TADEF'in Belediye Başkanlarını ziyareti

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Sayın okurlarımız,

30 Mart yerel seçimlerini genel seçim atmosferi içinde geçirdik. İstisnalar dışında hizmet akışı için  Belediye Başkanları görevlerinin başındalar.

İlimizde de yerel seçimlerin hemen ardından halkımız seçilen Belediye Başkanlarımızı hayırlı olsun ziyaretlerine gittiler.

Biz de Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu olarak bu ziyaret kervanına katılarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesini ziyaret ettik ve hayırlı olsun temennilerinde bulunduk.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret

 

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Sayın İbrahim Karaosmanoğlu 30 Mart yerel seçimlerinde de tekrar güvenoyu tazeleyerek 3. dönem Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçildi.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu ve Kocaeli Azerbaycan Kültür Evi olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız,ayını zamanda Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı olan Sayın İbrahim Karaosmanoğlu'nu hayırlı olsun ziyaretine gittik.

Federasyon olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile bir çok ortak projelere imza attık. Daha önce de köşe yazılarımda bu projelere değinmiştim. 2012 yılında Büyükşehir Belediyemizin Seka Park'ta vermiş olduğu Azerbaycan Kültür Evi ise bunlara kalıcı örnektir.

Kültür Evi'nin büyük bir katılımla ve her iki kardeş devletin Bakan, Milletvekilleri düzeyinde iştiraki ile törenle açılışı Azerbaycan'da yüksek düzeyde sevinç yarattı. Kocaeli Azerbaycan'da her kes tarafından bilinmekte ve tanınmaktadır. Başkanımızla işbirliğinin kuvvetlenmesi ve ticari alanda artırılması için bazı projeleri de hayata geçireceğiz. Büyükşehir Belediyemiz Türkiye'de bir çok ilki başlatıp yürütmekte olduğunu kamuoyu yakinen bilmektedir.

Azerbaycan'la ilişkilerin artırılması ticari yatırımların başlatılması için Büyükşehir Belediyemizin yapacağı çok şeyin olduğuna inanıyor ve bekliyoruz.

**

 

İzmit Belediyesi'ni ziyaret

 

Bir diğer ziyaretimiz ise İzmit Belediyesine oldu. Yerel seçimlerde 2. dönem İzmit Belediyesi Başkanı seçilen Sayın Dr. Nevzat Doğan'ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduk.

İzmit Belediyesi ile geçmişte olduğu gibi gelecekte de ortak yapacağımız bazı projeleri konuştuk. Başkan Doğan, daha önce bizimle birlikte Azerbaycan'ı ziyaret ettiler. Bu nedenle Azerbaycan'ı yakinen tanımakta ve bilmektedir.
2011 yılında İzmit Belediyesi ile bir binanın Derneğimizin çalışmalarını daha başarılı şekilde sürdüre bilmesi için yerin tahsis edilmesi ile ilgili protokol imzalamıştık. Protokole esasen Kapanca Sokak'ta bulunan Tarihi 2 katlı binanı restore ederek tarafımıza tahsis edeceklerdi.

Bu konuyla ilgili de kendisinden detaylı bilgi aldık ve kısa zamanda bizlere tahsis edeceklerdir.

Kocaeli Üniversitesinde eğitim alan Azerbaycanlı öğrencilerimizin bazı sorunu ile ilgili de görüştük. Öğrencilerimizin bisiklet talebini kendilerini ilettik.

Başkan Doğan, öğrencilerimizin bu isteğine olumlu yanıt vererek, en kısa zamanda geriye dönüş yapacaklarını söyledi. 

Federasyonla işbirliği yaparak sağlık turizmi üzerine birçok projelerin hayata geçirilebileceğini söylediler. Biz de federasyon olarak bu konuda işbirliğine hazır olduğumuzu söyledik ve kendilerine hayırlı uğurlu olması dileğimizle teşekkür ederek ayrıldık. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR