En büyük düşman Mustafa Kemal!

MAKALEYİ DİNLE

Kimse eveleyip gevelemesin; bu ülkede, belirli bir kesimde, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik bir düşmanlık yayılıyor!

Bu düşmanlığın somut örnekleri özellikle son yıllarda ve ard arda karşımıza çıkıyor!

“Devlet Televizyonu TRT’de” türlü yalan ve iftiralarla Atatürk’e saldırılıyor!

“Atatürkçü Aydınların” özel bir televizyondaki programları aniden iptal ediliyor!

Türkiye’nin gurur yapılarından biri olan Taksim’deki kültür merkezi (Atatürk Kültür Merkezi-AKM) önce yıkılmak istendi, tepkiler üzerine geri adım atıldı, yıllardır çürümeye terk edildi!

Yeşilköy’deki “Atatürk Havaalanı” yeni havaalanı ile birlikte tarih olacak!

Stadyumlardan Atatürk, İnönü adları siliniyor, “Arenalar!” çoğalıyor!

Mustafa Kemal’in; “Bu halk dinini ehil din adamlarından öğrensin. Meydan yoz-yobaz asalak takıma kalmasın” diye kurduğu Diyanet İşleri’nin Başkanı; “Medreselere üniversite denkliği” istiyor!

Mustafa Kemal; “Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, Dervişler, Müritler ülkesi olamaz” diyordu,  “Şeyhler, Dervişler, Müritler” hızla artıyor ve “Atatürk Düşmanlığı” hızla yayılıyor!

Mahallelerde “Sıbyan Mektepleri” açılıyor ve henüz ilkokula başlamamış çocuklar tornadan geçiriliyor!

Başkent Ankara’da, Meclis’in yanı başında, Yargıtay’ın “terör örgütü” olarak kabul ettiği bir dinci örgüt “Hilafet Toplantısı” yapıyor, ve Cumhurbaşkanı, ne Meclis, ne de CUMHURİYET’in SAVCILARI görmüyor, duymuyor!..

Milli Eğitim Bakanlığı, cemaatlerle ve “ayrıcalıklı vakıflarla” işbirliği içinde!

Edirne’de konferans vermesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce davet edilen bir Akademisyen, konferans verdiği okuldaki öğrencilerin “Atatürkçü söylemlerinden rahatsız oluyor ve “Okul ele geçirilmiş kanton gibi. Kemalist kanton! Milli Eğitim Bakanlığı uyansın” diye çağrı yapıyor! Yani utanmasa, “NEREDE BİR MUSTAFA KEMAL’İ SEVEN VARSA YOK EDİN” diyecek!..

Bu ülke ağır ve giderek artan bir dış borç yükü altında.

Bu ülkede tarım ve hayvancılık süratle yok oluyor, saman bile ithal ediyoruz. İşsizlik, geçim sıkıntısı içindeki toplumda “cinnet hali” egemen.

Bu ülkedeki güdük eğitim düzeni yüzünden ciddi manada bilimsel-teknik çalışma ve buluş yok! Ama bu ülkede “kin ve nefret” üzerine siyaset yapan “siyaset tüccarı” çok!

Mustafa Kemal’in “YURTTA BARIŞ-DÜNYADA BARIŞ” ilkesi ayaklar altında ve uluslar arası siyasette alaya alınıyor, aşağılanıyor ve oyun dışı bırakılıyoruz!

Mustafa Kemal’in günümüz dünyası ve özellikle Ortadoğu ülkeleri için 80 yıl önce dile getirdiği uzgörüleri bir bir gerçek oluyor! Halkının çoğu Müslüman olan ülkelerin vatandaşları, başlarındaki otoriter yönetimler ve bilimi hiçe sayan ilkellikler yüzünden büyük ölçüde yoksul. Hiç birinin Şeriat düzeni ötekine benzemiyor! Her diktatör kendine göre bir şeriat düzeni uyduruyor! Yöneticiler zengin, lüks içinde, servetleri yabancı bankalarda halk sürünüyor!

Ve ne yazık ki benim ülkemde bu kirli-yalan düzene öykünenler var!

Her şeye karşın, geleceğe umutla bakalım; bunca düşmanına karşın, ölümünden 78 yıl sonra bile yok edilemeyen bir Mustafa Kemal’imiz var. O’nun kurduğu Cumhuriyet’i yıkamayacaklar!..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

cenk - Bu ülkede hiç kimse M.Kemal'e düşman değil beyim ! Kendi kendimize hayali düşmanlar üretmeyelim diyorum.

Hem Atatürk'ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh..." özdeyişinden bahsedeceksiniz, hem de yurt için bir sürü insana düşman gözüyle bakacaksınız ! Yukarıda yazdıklarınızla içinde bulunduğunuz bu çelişki sanırım okurlarınızı da oldukça rahatsız etmektedir !

Yanıtla . 0Beğen 22 Mart 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR