Musa dayı sorun çözülmezse Türk Telekom’u mahkemeye verecek!

MAKALEYİ DİNLE

5 SÜTUNA VERELİMMMM

 

 

 

9 Aralık 2013 tarihinde “Derinceli Musa Köksal’ın Türk Telekom ile başı dertte” başlıklı bir yazı yazmıştım. Dilerseniz yazıyı bir hatırlayıp, sonra görüşlerimi açıklayayım;

“Dün saat 10.00 civarında gazetemiz santralinden beni aradılar… Derince’den Musa Köksal adında birisinin görüşmek istediğini söylediler… Ben de “bağlayın” dedim…  Musa Bey, bir sorunu olduğunu, bu sorunu gazetede yayınlamamı istedi… Sorun, Türk Telekom’un evinin ikinci katındaki kabloları sökmemesiymiş…

**

Musa Bey, Derince Sırrıpaşa Mahallesi Harmantarla Sokak No: 69 adresinde oturuyor…  4 katlı bir binası var… Almanya’dan emekli…  3-4 aylığına Almanya’da gidiyor, sonra tekrar Türkiye’ye dönüyor…  Geçen yıl 4 katlı evini mantolama yapmaya karar vermiş…  Gidip bir firmayla 14 bin lira karşılığında anlaşmış…  Firma sahibi, evin ikinci katındaki telefon kablolarının sökülmesi gerektiğini söylemiş.  Otoban üstündeki yerleşim yerlerine giden telefon kabloları, Musa Bey’in evinin ikinci katına monte edilmiş, bütün kablolar buradan geçiyor…

**

Musa Bey, geçen yıl 268610 Nolu dilekçe ile Türk Telekom Kocaeli Şubesi’ne başvurmuş. Ama sonuç alamamış…   Birçok kez arayıp sormasına rağmen kimse ilgilenmemiş…  Musa Bey, bakmış ki olacak gibi değil, bazı işlerini halletmek için Almanya’ya gitmiş…  Sonra tekrar Türkiye’ye dönmüş…  Mantolama yapmak için gidip 18 bin liraya bir firmayla anlaşmış… Yani geçen yıl 14, bu yıl 18 bin… 4 bin lira zararı var…  Türk Telekom kabloları oradan kaldırsaydı, 4 bin lirası cebinde kalacaktı…  Musa Bey, firma ile anlaştıktan sonra ekim ayında 215416 nolu dilekçe ile bir kez daha Türk Telekom Kocaeli Şubesi’ne başvurmuş…

Yine arayan, soran olmamış… Sonrasında bir komşusu ölmüş. Taziyeye Derince Belediye Başkan yardımcısı gelmiş… Konuyu ona da anlatmış, ama yine bir çözüm bulunamamış.  Birçok kez belediyenin Beyaz Masa’sını aramış, yine sorunu çözülmemiş.  Telefon arızadan Ali Bey’i aramış… Ali Bey, kendisini İzmit’teki Yılmaz Bey’e yönlendirmiş...

**

Musa Bey, baktı ki olmuyor, evinin ikinci katındaki telefon kabloları oradan sökmüş, kenara koymuş. Başka türlü mantolama yaptıramıyormuş.  Ama bu kabloların orada olması da sıkıntı yaratıyor.  Zira, kablolar her an zarar görür ve birçok insanın telefonları kesilebilirmiş.  Musa Bey, Türk Telekom’dan bu kabloların aradan alınıp, direğe bağlanmasını istiyor… Musa Bey, ayrıca kendi rızası olmadan Türk Telekom’un kabloları evinin ikinci katına monte ettiğini söylüyor.

**

Musa Bey’in sıkıntısını yukarıda açıklamaya çalıştım.  Türk Telekom’un nasıl böyle bir ihmal yaptığına da anlam veremiyorum.  Musa Bey, iki kez dilekçe yazmış, dilekçelerin numaralarını yukarıda yazdım.  Türk Telekom’un bu sorunu şimdiye kadar çoktan çözmesi gerekirdi.  Buradan TÜRK TELEKOM yetkililerine sesleniyorum, Musa Bey’in bu sorununu çözün…  Eğer çözmezseniz, sökülen kablolar kısa zaman içinde zarar görecek ve otoban üstündeki mahallelerin telefonları kesilecek…”

**

Yukarıdaki yazıdan sonra Türk Telekom Şubesi Yahya Kaptan’dan Ali Bey adında bir kişi Musa Köksal’ın yanına gitmiş…

Önceki gün Musa Köksal beni aradı, sorunun çözülmediğini söyledi.

Musa Bey şunları ifade etti; “Mesut Bey, yazınızdan sonra Türk Telekom’dan Ali Bey adında biri geldi. Kabloları inceledi, yolun karşısından kabloların geçmesi gerektiğini söyledi. Ben de buraya bir direk dikin, bu iş çözülür dedim. İnceleme sonrasında gitti, bir daha da gelmedi. Gidip muhtarla görüştüm, muhtar Türk Telekom’u aradı, ama yine bu sorun çözülmedi. Ben 1 hafta sonra Almanya’ya gideceğim, ama bu sorunu çözemediğimiz için gözüm arkada kalacak. Geçen sene mantolama yapsaydık. 14 bin, bu sene 20 bin lira mantolama yaptırdım. Türk Telekom yüzünden 6 bin lira zarar ettim. Eğer bu sorunu çözmezlerse, Türk Telekom’u dava edeceğim ”dedi...

**

Musa Bey’in feryadını okudunuz…

Bu sorun, Türk Telekom gibi saygın bir kuruma yakışmıyor.

Musa Bey, 1 hafta içinde Almanya’ya dönecek. Türk Telekom, bu hafta içinde sorunu çözerse kendisi için iyi olur. Zira sorun çözülmezse, 70 yaşındaki Musa Bey, Türk Telekom’u mahkemeye verecek. Benden hatırlatması.

 

 

 

Carrefour’da ‘Hayvanat Bahçesi’ 
 
 
Carrefour İzmit Alışveriş Merkezi, sömestr tatiline özel olarak düzenlediği “Hayvanat Bahçesi” etkinliği ile çocuklara keyif dolu saatler yaşatacak. Sömestr tatil heyecanını ziyaretçilerine yaşatacak olan Carrefour İzmit Alışveriş Merkezi’nde, bugün başlayacak etkinlik 9 Şubat tarihine kadar her hafta sonu 13:00 – 18:00 saatleri arasında devam edecek. Çocuklar için birbirinden keyifli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Carrefour İzmit AVM'de düzenlenecek “Hayvanat Bahçesi” etkinliği ile çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşayacak.
 Carrefour İzmit Alışveriş Merkezi’nde düzenlenecek hayvanat bahçesi etkinliği alanı içerisinde; tavşan, aslan ve çeşitli hayvan maskotları yer alacak. Etkinlik kapsamında çeşitli drama çalışmaları, atölyeler ve yüz boyama aktiviteleri düzenlenecek. Alan içerisinde  çeşitli oyunlar düzenlenirken çocuklara hayvanlar aleminden bilgi verici sorular da sorulacak.

 

 

Kocaeli İl Müftülüğü’nün

internet sitesi olay yarattı

Kocaeli Müftülüğü’nün internet sitesinde yayımlanan hadisler tartışmalara neden oldu. Sitenin “kütübü sitte” bölümünde, çeşitli kişilerden aktarılmış hadislere yer verilerek sitede din değiştirenler için önemli bir uyarıda bulunuluyor. Zeyd İbnu Eslem anlatıyor: “Resûlullah buyurdular ki: Dinini değiştirenin boynunu vurun” ifadesine yer verildi. Sitede, dinden çıkma cezasının sadece İslam’dan başka dine geçenler için geçerli olduğu vurgulandı. Sitede, “Yahudi” hitabını kullananlara verilecek cezalarla ilgili aktarmalara da yer verilerek, “İbnu Abbas anlatıyor: “Resûlullah buyurdular ki, bir insan diğer bir insana, ‘Ey Yahudi’ diye hitab edecek olursa ona 20 sopa vurun” denildi.

“ZİNA EDERSE SOPALAYIN”

Sitede cariyelerle ilgili ise, “Cariye zina ederse sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, sonra onu, (bu halini belirterek) bir örgü (ip) bedeliyle de olsa satın” denildi. Sitede içki içmenin ağır cezası da şöyle anlatıldı: “İbnu Ömer anlatıyor: Resûlullah buyurdular ki: Kim ısrarla içki içerse dördüncü sefere kadar kamçılayın sonra devam ederse öldürün.

 

 

TARİH

25 OCAK 1970

Necmettin Erbakan 17 arkadaşıyla Milli Nizam Partisini kurduğunu açıkladı.

 

Bilmece

Eli olmayan babaya ne denir?

Cevap: no-el baba

FIKRA

Ben yemem!..

Hoca, tek başına oduna gitmiş. Vakit de geçmiş. Hava ha karardı, ha kararacakmış. Kuru bir ağaç bulup kesmeye başlamış. O sırada bulunduğu yere doğru bir ayının geldiğini görmüş. Korkusundan yanındaki ahlat ağacına çıkmış. Ayı gelmiş, ahlat ağacının dibinde bir müddet beklemiş. sonra kalkmış. Hoca'nın çıktığı ağaca tırmanmaya başlamış. Hoca korkusundan ne yapacağını şaşırmış. Ayı, onu görmesin diye dalların arasına girip gizlenmeye çalışmış. Ayı yavaş yavaş ağacın tepesine doğru tırmanmış.
O sırada da akşam olmuş. Mehtaplı bir geceymiş... Hoca çıt çıkarmadan ayının her hareketini takip ediyormuş. Ayı kopardığı meyveleri önce ay ışığına tutuyor; sağlam mı, çürük mü diye bakıyor; sağlam olanları ağzına atıyor; iştahlı iştahlı da yiyormuş.
Bir ara elini Hoca'nın ağzı değecek kadar uzatmış. Hoca korkusundan ne yapacağını şaşırmış. Ayının kendisine ahlat ikram ettiğini sanıp:
"-Ben yemem!" diye haykırmış.

Hoca'dan habersiz meyve yemekle meşgul olan ayı, neye uğradığını bilememiş. O an boş bulunmuş olacak ki, paldır küldür ağaçtan aşağı yuvarlanmış.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niye bu günden başlamıyorsun? (Epictetus)

KARİKATÜR

 

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR