İP’li Sağdıç, AKP’li Civelek’e cevap verdi!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Soma faciası herkesi derinden üzdü…

Türkiye’nin birçok yerinde tepki var…

Soma’da protesto edenler, Başbakan’ın yaverleri tarafından tekmeleniyor…

Tekmeleyen şahıs, lanetleneceğine destek veriliyor…

Bu nasıl bir anlayış, akıl alır gibi değil…

**

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, önceki gün Soma maden faciasını protesto edenlerle ilgili bir dizi söylemde bulundu…

Açıkçası, söylemlerini hiç garipsemedim…

Vatandaşı tekmeleyen şahıs, devlet tarafından koruma altına alınmışsa, rapor aldığı söylendiği halde Başbakan’ın arkasında dolaşmaya devam ediyorsa, Civelek’in açıklamalarına kendisini açısından doğal karşılamak lazım…

**

Civelek’in açıklamalarına İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Neval Sağdıç’tan geldi…

 

**

 

İl Başkanı Sağdıç’ın açıklamaları şöyle;  

Tayyip Erdoğan’ın önüne gelen madenci yakınlarına tokat atması, başbakan müşavirinin yere düşen yurttaşımıza hunharca tekme savurması AKP Kocaeli İl başkanı Civelek’in hoşuna gitmiş olmalı ki utanmadan yas tutan eylemcilere “vandallar, zavallılar” diyerek hakaret etmektedir.

Asıl vandallık maden sahibinin iş güvenliği önlemlerini almayarak 284 işçimizin ölmesine neden olmasıdır. Bedava dağıtılan o kömür torbalarında madencinin kanı vardır.

Milyon dolarcıkları sıfırlayacak yer bulamayanların işçiyi insanlık dışı koşullarda çalıştırmasıdır asıl vandallık…

Asıl vandallık, özgürlük isteyen, “insanımız boş yere ölmesin” diyen gençlere;  görevini en iyi şekilde yapmaya çabalayan gazetecilere  polisin acımasız şekilde saldırmasıdır.

200 yıl önceki maden kazasını örnek gösteren Tayyip Erdoğan, Civelek’in tabiriyle tam da “zavallı” duruma düşmüş, aslında iş güvenliğinde 200 yıl geri kaldığını itiraf etmiştir.

Türk halkı bu zihniyeti tanımalı, Allah ile aldatanlara artık inanmamalıdır.

 İş kazalarının yüzde 98’i önlenebilir niteliktedir. Soma ile ilgili olarak verilen araştırma önergesinin AKP milletvekillerinin oylarıyla kabul edilmemesi nedeniyle sorumluluğun tamamı AKP hükümetinindir. Bu nedenle ne yapacaklarını, ne söyleyeceklerini bilemeyecek durumdadırlar.

Sermayesi din olanın rehberi şeytan olmuş, AKP cinnetinin sonu gelmiş, bu iktidara yol görünmüştür. AKP yöneticileri şimdiden Yüce Divan’da yapacakları savunmaları hazırlamaya başlamalıdırlar.

Maden işçisinin kaderi madende ölmek, AKP’nin kaderi iktidar koltuğuna yapışmak olamaz.”

**

AKP’li Civelek’in kullandığı ve İP’li Sağdıç’ın eleştirdiği “Vandallık” kelimesi aklınıza takılmış olabilir. .

**

Peki Vandallık nedir?

İşte cevabı…

Vandallık veya akım olarak Vandalizm, bilerek ve isteyerek, kişiye ya da kamuya ait bir mala, araca ya da ürüne zarar verme eylemidir. Vandal diye tanımlanan bir kişi; kırma, parçalama, yok etme, kesme, yakıcı madde atma, boya atma yoluyla sonucunu bilerek, başkasının ya da kamunun sahiplendiği, önemsediği ve değerli bulduğu bir maddeye (örneğin, okul araç-gerecine, müzede sergilenen tarihsel bir yapıta, resim galerisindeki bir tabloya) zarar verir”

 

 

Yıldırım adına ziyaretleri

Mesut Çetinkaya yapıyor

Karamürsel’de üçüncü dönem belediye başkanlığını kazanan İsmail Yıldırım, bu dönem pek ziyaretlere gitmiyor. Yerine Karamürsel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mesut Çetinkaya’yı gönderiyor. Çetinkaya gittiği yerlerde Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım adına geldiğini söylüyor. Çetinkaya, önceki gün Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci’yi ziyaret ederek ortak yapılabilecek projeler hakkında görüştü. Birinci, 3 bin aktif üyelerinin olduğunu belirterek “Çiftçileri yeni çıkan hal yasası hakkında bilgilendirip, daha önce İzmit’te yapılan işlemleri artık Karamürsel’de yapıyoruz” dedi.

 

 

Ellibeş, moral veriyor

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde hasta vatandaşları kaldıkları odalarında ziyaret edip geçmiş olsun temennisinde bulundu. Hasta vatandaşlar ve aileleri Başkan Ellibeş’e göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

 

 

İSU, Toltar’dan yardım istedi

Dilovası İSU Şube Müdürü İsmet Topal ve Nurettin Koşdaş, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ı ziyaret ederek kendisini tebrik ettiler. Kayapınar Mahallesinin altyapı sorunu ve Eynerce Deresi’nin kanal temizliği için konuşarak iş makinası temini için istekte bulunan İSU Şube Müdürüne yardımcı olacağını söyleyen Başkan Toltar, yaz hazırlıkları içerisinde olduklarını ve bu isteğin kendisini sevindirdiğini belirtti.

 

 

Gebzeli taksiciler

takibe alınıyor

Gebze Şoförler Odası Başkanı Necati Kaya icraatlarına başladı. Kaya taksicileri takip etmek ve güvenliklerini sağlamak amaçları Gebze’deki tüm taksilere araç takip sistemi taktıracak. Ayrıca taksilere yerleştirilecek olan imdat butonu ile herhangi bir gasp anında butona basılması ile o noktaya yakın 10 taksiye ikaz verilecek. 

 

 

MHP’li Gülen

lanet okudu!

30 Mart yerel seçimlerinde MHP’den Darıca Belediye Başkan Adayı olan Arif Gülen Soma’daki maden faciasından sonra çok duygusal bir o kadar da öfke duyan bir açıklama yaptı. Gülen iş güvenliği konusunda ihmale dikkat çekerek işyeri sahibine adeta lanet okudu. “Evet madenci kardeş gündemde siz varsınız. Herkes sizden bahis ediyor, meşhur oldunuz ama artık yoksunuz. Kader mi, kazamı bilmem ama artık siz hakka yürüdünüz. Allah hepinize rahmet eylesin, geride kalan devlet yönetimine ve ilgililere Allah akıl, şuur ve vicdan ihsan eylesin. Haksız kazanç elde etmek için bir kuruş daha fazla kazanmak için iş güvenliğine önem vermeyen iş adamlarının cenabı hak iki yakasını bir araya getirmesin”

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR