Tüysüzler mağdurları dernek oluşturmak istiyor

MAKALEYİ DİNLE

2014 Haziran ayında kayıplara karışan Sarraf Tüysüzler’in sahipleri geride milyonlarca lira alacağı bulunan insanları bırakarak mağdur etti.

636 kişilik koca bir kitle, karşılığında faiz alma vaadiyle verdikleri birikimlerinden oldu.

Kimi elindeki üç beş altınını, kimi bir ev parası kadar yatırımını, kimi ise çok çok daha fazlasını Sarraf Tüysüzler ve onun ortaklarına kaptırdı.

Aradan 2 yılı aşkın bir süre geçti.

Kaçan Tüysüz kardeşler teslim oldu, cezaevine girdi, borcumuzu ödeyeceğiz diyerek dışarı çıktı, yargılanmaya başladılar.

Yanılmıyorsam mahkemenin 3 ya da 4 celsesi şikayetçilerin beyanını dinlemekle geçti.

Geçen süre zarfında mağdur vatandaş Tüysüzler’den tek kuruş tahsil edemedi.

Alacağının peşinde koşan vatandaşların bir kısmı işinden oldu, bir kısmı ciddi maddi zarara uğradı.

Ağızlarında tat tuz olmayan mağdurların evlerinde de huzur kalmadı.

Seslerini duyurmak isteyen Tüysüz zedeler şimdi bir dernek kurmanın hesabını yapıyor.

Canını dişine takarak biriktirdiği parayı Tüysüzlere kaptıran vatandaşlar, “Onlar havuzlu villalarda bizim paramızı yerken biz çocuklarımızın sünnetini bile yaptıramıyoruz, iyi bir okula gönderemiyoruz, düğününü derneğini yaptıramıyoruz” diyorlar.

İşsiz kalan Tüysüz zedelere, “Evimize erzak alamıyoruz, ama onlar bizim paramızla son model arabalara biniyorlar. Nerede oldukları bile belli değil” diyerek öfkelerini kusuyorlar.

Ayrı ayrı yükselen bu seslerin tek bir ağızdan daha güçlü yükselmesi için dernek oluşturma fikrini geliştiren Tüysüzzedeler, bununla ilgili bir girişim yapma hevesinde. Mağdurlardan Ahmet Yeşil ve Göksel Çakmak, “Tüm mağdurların bizimle iletişime geçmesini istiyoruz” diyor.

Tüysüzzedeler Platformu için mağdurların, Ahmet Yeşil’e ait 0 536 9654618 numaralı hatta ya da Göksel Çakmak’a ait 0 541 8040278 numaralı hatlara ulaşmaları isteniyor.

 

Körfez minibüslerinden şikayet var

Körfez İlçesinin taşımacılığını yapan S.S. 10 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi ile ilgili şikayet var. Minibüslerin her durakta durmadığına yönelik yapılan şikayetin sahibi pazar günü başına gelen olayı anlattı.

14 Ağustos Pazar günü saat 18.00 ile 19.00 sıralarında Körfez’e gitmek için Yenidoğan durağında eşiyle birlikte minibüs bekliyormuş. 4 ya da 5 minibüs geçmesine rağmen hiçbiri duraktan yolcu almamış.

Bırakın durağa yanaşmayı, el edilmesine rağmen minibüsler durakları transit geçmiş. Vatandaşın imdadına ise 170 numaralı belediye otobüsü yetişmiş.

Yaklaşık 1 saat boyunca minibüs bekleyen vatandaşlar, yapılan uygulamaya bir anlam veremediklerini söylüyorlar.

Özellikle havuz sistemi uygulamasının ardından benzer sorunların yaşanıldığını söyleyen yolcular, “Eğer bu kooperatif bu işi böyle yapacak ise buraya bir kooperatif daha gelsin. En azından rekabet gelir. 35 derece sıcakta klima açmadan insanların pestilini çıkartan Körfez minibüslerine böylece bir kalite gelmiş olur” diyor.

Benden bilgilendirmesi, söz konusu tarih ve saatte Yenidoğan durağındaki yolcuları almayan araçlar umarım kooperatif tarafından tespit edilir.

 

Vali Güzeloğlu KSO’ya konuk olacak

Yarım yapılacak olan Kocaeli Sanayi Odası meclis toplantısına Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu konuk olacak. Kocaeli Sanayi Odası’nın saat 10.00’da yapılacak olan meclis toplantısı sonrası KSO Sergi Salonunda, sualtı fotoğraf sanatçısı Tahsin Ceylan’ın “17 Ağustos Derinlerdeki Acı” konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirilecek.

 

Bisiklet yolu motosikletler tarafından kullanılıyor

İzmit Belediyesi tarafından yürüyüş yolu ve kentin farklı noktalarında bisikletlerin kullanımı için yapılan yollar genelde motosiklet sürücüleri tarafından kullanılmaya başlandı. Bu durum bisiklet kullanıcılarını rahatsız ediyor. Bisiklet yollarının asıl amacı, gürültüsüz ve egzoz dumansız bir çevre edinmek. Ancak bisiklet yollarının motosikletler tarafından kullanılması can sıkıyor. Motosiklet sürücülerini uyarmak isteyen bisikletliler ise tepkiyle karşılaşıyor.

 

 

Adnan Metin’in paylaşımı  fırıncıları üzdü

İzmit Belediyesi Koordinatörü Adnan Metin, sahibi olduğu Yağız Kebap’ın ilginç bir reklamını sosyal paylaşım sitesinden yapınca, fırıncı esnafı biraz bozuldu.

Neden mi?

Adnan Bey, Prof. Dr. Canan Karatay’ın lahmacun yerken çekilen fotoğrafının altına “Ekmeğe hayır, Lahmacuna evet,  arayın gelsin” yazdı.

Bunu gören fırıncılar boş durur mu? Hemen birbiri arkasına yorumlar yağdırdı?

Saroğlu Ekmek Fırının sahibi Burhan Saroğlu, “Canan Karatay’ın suratına bakan lahmacun yediğini anlar. Nebahat Çahre de güzelliğini Türk insanının ürettiği hijyen ekmeklere bağladığını biliyor musunuz?” demiş.

Ardından Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Dışarıda yemek yemeğe hayır” notunu paylaştı.

Tabi bu paylaşıma daha sonra çorbacı ve esnaf lokantası işletmecileri de yorumlarıyla dahil oldu.

Anlayacağınız Adnan Metin’in esprili paylaşımı ses getirdi getirmesine de, fırıncıları biraz üzdü.

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

BÜLENT EGMİCİ - BÜLENT EKİNCİ ......OKULLARIN AÇILMASINA 20 GÜN KALA BİR İHBAR ÜZERİNE KAPATLAN ATATÜRK İLKE İNKILAPLARINA BAĞLI BAŞİSKELE ÖZEL CONK BAYIRI KOLEJİNİN ÖĞRENCİLERİ GENİŞ BİR PLATFORM OLUŞTURDULAR..1200 ÖĞRENCİSİ ÖĞRETMENİ VE ÇALIŞANLARI HEPSİ MAĞDUR....SİZLERDE BİR BASIN BİLDİRİSİ YOLLUCAKLAR...PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİZ İRTİBAT SENEM CİHAN 05412732009

Yanıtla . 0Beğen 15 Ağustos 17:46
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR