Altınkemer Plajı’nda güreş yapıldı Karamürsel Plajı er meydanı oldu

MAKALEYİ DİNLE

Başlığın birincisi Karamürsel Belediyesinin 27 Temmuz 2011 tarihli haber bültenindeki haberin,
İkincisi ise aynı tarih ve günkü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Haber Merkezinin haber başlıkları.
İki haberde de, Karaosmanoğlu’nun Karamürsel’de vatandaşlarla Büyükşehir’in yaptığı “Altınkemer” plajında denize girdiği anlatılıyor.
Bu 2 haberin aynısı sanıyorum 10 veya 11 Temmuz’da yine verilmiş, Karaosmanoğlu yine Karamürsel’e gelmiş, denize girmişti.
Karaosmanoğlu’nun 10Temmuzda Karamürsel’e gelip denize gireceği Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a bildirilmiş ama İsmail Yıldırım, o tarihte Kırkpınar’da olduğundan Karaosmanoğlu ile ilgilenmeleri için KARSAD’ı aramıştı. KARSAD Başkanı’nın bizzat ilgilendiği Karaosmanoğlu Altınkemer’de denize girmiş ama İsmail Yıldırım’sız yapılan haber pek tutmamış olmalı ki 3 gün önce Karamürsel’de kendisi için yeni bir “reklam” programı hazırlanmış!
Karaosmanoğlu için hazırlanan “Altınkemer” plaj programına daha çok ilgi çeker diye, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve AKP Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel’in yanına pehlivan Ahmet Taşçı İlave edilmiş.
Üç başkan ve bir pehlivan “rol” gereği denize girip yüzmüşler. Denizden çıkınca kumlara uzanıp etrafını saran “meraklı” başta çocuklar olmak üzere vatandaşların Karaosmanoğlu’na, hizmetlerinden ve böyle bir plajı yaptığı için kendisine “teşekkürlerini” dinlemişler.
(Sanki Karaosmanoğlu, cebinden para ödeyerek Karamürsel’deki Altınkemer plajını yaptırmış ya!)
Bu arada “senaryo” gereği çocuklar Ahmet Taşçı pehlivan orada olduğu için Karaosmanoğlu ve 2 başkanın önünde güreş tutmuş, resimler çekilmiş böylece Karaosmanoğlu’nun Karamürsel’de denize girmesi “Altınkemer Plajı’nda güreş yapıldı/Karamürsel Plajı er meydanı oldu” başlıkları ile haber yapılıp gazetelere servis yapıldı.
Aslında bu başkanların hiç önem vermedikleri çok kaliteli reklam prodüktörlerine ihtiyaçları var.
Mesela bu haber için senaryoyu “Başkanlar güreşti” olarak düşünseler ve pehlivan Ahmet Taşçı ile Karaosmanoğlu’nu, İlçe Başkanı ile Belediye Başkanını eşleştirip kıran kırana “Karamürsel için güreştiler” şeklinde verseler bence daha çok ilgi çekerlerdi.
Bu haber de son yıllarda Kırkpınar’da olduğu gibi Karamürsel Altınkemer plajında da efsane isim Ahmet Taşçı “reklam” olarak kullanılmak istenmiş ama reklamda, kendisi de pek silik kalmış.
Aslında Karaosmanoğlu’nu hazır Karamürsel’de denize girerken yakalayan ve konuşma fırsatı bulan Belediye ve AKP ilçe Başkanlarının 50 bin nüfuslu Karamürsel’e tek bir Altınkemer plajının yetmediğini, turistik ilçeye birkaç plaj daha yapılması gerektiğini,
Pehlivan Ahmet Taşçı’nın ise Karamürsel’in Türkiye’de Kırkpınar’dan sonra en büyük yağlı güreş organizasyonu yapacak GÜREŞ SAHASINA ihtiyacı olduğunu söylemesi ve başkandan böyle bir tesisin yapımı için SÖZ alması,
Hatta sözü edilen yüzme havuzunun başlama tarihi ile Dalyan mevkiinde yapılması düşünülen MARİNA’nın konuşulması beklenirdi.
Ama bizim Karamürselli kanaatkardır “Küçük olsun bizim olsun!” misali, “Büyükşehir Başkanımız Karamürsel’e gelmiş, bizimle burada denize giriyor ya daha ne istiyoruz?” diye düşündüler herhalde.
AKP İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı belki de “Bakın başkanım biz burada sizinle başka yerde denize girecek plajımız olmadığı için giriyoruz” demek istediklerini sözle söyleyemedikleri için uyumları ile Karaosmanoğlu’na anlatmak istemiş olabilirler.
Hatta adı Karamürsel dışında “efsane” olarak bilinen pehlivan Ahmet Taşçı, Karamürselli gençlerin “güreşecekleri” saha olmadığı için Altınkemer’de, KUM’da güreş tutarak GÜREŞ SAHASI istediklerini ima etmeye çalıştıklarını Karaosmanoğlu’na söyleseydi.
Veee.. Karaosmanoğlu da, bu İMALARI bir anlasaydı (!)

Karamürselli Beşiktaşlılar Erol Obdan’ı bekliyor
İnönü Caddesi’nde yeni lokallerine taşınan Karamürsel Beşiktaşlılar Derneği, taşınma sırasında sekreterini göndererek derneğin ihtiyacını sorduran ve tespit ettiren Beşiktaş Kulübü eski Asbaşkanlarından Erol Obdan’ın sözünü yerine getirmesini bekliyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR