Arz, talep ve bakış

MAKALEYİ DİNLE

Öncelikle şunu belirteyim, elimde olmayan nedenlerle yazılarıma epey bir zaman ara verdim. Okuyucularımın sitemlerini duyar gibiyim.

Konumuz tabii ki yine spor ve özellikle futbol. İnsan yaşamını dengede tutan unsurlardan birisi, hatta en önemlilerinden birisidir spor. Ancak batılılaşma tempomuz hâlâ maraton, bir türlü sprinter olamadık. Bu gidişle maalesef olamayacağız gibime geliyor. Çünkü okumayı sevmiyor, ne bileyim sevemiyoruz. Ar-Ge’ye hele hiç değer vermiyoruz. Sıkıştık mı lüzumu dahilinde, o da elimizin altında varsa birkaç bülten, kitap, mecmua, broşür, onlara müracaat ediyor, sözüm ona gelişme adına bir şeyler yapıyor görünüyoruz.

Yazıma neden böyle başladım? 2015-2016 Hasan Doğan futbol sezonu başladı. Yeni statüler yürürlüğe girdi ve TV ve yazılı basın spor programları maşallah kalemşörler ve bülbüller adeta şakıyor, döktürüyor.

Transferler, tut paçasından sabaha kadar eski Kırkpınar gibi bitmez mübarek. Yazılar minnacık, iki paragraf kelle resimler sürmanşette.

Tabii bir de ceviz kabuğunu doldurmaz laf ebelikleri de cabası. Beni en fazla düşündüren neden, çağı yakalamak adına hiç teknolojik yenilikler bulamıyor, hep ithal ediyoruz. Ama Allah’ı var spor yorumcuları adeta mitralyöz mübarekler. Arada akıllı uslu, gelişme adına yapılması gerekenleri anlatanların da hakkını yememek lazım. Onlara gençlik adına teşekkürler.

Neyse bugünlük bu kadar.

Arz ve talebi anlatan her okuyucumun kendini bulacağı bir şiirimle yazıma son vermek istiyorum.

Hoşçakalın.

 

***

 

HEY

Yeni tanışır birkaç arkadaş,

Bazıları devlet memuru,

Çoğu meslektaş.

Hal, hatır, günler, haftalar,

Sonraları ekonomik durum,

Nabız yoklamalar.

Hemen hemen her gün,

Çay, kahve, spor sohbetleri,

Arada bir memleketin akıbeti.

Derken görüş farklılıkları,

Dedikodu ve gıybet muhabbeti

Ekonomik durumun aşağıysa,

Vay haline, sen onlarla bir olma.

Esnafın bile bakışı değişir sana,

Hiç gocunma günümüzün modası bu ama,

Önceleri “Bey!”, şimdi “Hey!”

Ne dersiniz beyler?

Hey gidi, hey!...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR