Milletin fendi, darbeyi yendi!

MAKALEYİ DİNLE

15 Temmuz gecesi…

Tarih bu geceyi, bir milletin destansı zaferi olarak yazacak. Darbecilere, ihanet şebekelerine karşı bir milletin darbe yaptığı gecenin adı…

Ezanların susturulduğu değil, ezanlarla darbelerin susturulduğu gece…

Kefenini giymiş ölüme yürüyen milyonların tek yumruk olduğu gece…

Eline bayrağını alıp meydanlara inenlerin, tankların önüne yatanların, mermilere göğüs gerenlerin, dua edenlerin, Kuran-ı Kerim okuyanların, vatan müdafaasında bulunan milyonların tüm dünyada hayranlık uyandırdığı gece…

Ordu içinde ve dışında bu şebekenin emellerine geçit vermeyen, helal süt emmiş kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının ve Polislerimizin “vatan bölünmez” diyerek canlarını verdiği gece…

Bu geceden sonra kimse öyle kolay kolay “darbe” lafını ağzına alamayacak, darbe yapamayacak. Ülkeye istediği gibi istikamet veremeyecek, yeni tezgahlar kuramayacak.

Bu gece, mevzu bahis “vatan” olduğunda, hiçbir etnik kimlik gözetmeksizin tüm ülkenin bir araya gelerek tezgah kuranların kafalarına bir balyoz gibi inebildiğini hatırlatacak.

 Her geçen saat, o gecenin ayrıntıları gün yüzüne çıktıkça, göğsümüzü kabartan destansı kahramanlık öyküleri duyuyoruz. Bu şebekenin yıllarca milleti “dindar” kisvesi altında nasıl kandırdığını, gerçek amaçlarının bizim dinimizle hiçbir alakasının olmadığını, tek gayelerinin dış mihraklara hizmet etmek olduğunu görüyoruz.

Yazık… Çok yazık… Öfkem çok büyük! Dini kullanarak milletten yıllardır aldıkları paralarla, bugün aynı millete kurşun sıkan hainlere ne demeli bilmiyorum. Akıl almaz bir olay bu…  Üstelik bu uğurda verdiğimiz yüzlerce şehit… Derin bir üzüntü…

Darbe girişimi gecesi, Başkomutanımızın ekranlardan yaptığı çağrıdan dakikalar sonra kendimi AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı binasında buldum. Yalnızca birkaç dakika içinde binlerce insan toplanmıştı meydanda. Kadınların sayıca çok olması beni hem şaşırttı, hem de bu vatanın kurtuluşunda önemli rol oynayan “Nene Hatun”ları hatırlattı. Bazı yaşlı teyzelerin bir köşede oturmuş Kur’an okuduğunu görünce, bu milletin diz çökmeyeceğini ve bu mücadeleden galip ayrılacağımıza dair inancım pekişti.

O dakikalarda ülkenin dört bir yanından çatışma haberleri alsak da, zamanla sevindirici haberler de gelmeye başladı. Önce Boğaz Köprülerinden askerlerin çekildiği, bazı yerlerde teslim alındığı bilgisi geldi. Ardından sabaha kadar birçok noktada kalkışma hareketinin -şükür ki- başarısız olduğunu öğrendik.

Kocaeli bu darbe girişiminde oldukça stratejik bir bölge. Kocaeli içinde de en önemli noktalardan biri Kartepe. Malum, darbe planını hazırlayan illegal çete mensuplarından biri Kartepe’de yakalanmıştı. Deniz Hava Üs Komutanlığı, Cengiz Topel Havalimanı, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı yine Kartepe’de. Tankların yürüdüğü bölge Köseköy ve Eşme oldu. Bu nedenle verilen bu kurtuluş mücadelesinde Kartepe önemli bir konuma sahipti.

Kartepe halkı da o gece sokaklara çıkarak, tankların önünde barikatlar kurup,  hainlere gereken dersi verdi. Bunun üzerine asker kışlaya çekilmek zorunda kaldı. Kartepe Belediyesi de personel ve araç desteğiyle hem Deniz Hava Üs Komutanlığı’na, hem de EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı önüne barikatlar kurdu.

İnsanlar kalkışmanın olduğu geceden bu yana, her köşede “vatan savunması”na devam ediyor. Yazıldığı gibi yorulanlar dinlenmek üzere evlerine giderken, “sıkıntı olursa muhakkak ara” diyor. Sıkıntı dediği de tank, tüfek, mermi, F-16 filan… O koca tankı kullanmayı üç dakikada öğrenip darbecilerin üzerine süren milletimizle bir kez daha gurur duydum.

Allah akıllarını, kalplerini başkalarına satan vatan, millet ve İslam düşmanlarından bu milleti korusun…

 

Bulanık sudan rant devşirmek

İhanet çetesinin korkunç darbe planını engelleyen cesur yüreklerle her gece demokrasi nöbeti tutmaya devam eden Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bir yandan da bazı kesimlerce eleştiriliyor.

Yeni bir Kurtuluş destanının daha yazıldığı, milletin böylesine kenetlendiği şu günlerde sürekli hedef gösterilen Üzülmez’in, milletin parasını kimseye yedirmediği için kendisine karşı bu karalama kampanyasının yürütüldüğünü bilmeyen yok.

 

Yoksa devletin en tepesindeki isimlerle birlikte bu mücadeleyi yıllardır yürüten Üzülmez’e FETÖ’cü damgası yapıştırmaya çalışmak akılla izah edilecek bir durum değil. Ancak şu da bir gerçek ki, bulanık sudan rant devşirmeye çalışanlar, gerek devlet gerekse millet nezdinde kötü sicillerine bir yenisini daha eklemekten başka bir şey yapamamaktadır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hasan Altınkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR