HAS Partili Pekcan, Karaosmanoğlu’na verdi, veriştirdi!

MAKALEYİ DİNLE

HAS Parti İl Başkanı Av. Erol Pekcan’ın güleç yüzlü olduğuna bakmayın,
zaman zaman sert açıklamalarda bulunur.
Pekcan önceki gün basın toplantısı yaptı.
Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu sert bir dille eleştirdi.
Pekcan’ın açıklamaları şöyle;
Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu eğitime destek adı altında şov peşine düşmüş.
Halka hizmet etmeyi bir kenara bırakarak şov yapmaya başlamıştır.
Belediye olarak babaya kömür, anneye erzak, kız çocuğuna dizüstü bilgisayar, erkek çocuğa bisiklet ve bu günde üniversite sınavında başarılı olan öğrencilere otomobil dağıtıyor.
Sayın Karaosmanoğlu bütün bunları yaparken o ailede babanın, annenin durumunu hiç düşünüyor mu?
Çocuklarına karşı ne kadar mahcup duruma düşmenin ne demek olduğunun farkında mı acaba?
**
HAS Parti iktidarında evin doğalgaz parasını baba ödeyecek, anneye pazar parasını rahatlıkla verebilecek, çocuklarına istediği zaman istediği hediyeyi alabilecek.
Baba, baba olduğunun farkına varacak.
Yuvalar sıcak olacak, aile ilişkileri samimi olacak.
**
Belediye bünyesinde binlerce işçi asgari ücretle çalışırken, ulaşıma yapılan yüzde 15’lik zam uygulanırken bu tür fantezilerle vakit kaybetmek doğru değildir.
Tabi ki başarılı öğrenciler hediye vermek çok güzeldir.
Biz diyoruz ki, otomobile harcayacağınız parayı öğrencilere burs vermenin yolunu bulun ve burs olarak verin.
**
Bugün Kocaeli Üniversitesi’ne giden ulaşım hattındaki otobüs sayısı yetersiz geliyor.
Kent Konut ve TOKİ sakinleri de bu hattı kullanınca otobüsler eziyete dönüşüyor.
Sınav günleri öğrenciler sınavlarına yetişemiyor.
Balık istifi yolculuklar devam ediyor.
Öğrencilerin mağduriyeti kent kartla başladı, tren seferlerinin kaldırılması ve en son yüzde 15’lik zamla çekilmez hale gelmiştir.
**
Otomobillere harcanacak paralar buralara harcanmalı.
Öğrencilerin daha sağlıklı bir yaşam ve öğrenim hayatlarını kolaylaştıracak imkânlar sağlanmalıdır.
Öğrencilerimiz şehirden uzak yaşıyor, misafir gibi şehre gelip gidiyorlar.
Şehrin içine, yaşama katamıyoruz.
Sayın Karaosmanoğlu bunları düşünmeli, çözümler üretmelidir.
Kocaeli halkı verdiği sözleri tutmasını bekliyor, hizmet bekliyor.
**
Pekcan’ın açıklamasını okudunuz…
Epeyce sert…
Pekcan’ın, “HAS Parti iktidarında baba, baba olduğunun farkına varacak” cümlesi dikkatimi çekti.
Şu günlerde birkaç milyonluk zengin tabaka hariç, anneler ve babalar kan ağlıyor…
Boşanmaların, intiharların, cinnet geçirenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye bunca sıkıntı yaşarken, “mutlulukta dünya üçüncüsü imişiz”…
Buna kargalar bile güler.


Öğrencilerden örnek davranış!
Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü öğrencilerinden Serdar Fidan ve Aslı Öztoprak üyesi oldukları Sosyal Politikalar Kulübünün sosyal sorumluluk projesi kapsamında iki engelli vatandaşın yüzü gülmeye başladı.
“Adım adım engelleri aşalım” kampanyası için kolları sıvayan Serdar Fidan ve Aslı Toprak, İzmit Belediyesi’ne başvurarak ortak çalışma yapmak istediklerini ilettiler.
Yapılan ortak çalışma ile Tavşantepe Mahallesi Okşan Sokak’ta oturan ve şeker hastalığından dolayı yürüyemeyen Hanife Karagöz ile Yeşilova Mahallesi Aslı Sokak’ta oturan engelli İsmail Koç’a manuel tekerlekli sandalye verildi. Tekerlekli sandalyeleri teslim edilen Karagöz ve Koç, öğrencilere ve İzmit Belediyesi’ne teşekkür ederek “Allah razı olsun, sizlerin sayenizde yürüme özlemimiz sona erdi” şeklinde sevinçlerini dile getirdiler. Vicdansızlığın kol gezdiği Türkiye’de, hala vicdanlı gençleri görmek çok güzel.


Aygün, Köşker’i ağırladı
Gebze Belediyesi ile ilgili temas ve görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’ya giden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’e konuk oldu. AKP Kocaeli Milletvekili M.Ali Okur’un da eşlik ettiği ziyarette Köşker, Aygün’e Eskihisar’da yapılacak Macera Parkı, kentsel yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarını detaylı bir şekilde anlatarak yeni hazırlanan sosyal ve kültürel projeler hakkında da görüş alışverişinde bulundu.
Aynı zamanda TBMM Çevre Komisyonu üyesi de olan AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli genelinde belediyeler tarafından tüm Türkiye’ye örnek olabilecek güzel hizmetler verildiğini söyledi.


Kendi kendinize acıyın, acınacak duruma düşmeyin!
Gebze Belediyesi’nin lise gençliğini uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı maddelerden korumayı amaçlayan Pamuk Ayna Projesi büyük ilgi görüyor. Şimdiye kadar Gebze genelinde 24 okulda 15 bin öğrenciye seminer verildi. Belediye Başkanı Adnan Köşker, önceki gün yapılan seminerde gençlere uyarılarda bulunarak, sahip çıkılmayan gençleri sokakta pek çok tehlikelerin beklediğini söyledi. Köşker, “Sevgili gençler, dikkat etmediğiniz taktirde sokakta sizleri bekleyen pek çok tehlikeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazen tehlike en yakın arkadaşınızdan gelebilir. Sizleri uyuşturucuya, madde bağımlılığına alıştırmak için en zayıf tarafınızdan yaklaşırlar. Sizlerin yanlış kişilerin eline düşmesini istemiyoruz. Kendi kendinize acıyın, acınacak duruma düşmeyin” diye konuştu.


Poyraz, İDEBİR üyeleri bilgilendirdi
İnsani Değerleri Birleştirme ve Yükseltme Derneği’nin (İDEBİR) geleneksel olarak düzenlediği sohbetlerinin son konuğu Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Osman Poyraz oldu. Programda konuşan Poyraz; Engellilere ulaşım sağlanması, ücretsiz yüzme kursları, ambulansla hasta nakli, sokak hayvanlarının barındırılması ve beslenmesi, 41 Kart ile ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı, anne ve bebeklere süt yardımı, sevgi mağazaları, öğrencilere sağlık eğitimi, gıda ürünleri imalat ve satışı yapan işyerlerinin denetimi, mezbaha hizmetleri, sinek ve diğer haşerelere karşı mücadele, kadın ve erkek barınma evleri gibi insanı ve insan sağlığını ilgilendiren konular üzerine yoğunlaştıklarını anlattı. Bir buçuk saat süren söyleşinin ardından İDEBİR Genel Başkanı Nazır Esirci, verdiği kapsamlı bilgiler için dernek adına Dr. Osman Poyraz’a teşekkür etti.


Köseköylü yaşlılar Kandaz’ı ziyaret etti
Köseköy İstasyon Mahallesi sakinlerinden bir grup yaşlı, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ı ziyaret etti. Kandaz ve yeni yönetimine başarı dileklerini ileten yaşlı grup, mahalle sakinleri olarak Kandaz’ın yanında olduklarını, teşkilatın yaptığı her türlü etkinliklere katılmak ve özel günlerde hatırlanmak istediklerini söylediler. Kandaz da yaşlılara teşekkür ederek, kapılarının her zaman yaşlılara açık olduğunu kaydetti.


Kocaeli Küçük Millet Meclisi mart ayı toplantısı, İzmit Belediye Meclis Salonu’nda Bahri Odabaş başkanlığında yapıldı. Toplantıda milletvekillerinin ve il başkanlarının fotoğrafları daha önce ön koltuklara asılıp boş bırakılırken,bu toplantıda arka koltuklara asılarak önemli bir mesaj verildi.
Siz milleti, müvekkillerinizi ve varlık sebebinizi yok sayar, önemsemezseniz, asiller sizi bugün arka sıralara, yarında tarihin çöplüğüne atmaya kararlıdır görüşüne yer verirli.
Toplantıda 3 gündem belirlendi;
1.Körfeze yapılması planlanan yeni limanlar ve getirecekleri
2.Orman vasfını kaybeden arazilerin durumu (2B)
3.Devlet İstihbarat Teşkilatının görevi ve sorumlulukları (ne olmalı ne olmamalı)
3 saat 15 dakika süren toplantı tutanaklar tutularak sona erdi.


Artvinlilerden muhteşem gece
Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği, 7 Mart Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşu büyük coşku içerisinde kutlayacak. İzmit Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak olan program saat 19.00’da başlayacak. Gecede sanatçılardan Ayhan Alptekin, Zafer Tekgümüş ve Bizim Gönül sahne alacaktır.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Filler günde ortalama 2 saat uyur.


KONUŞAN FOTOĞRAF:

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR