TURİST KALMADI, ANGUS VERELİM!..

MAKALEYİ DİNLE

Şu ülkenin haline bakın;

Rusya uçağının düşürülmesinden sonra, Rusya’nın koyduğu ekonomik ambargonun sonuçlarını görüyor musunuz?

  • Rusya ile iş yapan şirketlerin işleri bitti!
  • Türkiye’deki Türk-Rus ortaklıklarında çalışan Türk emekçiler işlerini yitirdiler!
  • Rusya, meyve-sebze ve diğer ürün ithalatını kesti!
  • Rusya’dan Türkiye’ye turist gelişi durdu!

Üstelik, “Şam’da Emevi Camiinde namaz da kılamadık!”

Efendi Toranaga (ABD) şimdi PYD ile ortak operasyon yapıyor! Biz, ofsaytta kaldık!

Dış Politika, “ulusal çıkarlar” düşünülerek yapılır!

“TEK ADAM İRADESİ” ile, dış politika uzmanları “Monşerler” diye aşağılanarak, duygusal ve küçük siyasal hesaplarla yapılırsa, işte böyle ağır bedeller ödenir!

Turizmden, tarımsal üretimden ekmek yiyen onbinlerce insanın sorunları nasıl çözülecek?

Daha da ötesi var; bu ülkede tarım da hayvancılık da batağa sürüklendi! Canlı hayvan ithalatı ile sorunu çözmeye çalışıyoruz! Türkiye’ye turist taşıyan büyük yolcu gemilerinin yanaşmak için sıra bekledikleri, yılda 510 bin turistin geldiği İzmir Limanı bomboş! Geçen hafta İzmir Limanı’na yanaşan yük gemilerinden ANGUS cinsi inekler boşaltılmış! Uruguay’dan gelen 32 bin Angus’la bu ülkenin karnı doyacak! Uruguay’lı besiciler mutlu! Ya Türk besiciler?

İstikrar ne demek, anlıyor muyuz!?

Bu ülkede son 10 yıldır “ÜRTEİM EKONOMİSİ” değil, büyük kentlerdeki “İmar Oyunları” ile “RANT EKONOMİSİ” uygulanıyor! “Yandaş işadamları hızla zenginleşirken, İstanbul’un trafik sorununu çözmek için yapılan köprülerin, otoyolların bedelini yine halka ödetecekler!

Bunlar da yetmiyor!

YARGI Kararı ile iptal edilen “elektrikte kayıp-kaçak bedelinin dürüstçe faturasını ödeyen vatandaşa ödetilmesi” olayını hükümet yine diriltiyor! “Elektrik Piyasası Kanunu” üzerinde yapılacak değişikliklerle vatandaş yine soyulacak!

Özelleştirilen dağıtım şirketleri, az kazanca ya da “iş riskine” tahammüllü değiller! Doğu ve Güneydoğu illerindeki kayıp ve kaçak elektrik kullanım bedelini yine dürüst vatandaşa ödetecekler!

Ama o dürüst vatandaşların çoğunun da bu soygundan haberi yok!

Çünkü, “Celladına aşık kurban” misali, bu tuzağı kuran siyasete biat halindeler!

Yüzbinlerce vatandaş kredi kartı ya da konut ve araba kredileri yüzünden borç batağı içindeler. İşsizlik hızla yükseliyor. Bilimsel ve teknolojik gelişme yok, dış borç 400 milyar doları aşmış, her gün şehit veriyoruz, ülke acılar içinde  ama bunların hiçbiri önemli değil!

“Birisi TEK YETKİLİ BAŞKAN olunca hepsi çözülecek!..”

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR