İlçe Spor Müdürleri,Tesis bekçisi mi?

MAKALEYİ DİNLE

Tavuk,Kuş,Domuz derken şimdi insanları kıvrandıran KEÇİ gribi mağduru olarak dostum Dr.Nihat Yazıcol’un huzuruna çıktım. Sigara kullanmadığımı bildiği halde “sigara kullanıyor musun?” sorusunun ardında bir şeyler sezdim ve “ Doktor, ne demek istiyorsun ?” diye sordum.
Sadece benim değil ama Karamürsellilerin 30 yıldır “göğüslerinin” dert ortağı Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Nihat Yazıcıol “ Ya bu seninki Keçi gribinin çok inatçısına benziyor ama,hangisine benziyor onu bulmaya çalışıyorum!” dedi.

Keçilerin en inatçısı olan“Ankara KEÇİSİ’nin” gribi ! teşhisi ile yatağa mahkum edildik.
Bir yandan Ankara Keçisi’nin bulaştırdığı “KEÇİ” gribini alt etmeye bir yandan da ilçedeki spor olaylarını gözlemlemeye çalışırken Karamürsel’de “Sualtı Hokeyi” takımı kurulması için bir toplantı dikkatim çekti.
Karamürsel’de, Spor adına her kim bir laf eder kim bir adım atarsa mutlaka onun yanında olacağımı herkes bilir. Bu güzel haberi duyunca çok memnun oldum.
Artık Karamürsel’de gerçekten spor için kıpırdama başladı umudumu yineledim.

Yalnız, her zaman olduğu gibi bu ilçede sporla ilgili kişiler nedense işin dışında tutulmuş,bu beni çok üzdü.
Öncelikle sporla ilgili bir projenin ilk görüş alışverişinin yapılacağı yerin İlçe Spor Müdürlüğü olması gerekirken, konunun sahilde bir CAFE de ele alınması ve de bu görüşmelerde İlçenin Spor Müdürünün düşünülmemesi sporla ne denli barışık olduğumuzun bir örneği hatta kanıtıdır.
Bence ilçede yapılacak sporla ilgili her türlü fikir-alışverişinin yapılacağı,görüşüleceği yer Karamürsel’de kahve köşeleri veya sahildeki CAFE’ler değil devletin Karamürsel’e hizmet etmesi için görevlendirdiği, bina tahsis ettiği, İlçe Spor Müdürlüğü olmalı.

Görüldüğü gibi Karamürsel’de spor, birilerinin akşam yatıp rüyasında gördüğünü ertesi günü uygulamaya kalkışması istemi ve bu istemini de spordan sorumlu kişilerle değil sporla ilgisi olmayan hatta bahse konu spor branşının “terimlerini” bilmeyen kişilerle yapmasından kaynaklanıyor.

Devlet İlçeye SPOR Müdürü atamış ama, o ilçede o spor Müdürü ile spor konusunda fikir-alışverişi yapan spor kulüpleri,spor adamları hatta il spor ajanlıkları temas kurmuyor.

İl’den özellikle yazıyorum Yelken Ajanı İçe de yarışmalar düzenliyor ama ne yazık ki bu yarışmalarla ilgili ilçe spor Müdürünü haberdar etme tenezzülünde bulunmuyor.
Karamürsel’de Spor “mahalle takımlarının” aralarında devletin tahsis ettiği stat’ta oynan sadece “ amatör” futbol maçları olarak biliniyor ama nedense Devletin sorumlu ilçe spor Müdürü bu amatör maçların oynandığı stat ve yanında yeni yapılan spor salonu’nun BEKÇİSİ gibi görülüyor.

Her aklına gelen “Ergenekon” ve benzeri gibi KONSEY kurar, devletin spor için tahsis ettiği binanın kapısını açmaz, buradaki yetkiliyi tanımaz hatta “Ti ‘ye” alırsa sporda bir arpa boyu yol alınamaz.
Sualtı Hokeyi takımı kurulması Karamürsel için gerçekten çok geç kalınmış bir harekettir.
Karamürsel’in Spor da kalkınmasını istiyorsak önce spor adamlarından yararlanmayı düşünmeliyiz
Ve bu işler için Okullu-Alaylı çekişmesini bir tarafa bırakmalıyız.

İlçede SPOR’la ilgili çalışma yapmak isteyenlere tavsiyem öncelikle okullarda görevli Beden Eğitimi öğretmenleri ile Spor Kulüp yöneticilerini bir araya getirin, SPOR için neler yapılması gerektiğini ve Karamürsel’de Sporun eksiklerini bir bir tespit edin.
Temelsiz Spor, yıkılan temelsiz evden farksız değildir.
Unutmayın,İlçe Spor Müdürleri,ilçelerde spor tesislerinin bekçisi değil devletin spor temsilcileridir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR