AKP’li Civelek 8. sırayı istesin!

MAKALEYİ DİNLE

AKP eski il başkanı ve milletvekili aday adayı Mahmut Civelek aday adayları tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "Eğer milletvekili listesinde yer alamazsam yine de partim için aynı heyecanla çalışırım" demiş.

Bu söylem günümüzde çok klasikleşen bir söylem haline geldi…

Eğer gerçekten Civelek bu söyleminde samimi ise kendisine iki tavsiyemiz var. Birincisi; temayül yoklamasında yer almadığı zaman “hayır ben de temayüle girmek istiyorum, eğer taban istiyorsa aday olacağım” demeliydi.

**

İkincisi;  Civelek il başkanlığı döneminde hep hedeflerinin 8 milletvekili olduğunu söylüyordu, hala da bunu söylüyor.

Civelek bu kadar kendisine güveniyorsa ve listede olsa da olmasa da aynı heyecanla çalışacağını söylüyorsa, gelsin “8. sıradan milletvekili olmak istiyorum” desin de bizde gerçekten Civelek kaçıncı sıradan gösterilirse gösterilsin aynı heyecanla çalışıyor diyelim.

**

Şimdi herkes merakla bekliyor; Civelek listeye girebilecek mi, yoksa başta Kent Konut’taki indirimler olmak üzere hakkında çıkan birçok söylenti sonrasında liste dışı mı kalacak?

Sorunun cevabını 7 Nisan’da öğreneceğiz…

 

Acur, vekil aday adayı olacak mı?

MHP’nin Gebze eski ilçe başkanlarından olan Nusret Acur bilindiği gibi bir süre önce yapılan MHP ilçe kongresinde aday olmuş, fakat kazanamamıştı. Parti içinde sevilen bir isim olan Nusret Acur aynı zamanda başarılı bir işadamı da.  Acur’un adı şu aralar MHP’den Kocaeli milletvekili adayı adaylığı için geçiyor.  MHP kulislerinde söylenenlere göre Nusret Acur’un aday olmasını destekleyen bir kesim var, fakat Nusret Acur bu konuda net bir karar vermiş değil. Ya da böyle bir şey yok siyaset kulislerinde dedikodu üretiliyor. Sonuç olarak Nusret Acur, MHP’de gelecek sürecinde önemli bir isim olmaya devam edecek gibi görünüyor.

 

Altunyuva'nın hesabı şaştı

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, hemen her açıklamasında milletvekili adaylık sürecinde rekor başvuru olacağını ve sayının 50'yi bulacağını söylüyordu. Ancak gelinen noktada toplam aday adayı başvuru sayısı 36 oldu. Bu soru Altunyuva'ya sorulduğunda, "Ben bunu söylediğimde ön seçim yapılacağını düşünerek söyledim. Merkez Yoklaması kararı alındıktan sonra 10-15 kadar arkadaşımız aday olmaktan faz geçti" diye savundu.  Altunyuva 7 Haziran seçimlerinde 5-6 milletvekili alacaklarını söylüyor. Altunyuva bu sefer bir terslik çıkmayacak ve tahminim tutacak diyor.  Bakalım aday adaylık tahmininde yanılan Altunyuva bu tahmini tutturabilecek mi?

 

Derince Araştırma Hastanesi’nde sabahları elaman eksikliği varmış

Çarşamba günü akşama doğru bir okurum aradı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde elaman eksikliğinden bahsederek, “Çarşamba sabahı saat 07.00’de Acil Servise gittim. İğne vurulacaktım. Baktım orada bir görevli çalışıyor. Görevli bir yandan kan tahlili yapıyor, bir yandan iğne vuranlara yardımcı olmaya çalışıyor, bir yandan telefonlara bakıyor. Önünde kuyruk var. Görevli tek başına ne yapsın, yetiştiremiyor. Hastalar da sürekli haydi çabuk ol diye uyarıda bulunuyor. Bir de doktor sayısı azdı. Hastane yetkileri bu duruma çözüm bulsa iyi olur” dedi. Biz de okurumuzun sıkıntısını buradan dile getiriyoruz. Hastane yetkililerine duyurulur.

 

Doğan moral veriyor

Yoğun iş temposu içerisinde hasta ziyaretlerine ayrı bir önem veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, hastalara moral vermeye devam

ediyor. Başkan Doğan, Yenimahalle İnkılap Caddesi’nde oturan ve rahatsızlığı sebebiyle istirahat eden Ertuğrul Sevinç’in eşi Ayşe Sevinç’i evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Doğan’a ziyaretinde Ak Parti İzmit İlçe yönetici Nurullah Yılmaz da eşlik etti.

 

İstatistiklerle Kadın, 2014

Türkiye nüfusunun (77 695 904 kişi) %50,2’sini erkek nüfus (38 984 302 kişi) ve %49,8’ini kadın nüfus (38 711 602 kişi) oluşturdu. Türkiye’de 2014 yılında toplam kadın nüfusun %71,3’ü 18 ve daha yukarı yaşta iken bu oran erkek nüfusta %69,9’dur. Kadın nüfus oranı, 65 ve daha yukarı yaşlarda erkek nüfus oranını geçti. Ülkemizde, kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresinin en fazla olduğu il 82,2 yıl ile Giresun iken erkeklerde 76,3 yıl ile Karaman’dır. Doğuşta beklenen yaşam süresinin en az olduğu il ise kadınlarda 74 yıl ve erkeklerde 70,2 yıl ile Erzurum‘dur.

 

Serkan Seyhan'ın hedefi büyük

AKP milletvekili adaylarından eğitimci Serkan Seyhan, eğitim alanında çok büyük projelerinin olduğunu ve gerçekleştirmek için Meclis’te olması gerektiğini söylemişti. Siyasette Milli Eğitim Bakanlığına kadar gitmeyi hedeflediğini söyleyen Seyhan, gençliğini, bilgi ve birikimine güveniyor. Seyhan, 2011 yılında yapılan seçimlerde 10. sıradan milletvekili adayı olmuştu. AKP 7 milletvekili çıkardığı için Meclis’e girememişti. Serkan Seyhan projelerini hayata geçirmek için mutlaka meclise girmek istiyor. Aldığımız duyumlar temayülden ön sıralarda çıktığı yönünde.  Bakalım geçen dönemde 10. sıradan aday gösterilen Seyhan bu seçimlerde kaçıncı sıradan aday gösterilecek. Ya da listeye girebilecek mi?

 

Başkan Üzülmez, hasta ziyaretinde

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, geçirdikleri rahatsızlıklar sonrası evlerinde tedavileri süren hasta hemşerilerini ziyaret ederek moral verdi. Üzülmez, Şefkatiye Mahallesi’nde Saniye Gül, Fevzi Ay, Ali Bina, Necati Bina, Kemal İnce ve Şaban Demir’i ziyaret edip acil şifa dileklerinde bulundu.  Hasta ve yakınları ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederken, moral veren ziyareti için başkana teşekkür ettiler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR