Derince’de gönüllü sıcak eller, çocukları ısıtıyor!

MAKALEYİ DİNLE

Dün gazetemiz santral görevlisi arkadaşımız bana bir zarf getirdi…  Zarfın Derince’den geldiğini söyledi…  Zarfı açtım…  Zarf Derince Kaymakamlığı’ndan geliyordu…

Derince Kaymakamı Sayın Mesut Yıldırım ile yüz yüze görüşmemiz olmadı. Bir kez telefonla görüştük… Zarfın içinde davetiye vardı. T.C. Derince Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın “Gönüllü Sıcak Eller Çocukları Isıtıyor” etkinliği düzenliyor.   Program 22 Ocak Cuma günü saat 14.00’te Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

**

 

Davetiyenin içinde programla ilgili bilgi notu da gönderilmişti;

Birlikte okuyalım;  “Derince Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak 21 Aralık 2015 tarihinde uygulamaya koyduğumuz “Gönüllü Sıcak Eller Çocukları Isıtıyor” projemiz hayırsever kadınlarımızın kıymetdar emekleri ve gönül güzellikleriyle hayata geçirilmiştir. Onlar hünerli elleriyle, yüzlerce ihtiyaç sahibi çocuğumuzun her şeyden önce yüreklerinin ısınmasına neden olmuşlar.

 

**

 

Bilvesile, beklentilerimizin çok ötesinde gösterdikleri olağanüstü ilgi ve destek sayesinde, kaybetmeye başladığımızı düşündüğümüz toplumsal ve insani değerlerimize dair umutlarımızın yeniden yeşermesine imkan ve katkı sağlayarak şükran ve takdir hislerimizi ifadede bizi nakıs bırakmışlardır. Umutlarımızın tazelemesinin kadınlarımız eliyle gerçekleşmiş olması, hiç kuşkusuz bu projeyi daha da anlamlı ve değerli kılmıştır.

 

**

 

Diğer yandan yardım yapmak için mutlaka varlıklı olmak gerekmediğini de ortaya koymuş olmamız, sosyoekonomik düzeyi ne olursa olsun her vatandaşımızın, başkalarına yardım elini pekala uzatabildiğini göstermemiz, toplumumuzda yaygın olan yanlış bir kanıyı yıkma anlamında, önemli bir mesaj teşkil etmekte ve projemizi benzerlerinden ayırmaktadır.

 

**

 

Proje kapsamında, 420 kadınımıza toplamda 2 bin adet yumak ve yeterli sayıda örgü şişi dağıtarak, toplam 817 adet atkı ve bere takımı elde edilmiş ve ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve her yaşta vatandaşımızın kullanımlarına sunularak, asgari maliyetle, azami fayda elde edilmiştir. Projemizin Vakfımıza toplam maliyeti sadece 6.875 lira olmuştur.

 

**

 

Gönüllü ellerimizin ördüğü ürünlerimizin bir kısmının doğrudan Vakfımıza, bir kısmının muhtarlıklarımız eliyle, önemli bir kısmının ise İzmit Kassel Yahya Kaptan Sevgi Evleri çocuk Köyü Müdürlüğü ve Karamürsel Gazi Vakfı Gazanfer Bilge Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Müdürlüğü ile Çayırova Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü’ne teslim edilmek suretiyle dağıtılması planlanmıştır…

 

**

 

Bizi, Derincemizin güzel insanlarıyla daha kapsamlı projelerde buluşmaya teşvik eden, sergiledikleri yüksek duyarlılıkları nedeniyle kadınlarımıza duyduğumuz şükranlarımızı yinelerken, katkı sağlayanın da, fayda bulanın da karşılıklı manevi tatmin ve mutluluklarına imkan sağlayan, projemizin mimarı Vakıf Müdürümüz sayın Neslihan Abay Gökdua’ya ve Mütevelli Heyet üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve yeni projelerle insanımıza verdiğimiz kıymet ve önemi gösterme gayretimizin süreceğini bilgisini kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

 

**

 

Derince Kaymakamlığının gönderdiği metni okudunuz. Metinde projeyle ilgili detaylı bilgi verilmiş…

Güzel bir proje…

Gönderilen metinde “kaybetmeye başladığımızı düşündüğümüz toplumsal ve insani değerlerimize dair umutlarımızın yeniden yeşermesi” cümlesi çok hoşuma gitti… Gerçekten de doğru bir tespit…

Zor bir dönemden geçen Türkiye’de her gün, intihar, cinayet, şehit haberleri, gasp, hırsızlık, adam yaralama, adam bıçaklama haberleriyle sarsılıyoruz.

Derince Kaymakamlığı’nın projesi, gerçekten de “umutların yeniden yeşermesi” açısından önem taşıyor.

Böyle bir proje yaptığı için bir Derinceli olarak Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım’ın şahsında emeği geçenleri kutluyorum.

Mesut YILDIRIM (Derince Kaymakamı)  

 

Uygur GS’li çıktı

Kandıra Musiki  ve Tiyatro Derneği Başkanı Rüştü Uygur, yıllar sonra rengini belli etti. Uygur, Galatasaray forması giyindiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak herkese fanatik bir Galatasaraylı olduğunu ilan etti. Uygur’un yakın dostları fotoğrafa büyük ilgi göstererek, tuttuğu takım hakkında olumlu olumsuz yorumlarda bulundu.

 

Şaban Şenol’a geçmiş olsun

Uzun zamandır baş ağrısı çeken Kandıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Şenol, başvurduğu Özel Kurtköy Ersoy Hastanesi’nde yapılan tetkik ve muayenelerin ardından sinüzit teşhisi konularak ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyonun ardından birkaç gün tedavi altında tutulan Şenol, önceki gün taburcu edildi. Kontrolleri devam eden Şenol’un sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Biz de kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, acil şifalar diliyoruz.

 

Hakan Yıldız’ın babalık sevinci

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Hakan Yıldız baba olmanın mutluluğunu yaşıyor. Geçtiğimiz gün Özel Cihan Hastanesi’nde başarılı bir operasyon sonrası kız çocuğu olan Hakan Yıldız ve eşi Bilge Yıldız çiftinin mutluluklarına diyecek yoktu. Yıldız çifti dünyaya gelen bebeklerine Hanzade Hira adını verdi. İzmit Belediyesi olarak çifti tebrik ediyor, Hanzade Hira bebeğe uzun ömürler diliyoruz.

 

 

Muhtar Özkan ameliyatı oldu

Kandıra Ferizli Mahallesi Muhtarı aynı zamanda AKP eski ilçe yönetim kurulu üyesi Yüksel Özkan, geçtiğimiz günlerde Özel Cihan Hastanesi’nde burun ameliyatı oldu. Başarılı geçen operasyonun ardından birkaç gün hastanede tedavi altında tutulan Özkan’ı dost ve yakınları yalnız bırakmadı. Özkan’ın ameliyat olduğunu duyan AK Parti Kandıra belediye meclis üyesi Hamza Biçer, eski ilçe yönetiminden Hakan Akbaş ve Mustafa Kurt da hastaneye giderek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Özkan’a bizler de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar temenni ediyoruz.

 

 

Gölcük’te duygu bir dolu MEKTUP

AKP Gölcük İlçe Başkan İdris Alp ve yönetiminin başlattığı Güneydoğu görev yapan asker ve polislerimize başlattığı mektup kampanyası yoğun ilgi gördü. Özellikle ilkokul öğrencilerinin duygu dolu mektupları okuyanları ağlattı. Rheinland Pfalz İlkokulu 4/B öğrencisi Azra Kasa’nın yazdığı mektup okuyanları duygulandırdı. Asra mektubunda şunları yazdı; “Sevgili asker ve polis ağabeylerim, sizi çok seviyor ve hürmetle anıyorum. Bizi koruyor kolluyorsun. Bizim için savaşıyor can kaybediyorsunuz. Yaz- kış demeden uzak yakın demeden gidip geliyorsunuz. Keşke tüm dünya sizin gibi işbirliği yapsa da sadece bu meslekleri yapanlar değil tüm dünya halkı savaşsa. Eğer ki  böyle olsa savaş bile olmaz.

Ağabeylerim sizi her zaman destekleyeceğiz ve her zaman seveceğiz.  Biz kışın eğlenerek kar oynuyorsak  hiç korkmuyorsak sizin sayenizde. Biz evlerimizde oturup, dışarıda gezip eğlenirken belki de siz savaş yapıyorsunuz.  Gerek bu savaşlarda yaralanıyor  şehitlikten korkmuyorsunuz. 
Siz sakın kendinize güveninizi kaybetmeyin.  Biz sizin her zaman arkanızdayız ve size her zaman güveniyoruz. Tüm kavga ve savaşlarda Allah yardımcınız olsun. 
Ağabeylerim şunu unutmayın. Size her daim güveneceğiz. Sakın boyun eğmeyin ağabeylerim!. Hem bizi hem de bu vatanı hayal kırıklığına uğratmayın.
Cesur olun, kendinize güveninizi azaltmayın.
Allah Yardımcınız Olsun AMİN”

 

 

Şanlı’dan sert açıklama

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, İstanbul Sultan Ahmet Meydan’ında yaşanan patlamayla ilgili sert açıklamada bulunmuştu. Şanlı, “ Kamu düzeninin korunmasından güvenlik güçlerimiz sorumluysa, müdahale yetkisi de olmalıdır. PKK terörünü Kürt kökenli insanımızın kimlik mücadelesi gibi sunanlar ve terör örgütünün muhatap alınmasını isteyenler hakkında fezleke düzenlenmelidir ”dedi. Şu bir gerçek ki; Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Türkiye’nin biran önce normale dönmesi için hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Zira başka Türkiye yok…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Tuğba - Müdürü övme projesi.

Yanıtla . 0Beğen 18 Ocak 17:45
01

Seher. - Böyle sıradan bir proje için, Bu kadar reklam,tören,gösteriş, övgü. Çok anlamsız. Başka bir nedeni varmış gibi ...

Yanıtla . 0Beğen 18 Ocak 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR