Kocaeli valisini ziyaret

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlarımız bugün yazımızı Türkiye Azerbaycan Dernekleri ve Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi yönetimi olarak yaptığımız ziyaretlerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir müddet önce şehrimize atanan Kocaeli Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret ettik. Azerbaycan ve Türkiye’nin tarihten gelen kardeşlik ve dostluğu ile bilgileri aktarıp Federasyonumuzun faaliyetlerini kısaca özetledik. 2015 yılı için Ermeni Diasporasının ve destekçilerinin amaç ve faaliyetlerini belirttik.

Sıcak, samimi davranışları yanında, iki kardeş ülkenin tarihi ilişkilerini çok iyi bilen Valimiz 2015 yılına çok iyi hazırlanmamızı dile getirerek duygu ve düşüncelerini özetlediler.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Hocalı’da Soykırıma uğrayan, Dağlık Karabağ’da katledilen insanlarımızı unutmak mümkün değildir, dedi.

Güzeloğlu, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, Ulu Önder Haydar Aliyev’in Biz Bir Millet İki Devletiz sözünü biz ne kadar çok seviyorsak, yaşıyorsak, birileri de bu sözden hoşlanmıyorlar. Dost ve kardeş Azerbaycan bizim için farklı bir öneme sahiptir. Yapılan çalışmalarınızın artırılması adına her türlü projede sizlerin de yanında olacağız, dedi.

Güzeloğlu, Ermeni Soykırım İddiasının 100. yıldönümüne de değinerek, haklı olmak güçlü olmak değildir, bu konuda bizler daha çok çalışmalıyız.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, konuyla ilgili çok araştırmalar yaptığını, maalesef çok büyük bir boşluk olduğunu da sözlerine ekleyerek, özellikle her iki ülke gençliğinin yakın tarihimizi çok iyi bilmelerini ve kendilerini iyi yetiştirmelerini söyledi.

Sayın Valimize hoş geldiniz diyor, başarılar diliyoruz.

 

Baro başkanını ziyaret

İkinci ziyaretimiz Baro Başkanı Av. Sayın Sertif Gökçe ve yönetimine oldu. Tebrik ve başarı dileklerimizi ileterek çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Karşılıklı duygu ve düşüncelerimizi paylaştık. Samimi sohbet ortamında Baroların çok önemli Sivil Toplum Örgütü olduğunu belirterek çalışma ve projeleri hakkında bilgi istedik.

Geniş açıklamalarda bulunan Sertif Gökçe hukukun her zaman herkese lazım olduğunu dile getirdiler.

Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, Azerbaycan bizim için farklı bir öneme sahip. Yer altı zenginlikleri ile hızla gelişen bir ülkedir, dedi.

Gökçe sözlerine, Azerbaycan’ın Lideri Aliyev’in Biz Bir Millet, İki Devletiz sözleri de bizler için çok önemlidir. Kocaeli Barosu olarak çalışmalarınıza destek olacağız, şeklinde devam etti.

Konusuna hâkim olan Baro Başkanı önemli projeleri hayata geçireceklerini açıkladılar. İçten davranışları ile duygu ve düşüncelerini açıklayan Baro Başkanımızı ve yönetimini kutluyor, başarılar diliyoruz.

 

Kent Konseyi başkanımız

Kent Konseyinin başkanı seçilen Derneğimizin de üyesi olan Sayın Abdullah Köktürk eski Bekirpaşa Belediyesi Başkanı olarak Kocaeli’nde herkes tarafından bilinmekte ve tanınmaktadır.

Heyet olarak kendilerini ziyaret ederek başarı dileklerimizi ilettik. Eskilere dayanan dostluğumuz olan Köktürk Başkan ile sohbetimiz içinde birlikten kuvvet doğar düşüncesi ile ortak projeler üretmeye karar verdik.

Başkanımız ve dostumuza buradan da başarı diliyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR