İzmit Belediyesi TORPİLE boyun eğip, HAKSIZLIK mı yapıyor?

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Orhan Mahallesi’nde oturan Salih Koçaş adlı vatandaş, gazetemize mail gönderdi. Salih Bey, ağabeyi Ali Koçaş ile hayvan besleme yüzünden sorun yaşadığını, İzmit Belediyesi’nin kanunları uygulamadığını söyledi…

Salih Bey’in bize gönderdiği maili birlikte okuyalım;

“Gazetenizi yıllardır okuyan müdavimlerinden biriyim haklı ve haksızlıklara karşı ne olursa olsun kim olursa olsun üstün zekanız ve cesaretiniz ile olayların ve kişilerin üstüne giderek sahtekarlıkları ve haksızlıkları gün yüzünü çıkardığınız için başımdan geçen bir olayı da sizlerle paylaşmak istedim.
***

İzmit Orhan Mahallesi Medrese Sokak No: 26 adresinde babamızdan kalan bahçeli müstakil bir evimiz var. Ev şu anda boş duruyor. Abim Ali Koçaş, kendisi Sarper Yuvam Konutları bölgesinde Hayat Sokak’ta oturmakta iken arsasını kat karşılığı firma ile anlaşarak inşaata başladı.

Ancak burada küçükbaş hayvan keçi ve tavuk besliyordu, tabi ki hayvanlar açıkta kaldı. Çözüm olarak bizim Orhan Mahallesi’ndeki evin bahçesine geldi ahır yaptı. Kendisini mahalleli ve ben ikaz etmemize rağmen dinlemedi, hayvanları getirdi şimdi orada besliyor.
 Meskun mahalde kalkıp hayvan beslemesi,
bahçeye kaçak olarak derme çatma resimlerden de görüldüğü gibi ahır yapması,
diğer hissedar kardeşlerden izin almadan ben yaparım isteyen gelsin yıksın da göreyim demesi.
***

Bütün bunlara karşılık kendisine “hayvanlarına aynı bahçede araba için yaptığım kapalı garajım var orada besle, buraya bu ahır yapma. Çünkü keçiler yakında doğum yapacak, hayvanlar açık ta kalmasın” dedim. Ama kim dinler ki. Neyse ben hakkımı kanuni yollardan aramaya başladım gittim.

İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne şikayetimi yaptım. Gelip kontrollerini yapmışlar ve benim haklı olduğumu gerekli işlemlere başlandığını beyan ettiler. 15 gün sonra belediyeye giderek Müdür Mehmet Öğretmen beyle görüştüm. Bana bu şikayetten vazgeçmemi, kardeş olduğumuzu, kardeşler arasında düşmanlık olmayacağını, zaten bir sene içerinde hayvanları satacağını beyan ederek müsaade istemiş Ali Koçaş. Bu durumu kesinlikle kabul etmeyeceğimi ben kendisine hayvanlar için gerekli yardımı yaptığımı kendisine garaj da besleyebileceğini söylememe rağmen kendi bildiğini yaptığını kanuni işlemleri yapmasını söyledim. Benim kanunsuz olarak yapılan bir şeyi kanunlar çerçevesinde sizlere gelip engellemenizi istiyorum, neden böyle bir yıl gibi uzun bir süre veriyorsunuz tepkime karşılık, tekrar beni ikna etmeye çalışarak “araya hatırlı kişilerin girdiğini, bu yüzden ne olur bu işten vazgeç” dedi.

***

Ben böyle bir şeyin olmayacağını, ben 100 senelik baba evinin çatısını tamir etmek istesem benden ruhsat isteyerek engel oluyorsunuz, şimdi kalkıyorsunuz kaçak görsel kirliliğe neden olanlara müsaade ediyorsunuz. Ben şimdi buradan çıkıyorum, bütün yerel gazetelere giderek bu durumu anlatacağımı söyleyerek odasından çıktım.

***
Düşünüyorum da bu memlekette arkan sağlamsa dayın varsa yapamayacağın bir şey yok. Buradaki hatırlı kişi de zannedersem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey bir yetkili. (Hatırı sayılır kişinin ismini verdi, ama ismi deşifre olmasın diye yazmadım).  Zira, ağabeyim bu kişi ile aynı sokakta oturuyorlardı, şimdi bu üst düzey kişinin kiracısı.  

 Bu durumda bende bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim, uygun bir zamanda gazetenizde bu konuyu gündeme alırsanız sevinirim. Teşekkürler.”

***

Salih Bey’in açıklaması böyle…

Salih Bey’in anlattığına göre sorunu İzmit Belediyesi’ne iletiyor, İzmit Belediyesi kendisini haklı buluyor, ağabeyi ile uzlaşmasını istiyor, Salih Bey diretince de hatırı sayılır kişilerin girdiğini, şikayetinden vazgeçmelerini yönünde telkinde bulunuyor…

Gerçekten de ilginç bir olay…

Salih Bey’in dediğine göre işin içine hatırı sayılır kişiler girince, işin içine dayılar girince haklı olsanız bile haksız duruma düşürülüyorsunuz…

İzmit Belediyesi, konuyla ilgili açıklama yaparsa, bu köşeden yayınlarım…

 

 

Gölcük sahilindeki kafe şikayet edildi

Gazetemize mail gönderen okurumuz, Gölcük sahilindeki kafeteryadan şikayetçi oldu. Okurumuz şunları söyledi; Size Gölcük’te bulunan sahildeki kafelerin gelişi güzel yapı yapmaları ve sahilin yapısını bozmalarını gazetenizde işlemenizi istiyorum.

Sahilin son tarafında bulunan Melisa Çay Bahçesi, devletten kiraladığı ve bunu üçüncü sahsa kiralayamayacağı halde 3’ncü kişiye kiralamış ve buraya yapılabilecek baraka tarzı yer yaparak isletmekte. Bunu gören belediye üyeleri ağızlarını açmamakta... Aynı zamanda burada kanunen yasak olan, fakat artık yasaklığı kalkan nargile içimi gayet güzel yapılmaktadır. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.”

Okurumuzun görüşleri böyle… Gölcük Belediyesi, bu konuyu araştırmalı ve bu şikayeti dikkate almalıdır…

 

Konak Hastanesi küflü tost için açıklama yaptı

11 Mart tarihli gazetemizde “Konak Hastanesi’nden müşterilerine küflü tost!” başlıklı haber yapmıştık. Haberde Özel Konak Hastanesi’nin kantininde satılan tostun küflü çıktığını, Serdar Aktulan adlı vatandaşın şikayetçi olduğunu yazmıştık. Konuyla ilgili Konak Hastaneleri Kurumsal Pazarlama ve İletişim Yönetimi tarafından açıklama yapıldı.

***

Açıklama şöyle; 10.03.2016 tarihinde Hastanemizin dışarıdan tedarik ederek kantininde satışa sunduğu kapalı ambalajlı bir yiyecek maddesinde gıda bozulması meydan gelmiş ve bu olay İzmit kamuoyunun gündemine taşınmıştır.

Konak Hastaneleri olarak bu menfi olay sonrası hızlıca dış tedarikçimizle sözleşmemiz sonlandırılmış ve ilgili ürünü alan misafirimize ulaşılarak durum izah edilmiştir.

Konak Hastaneleri olarak kuruluşumuzdan bu yana misafirlerimizin sağlığı ve memnuniyetini birinci önceliği olmuştur. Bir daha böylesi üzücü bir olay yaşanmaması adına gerekli önlemler ivedilikle alınmıştır. Bilginize sunarız. Saygılarımızla”

***

Özel Konak Hastanesi’nin kantininde küflü tost satılması hiç hoş bir durum değil. Hastane yönetimi hemen tedarikçi ile sözleşmesini feshetmiş. Bu olay gösterdi ki; hastane yönetimi bu konuya biraz daha duyarlı olmalı. Müşteriler de bu hastanenin kantininden tost aldığı zaman iki kere düşünmeli…

 

Prof.Dr. Özkürkçügil’den Tabip Odası’na eleştiri

Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlisi Prof.Dr.Cüneyd Özkürkçügil, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yürüyüş yapan ve yürüyüşü polis tarafından engellenen Kocaeli Tabip Odası’na sosyal medya üzerinden eleştirilerde bulundu. Özkürkçügil, “Benim başkan olduğum dönemde, Sn valimizle, sayın emniyet müdürümüzle ve 'o dönem burada kolordu vardı' kolordu komutanımızla anında birebir görüşüp çıkabilen pürüzleri giderirdik. O zamanlarda, mülki amirler, üst düzey görevliler bizim toplantılarımıza iştirak ederlerdi, bizi de protokol davetlerine davet ederlerdi. Aramızda insani bir ilişki vardı. Biz onlara, onlar bize saygı gösterirdi. Anayasanın bize verdiği yetkiyi de sonuna kadar kullanırdık… Nereden nereye… SONUÇ: Bugün bize konulan engele, engel olmayan mülki amirlerimize sitemliyim, kırgınım... ” sözleriyle yüklendi.

 

Liman-İş’ten terör tepkisi

Liman İş sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bülent Aykurt, Ankara saldırısı nedeniyle yaptığı açıklamada terörü kınadı. Aykurt, “Henüz Merasim Sokak’ta 17 Şubat’ta meydana gelen terör saldırısının acıları dinmemişken, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın göbeğinde böyle bir saldırının neden engellenemediği büyük bir soru işaretidir. Liman-İş Sendikası olarak, sadece bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerle ilgili değil, bu saldırıyı gerçekleştirenlerin arkasındaki güç odaklarının da ortaya çıkarılmasını ve hesap sorulmasını yetkililerden derhal talep ediyoruz” dedi. Son 5 ayda Ankara’da üçüncü saldırı yapıldı, 175 vatandaşımız hayatını kaybetti… Lanet olsun teröre diyoruz…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR