar. Benim gibi çoğu vatandaş bundan şikayetçi. İSU’nun elemanları suyunu kesecekleri kapıya geldiklerinde kapıyı çalıp suyunuz kesilecek, bugün öder misiniz deseler vatandaş belki gün içinde ödeyip 18 lira açma- kapama parası ödemeyecek. Ayrıca suyu kestikten sonra kesme kağıdını da yere atıp gidiyorlar, sanki yangından mal kaçırır gibi hızlı hızlı kaçıyorlar. Apartmanın giriş kapısını açtırmak için suyu kesilecek vatandaş duymasın diye suyunu kesmeyecekleri bir vatandaşın zilini çalarak açtırıyorlar. Buna dur diyecek bir yetkili arıyoruz, bu konuyu gündeme getirir ve yetkilileri uyarırsanız bir okuyucu olarak memnun kalırız”
Şikayet ve temenni böyle. Söz Karamürsel İSU yetkililerinde.


Piyalepaşa’da devir teslim

AKP Gölcük İlçe Teşkilatında Mahalle Başkanlarının atamaları tüm hızıyla devam ediyor. Piyalepaşa Mahalle Başkanlığında tertip edilen törenle 5 yıldır görevini başarıyla yürüten Mustafa Çavdar yeni dönem Başkanlık için görevini Mustafa Görkalp’e devretti. AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Göralp’e yetki belgesini verdi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Herhangi bir okyanusun en uzak olduğu noktanın Çin olduğunu


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR