Kocaeli’de AMATEM kuruluyor

MAKALEYİ DİNLE

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği önemli bir projeyi ilimize kazandırıyor.

Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM)’in Kocaeli’de de kurulması için Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, önemli bir adım atarak 2016 yılı yatırım programına bu merkezi de ekletti.

Kentimizde ivedilikle ihtiyaç duyulan bu merkezle pek çok bağımlı, uyuşturucu ve alkolden kurtulacak.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenel Ergüney’in girişimleri sonucunda hükümetin yatırım planına aldığı bu AMATEM’in İzmit sınırlarında yer alacağı söyleniyor.

Sakarya dahil 17 ilde 36 merkezi bulunan AMATEM, önümüzdeki yıllarda Kocaeli’de de hizmet verecek.

 

 

Tezgahı küçük, yüreği büyük simitçi

Öyle günlerden geçiyoruz ki, yaşadıklarımız, gördüklerimiz ve duyduklarımız karşısında hayrete düşüyoruz.

Bir yanda devletin yetiştirdiği subayların ihanetini görüyoruz, diğer yanda o ihanete baş kaldıran halkımızın o kocaman yüreğini görüyoruz.

Bir yandan FETÖ/PYD Terör Örgütü’nün kahpe planlarını, Türkiye üzerinde kurdukları yapılanmayı işitiyoruz, bir yandan geçimini simitçilikle kazanan vatandaşın, hepimize örnek olan davranışına tanık oluyoruz.

 Derince’de simitçilik yaparak geçimini sağlayan Erkan Ayhan, yaptığı davranışla tüm Türkiye’ye örnek oldu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da düzenlediği darbe girişiminde yaşamını yitiren şehitlerimizi unutmayan Derinceli Erkan Ayhan, bir günlük kazancının tamamını şehit olan vatandaşların ailelerine bağışladı. Derince Kent Meydanı’nda düzenlenen demokrasi nöbetlerinde kürsüye çıkan Erkan Ayhan, “Bir günlük kazancımı 15 Temmuz’daki şehit ailelerine bağışladığım için çok mutluyum. Kazandığım parayı Başbakanlık tarafından açılan hesaba yatıracağım” dedi. Erkan Ayhan’ın özel olarak yaptırdığı ve üzerine giydiği tişörtünün ön yüzünde “Satılan simitler 15 Temmuz Şehit Ailelerine” arka yüzünde ise “Simit sattık, su sattık ama vatanı satmadık” yazısı yer alıyor.

Bu simitçi kardeşimize şu dilekte bulunmak istiyorum, “Allah kalbine göre versin

 

 

 

İSU’den Mersin Su İşletmesine destek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, altyapı ve teknolojideki örnek proje ve uygulamalarını, yapılandırılmasını sürdüren Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) ile paylaştı.

Geçtiğimiz yıllarda birçok su ve kanalizasyon idaresine bilgi paylaşımı yapan İSU Genel Müdürlüğü son olarak Mersin MESKİ Genel Müdürlüğü’nün yöneticilerini ağırladı. MESKİ Başkan Danışmanları Ülkü Çataklı ve Esin Şener ile Bilgi İşlem, İşletmeler Daire Başkanları ile Şube Müdürü ve uzmandan oluşan 10 kişilik yönetici heyeti Genel Müdür İlhan Bayram’ı ziyaret etti.  Misafirleri ile bir süre görüşen Genel Müdür İlhan Bayram, 2004 yılından beri il genelinde hizmet verdiklerini ve yaptıkları altyapı yatırımları ile içme suyu kayıp ve kaçağını yüzde 26’ya düşürdüklerini, atık su arıtma oranını da yüzde 99’a çıkardıklarını söyledi. Kurum olarak 12 yıllık süre zarfında birçok örnek yatırım ve projeyi gerçekleştirdiklerini aktaran Genel Müdür Bayram, bilgi ve tecrübelerini de 2014 yılında kurulan ve yapılandırmalarını sürdüren kardeş su ve kanalizasyon idareleriyle paylaştıklarını anlattı.

 


Fikri Işık’ın yeni imajı

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,  imajını değiştirdi. Bıyık bırakarak yeni bir imaja kavuşan Işık, bu haliyle biraz “sert” bir mizaca büründü. Yakışmamış demiyorum, ama bekli de alışkanlıktan dolayı böyle düşünüyorum, “bıyıksız” hali daha mı iyiydi ne?

 

 

Derincelilerin nöbeti TRT’ye konu oldu

Derince’de Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) hain darbe girişimine karşı büyük bir tepki göstererek tek yürek olan ilçe halkının demokrasi coşkusu TRT ekranlarından 79 milyona ulaştı. Program sonrasında TRT Haber Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz’ın gerçekleştirdiği canlı yayın programında ilçe halkı tüm Türkiye’ye coşkulu bir şekilde darbeye karşı dimdik ayakta oldukları mesajını verdi. Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci emrine kadar sokaklarda olacaklarını aktaran vatandaşlar, milli iradeye daima sahip çıkacaklarını belirtti. Sık sık FETÖ aleyhinde sloganlar atan ilçe halkı “Dik dur eğilme bu millet seninle” diyerek Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Mesele vatansa gerisi teferruattır diyen ilçe halkı farklı siyasi görüşlere sahip olsalar da vatan ve bayrak aşkıyla her akşam meydandaki yerlerini alıyor.

 

 

FETÖ ile ilgili bir ayrıntı daha

Terör örgütü FETÖ’ye yönelik yapılan operasyonlar devam ediyor. Yeni yayılan bilgiler arasında Valiliğin Bilgi İşlem Müdürü Öznur Barış görevden alındığı var.  Kocaeli Valiliği Bilgi İşlem Müdürlüğü daha önce çok ilginç bir olayla

gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz Ocak ayında yaşanan valiliğin twitter hesabından kar tatili ilan edilmiş ancak bu tatille ilgili alınan bir kararın olmadığı kısa sürede anlaşılmıştı. Atılan twitte, “Buzlanmalar ve oluşturabileceği tehlikeler nedeniyle, 04.01.2016 Pazartesi günü Kocaeli ili genelinde eğitim ve öğretime ara verilmiştir" yazıyordu. Konu ulusal medyada da gündeme oturmuştu.

Demek ki neymiş, hiçbir suç cezasız kalmazmış.


 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR