Kaymakam Narinoğlu’ndan anlamlı RAMAZAN mesajı

MAKALEYİ DİNLE

Çok Ramazanlar, çok kaymakamlar gelip geçti.

Ramazan başlangıçlarında Karamürsel’de kaymakamlar arasında en anlamlı ve uzun mesaj şimdiki Kaymakam Ahmet Narinoğlu’ndan geldi.

Ramazanın özelliklerini ve güzelliğini en güzel ifade eden Narinoğlu mesajında bugün ihtiyaç olan birlik ve beraberliği vurgularken, ilçedeki kurum ve kuruluşlardan da Ramazan etkinlikleri için hazır olmaları gerektiğine dikkati çekmiş.

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu tarafından kaleme alınan Ramazan mesajı şöyle:

“Toplumsal dayanışma, paylaşma ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığı, manevi duyguların arttığı, milletçe birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği mübarek Ramazan ayını millet olarak karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz. Rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi olan Ramazan, dinimizce taşıdığı önemin yanı sıra, sosyal hayatımızda da en önemli yardımlaşma ve dayanışmanın yaşandığı dönemdir.

Bu ay, yoksulun, muhtacın durumunu anlamaya, varlığını bazen dünyevi işlere ve kendimizi adapte ederek unuttuğumuz veya önemsemediğimiz değerlerin ne kadar ehemmiyet taşıdığını ve bu kıymetlerden yoksun bulunan insanların durumunu daha iyi kavramaya vesile olmaktadır.

Bu mübarek ay içerisinde kaymakamlığımız, ilçe kamu kurum ve kuruluşlarımız ile hizmete aynı azim ve şevkle devam edecektir.

İlçe müftülüğü tarafından Ramazan ayı boyunca camilerde ve ilgili yerlerde diğer kamu ve kuruluşları ile ortaklaşa iftar programları, etkinlikler düzenlenecek ve duyuru yapılacaktır.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ve ilçe Jandarma Komutanlığımızca, halkımızın huzur ve güvenliği için hizmet devam edecektir.

Yine bu ayda ilçemizin halihazırdaki trafik sorununu özellikle iftar saatlerinde daha yoğun yaşanacağı bilinmektedir. Bu konuda halkımızın anlayışı ve hoşgörüsü en büyük önlem olacaktır.

Yine bu ayda suç oranlarının engellenerek sakin ve huzurlu bir ortamda yaşayabilmemiz adına toplumun desteğine ve ortak çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda duyarlı vatandaşlarımızın hassasiyet göstermeleri önem arz etmektedir.

İlçe belediye başkanlığının, Ramazan ayı boyunca yine her yıl olduğu gibi bu sene de çeşitli etkinlikler, faaliyetler ve programlar düzenleyerek Ramazan ayının ilçe sakinlerimiz için birlik ve beraberlik içinde manevi duygular bütünlüğünde yaşanmasını sağlayacaktır.

İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından şehit ve gazi aileleri başta olmak üzere muhtaç ailelere ve Suriyeli göçmenlere, toplam 527 aile Ramazan boyunca yardım yapılacak, ilçemizdeki diğer STK’lar ile işbirliği içerisinde iftar programları düzenlenecektir.

İlçemizin turizm mevsimi yaşaması, yabancıların yoğun bulunması ile oluşacak uyum sağlama ve olası olumsuzluklar, Karamürsel halkımızın hoşgörüsü misafirperverliği ile aşılacaktır.

Sevgi, saygı ve kardeşlik içerisinde tüm İslam aleminin ve değerli Karamürsellilerin mübarek Ramazan ayını tebrik eder, huzur içerisinde geçirmesini dilerim.”

 

Ben de mübarek Ramazan ayının tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ederim…

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR