Oğul Karaosmanoğlu şiir okudu,ünlü oldu!

MAKALEYİ DİNLE

Geçtiğimiz gün AKP İl Gençlik Kongresine katılan AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı İsmail Karaosmanoğlu, kongrede Mehmet Akif Ersoy’un “Zulmü alkışlayamam” adlı şiirini okudu.
Bu şiiri çok beğenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından paylaştı.
Erdoğan’ın Karaosmanoğlu’nun okuduğu şiiri twitter’deki hesabından takipçilerine paylaşması, ulusal medyada da geniş yer aldı
Belki şiir kongrede büyük ses getirmedi, ama Başkan’ın bunu Twitter hesabından yayınlaması, bütün dikkatleri şiire yöneltti.
Başbakan Erdoğan, Siirt’te okuduğu bir şiir yüzünden siyasi yasaklı oldu.
Sonrasında okuduğu şiir yüzünden siyasi olduğu için popülaritesi arttı.
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu İsmail Karaosmanoğlu da bir şiir sayesinde ünlü oldu.
Bir de Başbakan tarafından okuduğu şiirin Twitter hesabından paylaşması, ulusal basında yer alması Türkiye’nin gündemine oturdu.
***
İşte AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı İsmail Karaosmanoğlu'nun okuduğu Mehmet Akif Ersoy şiiri:
***
ZULMÜ ALKIŞLAYAMAM
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdı mı, hatta boğarım!...
Boğamazsın ki!
Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
İrticanın şu sizin lehçede manası bu mu?


CHP’li Akar, Alemdar ve Türköz’ün peşini bırakmıyor
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile Türköz İnşaat arasındaki ilişkinin üzerine gitmeye devam ediyor.
Akar, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından cevaplaması istemiyle 23.12.2011 tarihli 7/2235 sayılı verdiği soru önergesinde, “Derince Belediyesi işlettiği taş ocağından başka firmalara malzeme satamaz’ hükmü varken; Derince Belediyesi, Türköz firmasına belediye taş ocağından malzeme satışı yapılmış, İl Özel İdare tarafından ceza kesilmesine rağmen satış tekrar gerçekleşmiş, bu konuda bakanlığınızca sorumluların cezalandırılması için ayrıca yürütülen bir soruşturma var mıdır?” diye sormuştu.
***
İçişleri Bakanlığının 07.02.2012 tarihli 3783 sayılı cevabında; “Türköz İnşaat tarafından inşa edilen Tefken İmalat ve Müh. A.Ş firmasının fabrika yapımı sırasına dolgu malzemesi olarak kullanılmak üzere belediye meclis kararı doğrultusunda satışının yapıldığı’ belirtilmiştir”.
İçişleri Bakanlığından bilgi edinme yasası gereği ‘belediye meclis kararının’ kendisine gönderilmesini istemiştir.
Her iki soruya da verilmiş olan cevapları yeterli bulmayan CHP’li Haydar Akar, bu konuların takipçisi olacağını belirtmiş ve gerekli işlemleri başlatmış.
Anlaşılan Akar, Derince Belediyesi ile Türköz arasındaki ilişkinin peşini kolay kolay bırakmayacak.


Kandıra’da Kent Konseyi kuruldu!
Kandıra Kent Konseyi, belediye meclis salonunda düzenlenen toplantıyla kuruldu.
Toplantının Divan Başkanlığı’na Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, katip üyeliğe ise İsmail Birdane, İrfan Kurt ve Yüksek Özkan seçildi.
Kandıra Belediyesi tarafından oluşturulan 107 kişilik listeden 97’si oy kullandı.
54 kişinin oyunu alan İlhan Tezcan, konsey başkanı seçilirken, diğer aday İsmail Hakkı Buruş 43 oy aldı.
Köy muhtarlarının konsey toplantısında oy kullanması tartışma yarattı. İsmail Hakkı Buruş mahalle muhtarlarının oy kullanabileceği, köy muhtarlarının da oy kullanamayacağı yönünde itiraz etti. Divan Başkanı Cengiz Kan, “İçişleri Bakanlığına sordum. Bu liste oraya sorularak yapıldı. Uygulamanın böyle yapıldığı ilçeler mevcut. Bu uygulama doğru. Bu muhtarlar oy kullanabilir” diyerek cevapladı.


Cinsiyete dayalı şiddet!
Kocaeli Barosu ve Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Global Hukuk Programları Direktörlüğü (IGUL) işbirliği ile bugün ve yarın iki seminer verilecek. Kadına şiddetin kol gezdiği bir ortamda bu iki seminer önemsenmeli. Seminerlere konuşmacı olarak; Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, Yrd. Doç. Dr. Neylan Ziyalar, Yrd. Doç. Dr. Burak Huysal ve Dr. Leyla Welkin katılacak. Seminerler 10.00-16.00 saatleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fuar İçi Sivil Toplum Merkezi’nde yapılacak. Bu iki semineri kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.
BUGÜN: “Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddete Maruz Kalanlar İle İletişim ve Destek”
YARIN: “Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddete Nasıl Engel Olabiliriz”.


İzmit, Avrupa ile yarışıyormuş!
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, halka hizmet konusunda Avrupa ile yarıştıklarını söyledi. Belediye Meclis üyesi Mahmut Öztürk ile birlikte Yahya Kaptan ve Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki dekoratif aydınlatma çalışmalarını inceleyen Başkan Doğan, “Son dönemlerde dekoratif aydınlatma çalışmalarına ağırlık verdik. İlk çalışmasını Fethiye Caddesi’nden başlattığımız dekoratif aydınlatmayı Turan Güneş Caddesi, Yahya Kaptan, Mehmet Ali Paşa ve Yuvam Akarca da devam ettirdik. Hedefimiz her mahallenin önemli noktalarına bu tür çalışmaları yapmaktır” dedi. Doğan bu tür çalışmaların basit sıradan bir çalışma olmadığının altını da çizerek, “Bu konuda Avrupa kentleriyle yarışıyoruz” dedi. Doğan, yaptığı çalışmalarla Avrupa ile yarıştıklarını söylüyor, sizce yarışıyor mu?


AKP Dilovası dikiş tutmuyor!
AKP Dilovası’nda sular durulmuyor. İstifa eden edene. Son olarak 5 mahalle başkanı istifa etti. İlhan Yıldırım'ın atanmasının ardından fikirlerinin alınmadığını ve
yönetimin tanıtıldığı toplantıya davet edilmediklerini gerekçe gösteren Diliskelesi Mahallesi Başkanı Cafer Dursun, Orhangazi Mahallesi Başkanı Abbas Yavuz, Yeni Mahalle Başkanı Süleyman Polat, Turgut Özel Mahalle Başkanı Nevzat Artut, Kayapınar Mahalle Başkanı Aziz Öner yönetimleri ile birlikte istifa etti. AKP’nin Dilovası’nda kan kaybetmesi, kuşkusuz BDP’nin işine yarayacak.


Sami Selçuk seminer verecek
Kocaeli Fikir Kulübü’nün düzenlediği “Türkiye’de Demokrasi” adlı konferansa konuşmacı olarak Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk katılacak. Bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapılacak konferans saat 19.00’da başlayacak.


Sedat Yücel 58 yaşında!
AKP Gölcük İlçe Teşkilatı’nın haftalık toplantısı önceki gün yapıldı.
İlçe yönetimi, İlçe başkanı Sedat Yücel’e sürpriz bir doğum günü partisi düzenledi.
Yücel, doğum günü partisine şaşırdı.
Sonra doğum günü pastasını keserek yönetici arkadaşlarına teşekkür etti.
58 yaşına oldukça sürpriz bir kutlama ile giren AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, hatırlanmak çok güzel, ama böyle tatlı sürprizlerle yaşanması insana ayrı bir mutluluk veriyor diyerek yönetici arkadaşlarına teşekkür etti.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sivrisineklerin 47 tane dişi var.


KONUŞAN FOTOĞRAF


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR