AKP’liler CHP’li Umutlu’nun sözlerine neden kahkaha attı?

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Salı günü yapıldı…

Meclis toplantısına Merkezi İş Alanları (MİA) projesiyle ilgili tartışmalar damgasını vururken, tartışmalar zaman zaman oldukça hararetli geçti. Toplantıyı takip eden arkadaşımız Serkan Borlak, meclis toplantısıyla ilgili bana bir kesit gönderdi…  

Oy çokluğu ile kabul edilen MİA projesi tartışmalarının ardından İzmit Belediyesi Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut'un sosyal medya üzerinde CHP'lileri eleştiren yazılarına tepki göstermek için söz alan CHP'li Meclis üyesi Ercan Umutlu’nun yaptığı konuşma AKP meclis grubunu güldürdü.

**

İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut'un sosyal medya üzerinde yazdığı 'CHP'liler kendilerine 'CHP'li meclis üyeleri mecliste kuzu oturuyorlar ' diyen gazeteciyi neden eleştirmiyor'  yazısını eleştirmek isteyen Umutlu, gazetecinin yazdığı yazının bir hakaret olmadığını söylemesi bir anda AKP grubunda gülümsemeye neden oldu. Kimileri de kahkaha attı. Umutlu’nun “'CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİ MECLİSTE KUZU OTURUYORLAR” söylemini hakaret olarak kabul etmemesi, AKP’lileri gülme krizine soktu.

*

Umutlu'nun sözleri karşısında şok olan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise, "Siz bunu kendinize yapılmış bir hakaret olarak görmeyebilirsiniz, ama bu ciddi, ağır bir hakarettir. Kabul etmemeniz sizi ilgilendirir ama ben meclis başkanı olarak siz değerli meclis üyelerime böyle bir şey denmesini istemem, yakıştırmam "ifadelerini kullandı.

Umutlu ise Doğan'ın konuşmasının ardından kendisini, "Ben hakaret olarak görmüyorum. Siz bu yazıyı yazan gazeteciyi sevmediğiniz için böyle görüyorsunuz" diyerek savundu…

**

“'CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİ MECLİSTE KUZU OTURUYORLAR” söylemini hakaret olarak kabul etmeyen, kendilerinin aşağılandığının farkına varmayan, bunu algılamayan bir CHP’li meclis üyesinden ne beklenir ki?

 

 

 

AKP’li Elgin, Meclis’i gerdi!

İzmit Belediyesi haziran ayı meclis toplantısında konuşan AKP Meclis Üyesi İbrahim Elgin, CHP’lileri kızdırdı. CHP’liler MİA projesine karşı çıktı. Bunun üzerine AKP’li Elgin’in Cumhuriyet Halk Partisi’nin adının aslında Cumhuriyet Laf Partisi olması gerektiğini söylemesi CHP’lileri çileden çıkardı. Yaşanan bu gerilim ortamında AKP’li Grup Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Haddimi ve maksadını aşan bir sözdür. Grubum adına özür diliyorum” sözleri ile yaşanan gerilim son buldu. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da “Söylenen söz maksadını aşmıştır. Bu durumdan bende rahatsız oldum” dedi. Özak ve Doğan’ın açıklamaları CHP’lileri rahatlattı…

 

 

SEDAŞ sorunu çözdü

Sık sık bu köşede okurlarımızın sorunlarına yer veriyoruz. Önceki gün Yeni Mahalle’de gazetemize mail gönderen okurumuz, sokak lambalarının yanmamasından şikayet etmişti. Ben bu sorunu köşemde dile getirdim. Konuyla ilgili SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü cevap gönderdi. Birlikte okuyalım; “Sayın Akbulut, 1 Haziran Çarşamba günü gazetenizde ‘‘Sokak lambaları yanmayınca sokağa el feneriyle çıkıyorlar’’ başlığıyla kaleme alınan, İzmit İlçesi, Yeni Mahalle, Erdil Sokak, No:55 adresinde bulunan sokak aydınlatmalarındaki sorunla ilgili haberi okuduk. Konuyla ilgili sizi bilgilendirmek isteriz. SEDAŞ Şebeke Operasyon Ekipleri tarafından, söz konusu bölgede yapılan saha çalışmaları neticesinde, sokak aydınlatma devresinin bulunduğu dağıtım panosunda sigorta değişimi gerçekleştirilmiş ve tüm aydınlatmalar yanar vaziyete getirilmiştir. Konuyu bilginize sunarız. Saygılarımızla.” SEDAŞ’ın bu duyarlılığı vatandaşı da memnun ediyor.

 

 

Durmaz’dan Güneş’e hayırlı olsun ziyareti

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz, önceki gün Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeni atanan Başhekim Doç. Dr.  Mustafa Güneş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Durmaz ziyarette, "İlimizin en büyük hastanesine başhekim olarak atanan Doç. Dr. Mustafa Güneş’e yeni görevinde  başarılar diliyorum" dedi. Ziyarette Müdür Yardımcısı Dr. Muhammed Duran  ile  Şube Müdürü Yaşar İşler de hazır bulundu.  Durmaz  yeni başhekime hayırlı olsun dileklerini iletti. Biz de Güneş’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

 

 

Başiskele’ye yeni üst geçit

Başiskele Belediyesi ilçe sınırları içerisinden geçen D-130 karayolunu güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmek için yaya üstgeçidi talebinde bulunan vatandaşların isteklerini yerine getirdi. Araç ve yaya ulaşımı için birçok alt geçit ve üst geçit çalışmasının yapıldığı Başiskele’de son olarak Yeşilyurt Mahallesi Bursa Caddesi üzerine yaya üst geçidi yapıldı. Bölge halkının büyük ihtiyacını karşılayacak köprü sayesinde D-130 karayolundan güvenli geçişler yapılabilecek.

 

 

 

BBP’li Yıldız’dan  ADALET ÇAĞRISI

Büyük Birlik Partisi Kocaeli  İl Başkanı Nihat Yıldız Yazılı,  sözde soykırım tasarısını kabul eden Alman meclisini şiddetle kınadıklarını, kararı reddediklerini söylerken, ilimizde yaşanan ‘Paralel Yapı’ operasyonlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Yıldız, “Son günlerde ilimizde yaşanan gözaltı operasyonlarında bir takım algılar oluşturularak halkımız tedirgin edilmekte. Oluşturulan algılar neticesinde ifadelerine müracaat edilen herkes suçlu ilan edilmekte. Adalete sonuna kadar güvenmek istiyoruz. Adaletin siyasallaşmasına asla sessiz kalamayız. İktidarın ülke istikrarı adına izlediği politikasını gözden geçirmesini ekonomik istikrarsızlığa ve teröre acil çözüm bulmasını bekliyoruz ”dedi. Şu bir gerçek ki; Türkiye’de gündem her gün değişiyor, şimdi gündem Paralel Yapı operasyonları. Bakalım bir sonraki gündem ne olacak?               

 

 

 

6732 lira ceza yemeyin

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, İzmit’te haftada ortalama 200 ton moloz topluyor. Büyük bir rakam. Belediye, moloz toplamak için 10 araç ve 24 personelden oluşan özel bir ekip oluştundu. Belediye yetkilileri,  “Vatandaşlar, ev ve işyerlerindeki inşaat atıklarını müdürlüğümüzü arayarak aldırabilirler” dediler. Uyarıları dikkate almayarak çevre kirliliğine neden olanlar hakkında Kabahatler Kanunu’na istinaden 6732 Liraya kadar para cezası kesiliyor.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR