Körfez’de köpekler çocuk parkını istila etti

MAKALEYİ DİNLE

Başıboş hayvanlar, mahalle ve sokak aralarında sorun olmaya devam ediyor.

Vatandaşlar, grup halinde gezen başıboş köpeklerin zaman zaman tehlike yaşattığını söylüyor. 
Aslında bizler de bu tehlikeli anlara, başıboş köpeklerin insanları kovaladığına zaman zaman tanık oluyoruz.
Büyükler bir şekilde köpekten kaçmayı ya da onlara nasıl davranması gerektiğini biliyor. 
Peki ya çokçuklar… 

Çocuk parkları, köpekler tarafından istila edilmiş durumda. Yarımca Mimar Sinan Mahallesi’ndeki başıboş köpeklerin bir kısmı da çocuk parklarını mesken tutmuş. 
Önceki gün Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Modül Çelik Parkı içerisinde oynayan çocukların yaşadıklarına tanık oldum. Parkta koşup oynayan çocukları gören köpekler, çocukların peşinden koşuyor ve korkmalarına neden oluyordu.
Bazı çocuklar köpekleri uzaklaştırmak için ellerindeki sopalarla hayvanları korkutmaya çalışıyordu. 
Bu durum köpekleri daha da öfkelendiriyordu. 
Bir ara köpeklerden kaçmak isteyen çocuklar, oyun modülünün üzerine çıkarak köpeklerin gitmesini bekledi. 
Ne salıncakta sallanabildiler, ne de kaydıraktan kayabildiler. 
Başıboş köpekler çocukları resmen oyun modülüne hapsetti. 
Kısacası başıboş köpekler çocukların özgürlüğünü kısıtlamayı başardı. 
Yerel yönetimler bu konuyu daha ciddiye almalı. 
Başıboş köpeklerle ilgili yaşanılan sorunlar, önemsenmeyecek kadar küçük olmaktan çıktı. 
Kötü bir sonuç yaşamamak için biran önce önlem almak gerekiyor. 

Baro’nun dergisi beğenildi

Kocaeli Barosu 1 Mayıs temalı bir dergi yayımladı. “Çalışma Hukuku Özel Sayısı” olarak yayımlanan Kocaeli Barosu Dergisi, 120 sayfayla çalışma hukukunu anlattı. İçerisinde Osmanlı’da işçi ve grev yasaklarından Kıdem tazminatı fonuna kadar pek çok konunun yer aldığı “Kitap” tadındaki dergi, takip edenler tarafından da beğenildi. 

“Biz mahallemize nereden gidelim?” 


Yenidoğan Mahallesi’nde oturan Hüseyin Temel isimli vatandaş pazartesi günleri semtlerinde Mürsel Paşa Caddesi üzerinde kurulan pazarın mahalleye giden yollarını kapattığını, Serdar Mahallesi’nde alternatif yol olarak kullandıkları yola barikat kurulduğun söyledi. Hüseyin Temel, yetkililere serzenişte bulundu. “Biz mahallemize nereden gidelim” diye de bir soru sordu. 
Yenidoğan girişinde kurulan Pazartesi Pazarı, sorun olmaya devam ediyor. Semt pazarı, Yenidoğan’a girişi engelliyor. Haliyle pazar yerinden araçlarıyla geçemeyen vatandaşlar, alternatif olarak Serdar Mahallesi’ndeki bir sokağı kullanıyordu. 
Bu sokağın sakinlerinden biri de belediyeyle görüşerek yolu beton büzlerle kapattı. Artık Pazartesi günleri Yenidoğan’a otomobille gidebilmek neredeyse imkansızlaştı. 
Bu ciddi bir sorun, yangın, kaza ya da ambulans ihtiyacı duyulduğunda nasıl bir manzarayla karşılaşacağımızı kestirmek pek mümkün değil. Umarız bu pazar meselesi çok daha ciddi sıkıntılar yaşatmaz.

 

Arızlı Toki, artık daha güvenli 


Güvenlik sıkıntıları yüzünden sık sık şikayetlerin geldiği Arızlı Toki Konutları, bir süre önce yeni bir yönetim anlayışıyla tanıştı. OCEANS firması tarafından yönetilmeye başlanan Toki Arızlı konutları artık kamera sistemiyle daha güvenli bir hale getirildi. Yeni yönetim firmasının girişimleriyle döşenen kamera sistemi, bölgenin hemen hemen her köşesinin izlenilebilmesini sağladı. Site sakinleri, yapılan bu hizmeti “Devrim” niteliğinde gördüklerini söyleyerek memnuniyetlerini dillendirdi. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR