Sirmen milletvekili olmasaydı cezaevine girmeyecekti!

MAKALEYİ DİNLE

CHP’lisi, MHP’lisi AK Partilisi, Saadetlisi, hemen her kesinden onun için üzülen insanlar oldu.

Kentin efsane belediye başkanı, CHP’nin simge ismi Sefa Sirmen, şimdi kalbi buruk bir şekilde parmaklıklar arkasında.

Kandıra 2’nolu “T”  Tipi Cezaevinde bulunan Sirmen, cezasının bir bölümünü burada geçirecek ve yaklaşık bir hesapla 23 Ekim 2017 tarihine kadarda kapalı cezaevinde kalacak.

Sonrasında ise ya şartlı salıvermeyle hürriyetine kavuşacak ya da açık cezaevinde, cezasının kalan kısmını tamamlayacak.

 

Kim derdi ki Sefa Sirmen bir gün hapse girecek.

Ama her şerrin içinde bir hayır aramak lazım, tıpkı her hayrın içinde şer arandığı gibi…

“Vardır bunda da bir hayır” demek lazım.

Bakara suresi 2/216 derki,“Olur ki siz bir şeyden hoşlanmazsınız, hâlbuki hakkınızda o bir hayırdır. Ve olur ki bir şeyi seversiniz, hâlbuki hakkınızda o bir şerdir. Allah bilir, siz bilmezsiniz.”

 

1999 yılında dönemin hükümeti tarafından belediyeyi denetleyen müfettişin tuttuğu tutanak sonrasında İZGAZ’ın yapılında Sefa Sirmen’in görevi kötüye kullandığına dair açılan dava bir dönem kapantı, sonra 2001’de tekrar açıldı, sonra davaya Büyükşehir Belediyesi müdahil oldu.

Davada yargılanan diğer 13 kişi berat etti. O dönem Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya hakkında ise karar verilemedi.

Neden mi?

Onlar milletvekili olmuşlardı ve dokunulmazlıkları vardı.

İşte hayrın içindeki “Şer” de tamda bu noktada kendini gösteriyor.

O dönem Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya milletvekili olmamış olsalar dokunulmazlıkları da olmayacaktı. Belki de o dönem berat edecekler, en kötü ihtimalle de dava zaman aşımına uğrayacaktı.

Kısacası Sirmen 5 yıl milletvekili olmanın bedelini 6 yıl 3 ay habis cezası olarak ödüyor.

Dediğim gibi bunda da bir “hayır” aramak lazım.
Sefa Bey’e ve yakınlarına geçmiş olsun diyorum

 

 

Tümsiad’dan geleneksel Kadir Gecesi

Tüm Sanayici ve iş adamları Derneği(TÜMSİAD) Kocaeli şubesi yöneticileri ev sahipliğinde düzenlenen  81 il,63 İslam ülkesi ve TÜMSİAD 4.bölgenin katılımı  ile gerçekleşecek olan Geleneksel Kadir Gecesi İftar Organizasyonu tüm Kocaeli halkını davet etti.

İlimizin sevilen sayılan dernekleri arasında yer alan Tüm Sanayici ve iş adamları Derneği(TÜMSİAD) Kocaeli şubesi yöneticileri bu senede geleneği bozmadı. Kadir gecesi Seka Park Uçırtma Tepesi alanında gerçekleşecek olan Ümmet(Kardeşlik) Gecesine çağrı yapan dernek yöneticileri “Seccadeni al gel, kır zincirleri!”diyerek tüm Kocaeli halkını davet etti.

Program;

19:00- TV41 canlı yayın

20:00- İlahi Dinletisi

21:00 – Açılış

Kur’an Tilaveti

Protokol konuşmaları

21:40- Akşam Namazı

22:00- Sohbet

22:45- Yatsı ve Teravih Namazı

24:00- Kapanış

 

Biri bu şirin köpeği özgürlüğüne kavuştursun

Oturduğum evin hemen yan tarafındaki dairenin kapalı terasında uzun bir süredir Golden cinsi bir köpek bulunuyor. Bu sevimli şey, gece olduğunda göze bu kadar sevimli gelmiyor.

Sabaha kadar ağlamayla havlama arasında sesler çıkartan Golden, havanın sıcak olması nedeniyle hapis olduğu terasta bunalıyor ve gündüzleri de havlıyor. Bu durum beni olduğu kadar çevredeki birçok aileyi de rahatsız ediyor. Kimi sesten rahatsız, kimi ise bu sevimli köpeğin bu terasa hapis edilmesinden…

Gece gündüz havlamaya başlayan bu köpekle ilgili Körfez Belediyesi Zabıta Ekiplerini aradım. Söz konusu eve gittiler, yaşlı bir teyzemizinmiş bu köpek. Köpeğin belgelerinin olduğunu sanmıyorum, ancak zabıta görevlileri, “Biz uyardım elimizden gelen bu. Başka bir yaptırımımız yok” dedi. Ancak o köpek hem kendine hem de etrafına zarar vermeye devam ediyor. Tüm hayatını terasta güneşin kavurduğu terasta geçiren bu sevimli köpeğe ve onun sesinden rahatsız olan komşularını kurtaracak bir yetkili aranıyor. Eminim ki bu durumu düzeltecek bir çıkacaktır.

 

 

Konteynır yerin dibine girse ne fark eder

İzmit Belediyesi kentteki çöp konteynırlarını yel altına gömdü. Böylelikle kimse çöpleri karıştıramayacak ve içerimsideki geri dönüşüm çöplerini kafasına göre ayıklayamayacaktı. Bu konteynırların içerisindeki çöpü ise özel donanımlı viç modelli çöp araçları toplayacaktı.

Ama Türk zekası onu da çözdü. Kancalı demir çubukla bu konteynırların en dibindeki çöpe bile ulaşmak mümkün. Vatandaş yer altı konteynırlarının şifresini de çözdü.

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

alperen - unutmayın 42 dosyadan 41 zaman aşımına uğradı hani meşhur asvalt işi çekirge dala takıldı şunu unutmayın halkına kazık atan ki olursa olsun sonunda öyle veya böyle rezil oluyor geçmişte ereğlili millet vekili gibi

Yanıtla . 0Beğen 28 Haziran 17:46
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR