Karaosmanoğlu ateşle oynuyor!

MAKALEYİ DİNLE


Konuşmalarında aşktan, meşkten söz etmeyi seven Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 14 Aralık’taki Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonundan sonra ilginç söylemlerde bulunuyor.
Dana önce bir konuşmasında yolsuzlukla ilgili “Bizim hırsızımız diye savunacak halimiz yok” demişti…
Karaosmanoğlu, önceki günkü danışma kurulu toplantısında ise yolsuzluğa ve rüşvete bulaşanlarla ilgili “içimizdeki beyinsizler yüzünden zarar görüyoruz” dedi.
Başbakan Erdoğan, yolsuzluk ve rüşvete bulaşanlara hırsız demiyor, sadece hükümete darbe var diyor…
Karaosmanoğlu ise cesur bir çıkış yaparak, hırsızlara destek vermeyeceğini söyleyerek onları beyinsizlikle suçluyor.
Karaosmanoğlu, böyle devam ederse, sanırım Başbakan Erdoğan’dan sert bir ihtar alacak…
Bakarsınız Başbakanın tepesi daha da atar, Karaosmanoğlu’nun adaylığını iptal ediveriri…
Yapar mı yapar…
Zira Başbakan Erdoğan’ın yolsuzluk ve rüşveti operasyonunun üstünü örtmek için özellikle savcılara söylediği sözler yenilir yutulur cinsten değil…
Benden Başkan Karaosmanoğlu’na uyarı…
Son denetim
kuruyemişçilere

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2013 yılının son denetimini kuruyemişçilere yönelik yaptı. Yapılan denetimlerde satılan ürünlerin sağlıklı ortamda satılıp satılmadığı, işyerlerinin genel temizliği, fiyat etiketleri, işyeri açma ve çalışma ruhsatları, ürünlerin son kullanma tarihlerinin kontrol edildi.Zaten birçok gıda maddesi bozuk çıkıyor, bakanlık bu firmaları deşifre ediyor. Bari kuruyemişte sahtecilik olmasın…

Vefalı zabıta!

İzmit zabıtası, aralık ayı boyunca 220 yaralı hayvana müdahalede bulundu. Zabıta Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre ay içinde sahipsiz, yaralı hayvanlar için 290 ihbar yapıldı. Gelen ihbarları değerlendiren Zabıta ekipleri 220 yaralı köpek, kuş, kedi gibi hayvana müdahale ederek yaşamalarını sağladı. İzmit Zabıta yetkilileri, yaralı ve bakıma muhtaç kedi, köpek, kuş gibi hayvanların 153 ya da 318 00 20 numaralı telefona bildirilebileceğini de söylediler.


Özgüler ne istiyor?

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Dt.Kerel Özgüler, yeni yılla ilgili mesaj yayınladı. Özgüler’in yeni yıldan beklentileri şöyle;
Sağlık çalışanların refahının yükseltildiği..
Ek ödeme adaletsizliklerinin ortadan kaldırıldığı..
Ek ödemelerinin emekliliğe yansıtıldığı..
Sağlık çalışanlarının mesai saatlerinin yeniden düzenlendiği..
Sağlık çalışanlarının emeklerinin önemsenerek saygınlığının yeniden kazandırıldığı...
Toplumsal bir yara haline gelen sağlıkta şiddetin son bulduğu..
Temel hak ve özgürlüklerin engelsiz uygulandığı bir yıl olsun….


Ellibes muhtar turunda

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Ulaşlı’da Yalı Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Tosun ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi Muhtarı Yaşar Tapan’ı ziyaret edip bir süre görüştü ve Yeni yıllarını kutladı.


Maalesef polis
devleti olduk!

Türkiye, kişi başına düşen polis sayısı bakımından dünyada ikinci sırada. Doktor ve öğretmen sayısına göre ise son sıralarda yer alıyor. Türkiye, Rusya'nın ardından kişi başına düşen polis sayısı bakımından ikinci sırada. Bloomberg’in açıkladığı kişi başına düşen polis sayısı araştırmasına göre Türkiye'de 100 bin kişiye 474,8 polis düşüyor. Listenin başını Rusya çekerken, ardından Türkiye ve İtalya geliyor. 52 ülkenin yer aldığı listede her 100 bin kişiye düşen polis sayısına göre, ilk beşte yer alan ülkeler şöyle:

1- Rusya 564.6
2- Türkiye 474.8
3- İtalya 467.2
4- Portekiz 454.2
5- Hong Kong 450.7

Doktor ve öğretmen sayısında son sıralarda
Türkiye'de kişi başına düşen doktor sayısında ise son sıralarda yer alıyor. AKP'nin iktidara geldiği günden beri Emniyet Müdürlüğü personeli yüzde 46 oranında artarak 300 bini aştı. Emniyet tarafından açıklanan verilere göre son on yılda 105 bine yakın kişi polis oldu. Kimi verilere göre ise 13 yıl önce 165 bin 306 olan polis sayısı 2012 sonunda 242 bin 327 ulaştı.

Kenan Yaman, İntikam ve
Yalan Dünya’da rol alacak
Kurt Kanunu, Kurtlar Vadisi, Kurt Kapanı, Mavi Kelebekler ve Tövbeler Tövbesi başta olmak üzere birçok dizide figüran dizi oyuncusu olarak rol alan Kenan Yaman (50) şimdi de İntikam ve Yalan Dünya adlı dizlerde rol almaya hazırlanıyor. Emekli olan ve bu işi ek iş olarak yürüten Yaman, böylece boş zamanlarını değerlendirdiğini kaydetti.

Sönmez, “petrol” buldu
CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Yaşar Sönmez, oldukça iddialı. Bilindiği gibi Sönmez, bir dönem Uzunçiftlik Belediye Başkanlığı da yapmıştı. Mahalle mahalle gezen Sönmez’e gösterilen ilgi kendisini çok mutlu ediyor. Sönmez, önceki gün Uzunçiftlik’in Petrol Mahallesi’ne gitti. Mahalle halkının ilgisi Sönmez’i pek mutlu etti. Mahallede adeta “petrol” bulan Sönmez, sözünün eri, işinin ehli bir ekiple yola çıktıklarının altını çizdi.


Başiskele’de 1 yılda 1031 ruhsat
İmara uygun yapılaşma ve kent estetiği konularında hassas çalışmalar yapan Başiskele Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü birimleriyle önemli çalışmalara imza atıyor. Vatandaşların evrak ve projelerini inceleyen ekipler 2009 yılında 279, 2010 yılında 464, 2011 yılında 542, 2012 yılında 723, 2013 yılında 1031 adet ruhsatı tanzim ve teslim etti. 2013 yılında 1000’nci ruhsatı Serdar Mahallesi İsmail Gazi Sokak’tan müracaat eden İbrahim Boyuneğmez aldı.# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR