Derinceliler huzurevi istiyor!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

Derince…

130 bin nüfusa sahip…

Eskiden İzmit Belediyesi’ne bağlıydı…

1994 yılında belediye oldu…

2000 yılında ilçe yapıldı…

Aradan bunca yıl geçmesine rağmen maalesef İzmit’in arka bahçesi olmaktan kurtulamadı…

Sinemaya gitmek istersen, İzmit’e…

Alışveriş yapmak istersen, İzmit’e…

Kafelere gitmek istersen, İzmit’e…

Yani anlayacağınız kültürel ve sosyal faaliyetlerin adresi, İzmit…

Bu anlayışı değiştirmek için esnaflara, sivil toplum örgütlerine, belediyeye büyük görev düşüyor…

**

Önceki gün Derince’de çay ocağında oturuyorum…

Yan masadaki yaşlı amcalar bir yandan çaylarını yudumluyor, diğer yandan da sohbet ediyorlardı…

Yaşlı amcalardan biri, Derince’ye bir huzurevi açılması gerektiğini söyleyerek, “Derince eski Derince değil. Bakın nüfusu 130 bini geçiyor.  Birçok vilayetten büyük. Bu kadar büyük nüfuslu Derince’ye bir huzur evi lazım. Huzurevimiz olsa ne iyi olur. Eski belediye başkanı, eski liman yoluna bir hamam yapıyor. Hamam orada olur mu? Aslında orası çok güzel bir huzurevi olur” dedi…

**

Ben de söze girdim ve kendisine, “belediyeden huzurevi ile ilgili istekte bulundunuz mu? diye sordum…

Hayır dedi…

Aslında daha önceki zamanlarda da bir huzurevi yapılması için bana birileri söylemde bulunmuştu.

Bu konuyu yazmayı düşünüyordum…

Çayevindeki muhabbetten sonra bu konuyu gündeme getirmeyi uygun buldum…

**

Buradan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a sesleniyorum…

Vatandaşlar, Derince’de bir huzurevinin olmasını istiyor…

Mahallelerde bir inceleme yapın…

Eğer, yeterli sayıda talep gelirse,  Derince’ye bir huzurevi açmanız uygun olur…

 

Ebeler neden siyah

kurdele taktı?

 

Ebeler dün beyaz forma üzerine siyah kurdele taktı. Ebeler Derneği Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Yrd. Doç. Dr. Nazan Karahan, siyah kurdele kampanyasıyla ilgili bilgi verdi, “ 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü tüm dünyada aynı gün değişik etkinlikler ile kutlanmaktadır. Bizim ülkemizde de çeşitli illerde sempozyum, panel, konser ve doğa yürüyüşü gibi değişik etkinlikler ile kutlanmaktadır. Ancak bir farkla! Türkiye Ebeleri hemşirelik iş gücüne vermek zorunda kaldıkları katkı ile, aile hekimliği sisteminde aile sağlığı elemanı olarak ve en birincil görevi olan anne ve çocuk sağlığı hizmetleri ve doğum hizmetinden uzakta buruk kutlamaktadır.  Türkiye ebeleri sağlık hizmetlerinde ebelik mesleki otonomisini kullanabileceği, hizmet içi eğitim imkanları ile desteklendiği günleri özlemle beklemektedir. Bu sebeple siyah kurdele takarak farkındalık oluşturmak istemektedir.” Karahan’ın açıklaması böyle. Toplumun her kesimi sıkıntılı... Kimisi sıkıntısını sokaklara çıkarak dile getiriyor, kimileri de formalarına siyah kurdele takıyor. Sistem böyle devam ettikçe, anlaşılan sokaklar boşalmayacak, siyah kurdele takma kampanyası hiç sona ermeyecek.

 

Gölcük Haber 29 yaşında

Bundan tam 28 yıl önce 5 Mayıs 1986 yılında yayın hayatına başlayan ve 28 yaşını bitirip, 29 yaşına giren Gölcük Haber Gazetesi, sorumlu ve ilkeli yayıncılığıyla Türkiye’nin en büyük ve en etkili yerel ilçe gazetesi arasında yerini aldı. Gazetenin sahibi usta gazeteci Nurettin Şenemre, “Gölcük Haber’in 29. Yıl coşkusunu sizlerle birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.  Gölcük Haber ailesi olarak 29 yıldır candan ve gönülden bizlere destek olan herkese en içten sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz” dedi. Bizde Gölcük Haber gazetesine nice yıllar diliyoruz.

 

Bulut, Ali Hamza’yı

yalnız bırakmadı

İlçe genelinde yapılan cemiyetlere büyük önem veren Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, bu kez minik Ali Hamza Şener’in sünnet cemiyetlerine katılarak aileyi bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Hülya ve Adnan Şener çiftinin biricik çocukları Ali Hamza Şener’in sünnet cemiyeti Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Cemiyete katılan ve sünnet olan Ali Hamza Şener ile sohbet eden Başkan Bulut, sonrasında aileyi tebrik ederek hediyesini takdim etti.

 

Kandıra’da nöbetçi

taksiye onay çıktı!

 

Kandıra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Gödek, Kandıra Belediyesi iş birliği ile ilçenin belirli bölgelerine taksi duraklarının yapılacağını ve duraklarda 24 saat nöbetçi taksi olacağını müjdeledi. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ile görüşerek belirli noktalara taksi durakları yapılacağını söyleyen Gödek, “Şuanda Kandıra’da 3 tane taksi durağı var. Fakat duraklar taksi şoförlerinin dinlenebileceği, konaklayabileceği bir mekan değil. Bu nedenle Kandıra’da nöbetçi taksi bulmak zor oluyordu. Belediye başkanımızla bu konuyu görüştük ve Kandıra’mıza yakışır bir taksi durağı yapılması için onay aldık. Önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanacaktır” dedi.

 

 

Özdağ, müteahhitleri ağırladı

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı seçilen Murat Özdağ seçim beyannamesinde, Müteahhitler Birliği kurma taahhüdünde bulunmuştu. Bu taahhüdünü yerine getirmek isteyen Özdağ, ilk toplantısını Gölcüklü müteahhitlerle Aşiyan Tesisleri’nde yaptı. Özda, “Müteahhitler Birliğinin kurulması yaklaşık yüzde 80 olarak tamamlandı. Bundan sonra artık sıra siz Müteahhitlerimizde son söz sizindir “ dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR