CHP’li Akar, Cengiz Topel üzerinden AKP’li Işık’ı eleştirdi!

MAKALEYİ DİNLE

5 Eylül tarihinde “Cengiz Topal kapatılıyor mu?” başlıklı bir haber yapmıştık.

Haberde, “2 Kasım 2011 tarihinde hizmete giren ve iki kez uçuşların durdurulduğu Cengiz Topel Havalimanı’nı Trabzon seferleri ve umre turları da kurtaramadı. Havalimanı, 29 Eylül’den itibaren üçüncü kez kapatılmaya hazırlanıyor” demiştik…

**

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Cengiz Topel Havalimanı ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Açılış şovları ile gündeme gelen Cengiz Topel Havaalanının bir kez daha kapanması tartışılıyor. İki kez açılıp kapanan ve 29 Eylül tarihinde tekrar kapanması gündem de olan Havaalanına ilişkin CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar, “Beceriksizler bir kez daha beceremediler” dedi.

 

“BİR DAHAKİ AÇILIŞ NE ZAMAN FİKRİ BEY”

Akar,  2 Kasım 2011 tarihinde ilk uçuşların başladığı Havaalanına ilişkin açıklama yaparak; ‘Her seçim öncesi şov yaparak açılış yapıyorlar bunun son örneğini 1 Kasım seçimleri öncesinde yaşamıştık.

Sayın Bakan Fikri Işık yine müjde vermiş ve ‘5 Ekim´den sonra 41 liradan başlayan Trabzon uçuşları ile çalışmalar devam edecek.

Yeni uçuşlar ve çalışmalar olacak.

Anadolu Jet´in genel müdürü ile bakanlıkta görüştüm.

Artık Cengiz Topel uçuş yok haberleri ile anılmayacak. 2016 yılı içerisinde uçuş sayıları artacak” demişti.

**

O gün aynen kamuoyu ile şunları paylaşmıştım;  ‘2011 yılında ilk açılışını yapan Cengiz Topel Havaalanı için yeni bir müjde daha yine seçimler öncesi aldık.

23 Ekim´de seferlerin durdurulacağının açıklanmasının ardından seferlerin durdurulmayacağı ve devam edeceği müjdelenmiş.

Artık seçim öncesinde 3. Kez şaşalı bir açılışla bunun kutlanması ve tüm Kocaeli halkının bu açılışa davet edilmesini Fikri Işık´ın organize ederek ihmal etmeyeceğini düşünüyorum.

Böyle bir davet bana da yapılsa tüm programlarımı iptal ederek mutlaka katılırım!!!”

Evet o gün Sayın Bakan davet de bulunmamış ve bu görkemli açılışlarından mahrum kalmıştım. Bugün tekrar AKP hükümetine ve Sayın Işık’a sormak istiyorum.

Bir dahaki açılışınız ne zaman?

Yorulmadınız mı bu kenti ve vatandaşları aldatmaktan?

Tekrar havaalanının açılması için yeni bir seçim mi bekleyeceğiz ve yine tüm vatandaşları açılışa davet edecek misiniz?

 

“BECERİKSİZLER YİNE BECEREMEDİLER”

2 Kasım 2011 tarihinde açılış yapıyorlar, eksiklikleri dile getirdiğimiz de vatan haini ilan ediyorlar. Ancak bakıyoruz önce Anadolu Jet 5 ay sonra çekiliyor, yerine Bora Jet geliyor yani pırpır uçaklarla. Peki daha sonra ne oluyor 1 yıl geçmeden Bora Jet de çekilerek havaalanı kapanıyor.

Sonra dönemin Başbakanı Erdoğan devreye giriyor her zaman yaptıkları gibi ilk kez açıyorlarmış gibi 2 Eylül 2013 tarihinde tekrar havaalanı açılıyor.

Önce Trabzon ile başlayan seferler birkaç günlük Antalya, Ankara macerasından sonra yine tekrar sadece Trabzon ile sınırlı kalıyor.

Ancak Eylül 2014’ de tekrar uçuşlar duruyor. AKP müjde vermekten yorulmuyor yeni sistemlerin devreye gireceğini ve sadece yurt içi değil yurt dışı da seferlerin olacağını anlatıyorlar.

Her masalın bir sonu vardır ancak Cengiz Topel Havaalanı masalı bitmiyor.

Mayıs 2015’tde devreye giren seferlerin Ekim 2015’te duracağı haberlerine AKP’den yeni müjdeler yeni seferler ilan ediliyor.

Şimdi Anadolu Jet’in 29 Eylül’ de son seferi yapacağı belirtiyor.

Ancak resmi bir açıklama yok. Teknoloji uzmanı Işık’a bir kez daha sormak istiyorum. Suç kimde…”

**

CHP’li Akar’ın görüşleri böyle…

Cengiz Topal Havalimanı, gerçekten de dikiş tutmadı…

AKP hükümeti tarafından plansız ve programsız bir şekilde alelacele seçim vaadi diye Cengiz Topel Havaalanı açıldı…

İki kez kapatıldı…

29 Eylül’de üçüncü kez kapatılacak gibi… 

Aldığımız bilgiye göre Mart 2017 tarihine kadar Cengiz Topel’de uçuşlar ertelendi…

Uçuşlar Mart 2017 tarihinden itibaren tekrar başlayacakmış…

Bekleyip göreceğiz…

 

Kent Bayramlaşması için toplantı yapılacak

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi birlikteliğinde düzenlenecek 26. Kent Bayramlaşması öncesinde, programın Kocaeli halkına duyurulması amacıyla bugün saat 10:00'da Kocaeli Fuarı içinde yer alan Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binasının bahçesinde kahvaltı eşliğinde basın açıklaması düzenlenecek. Kent Bayramlaşması Bayramın ikinci günü saat 14.30’da Dolphin  Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

Dr. Uğur Zerer seminer verdi

Gölcük’ün sağlık konusunda medarı iftiharı olan Özel Aile Konak Hastanesi şehir dışında da kalitesini konuşturuyor. Özel Aile Konak Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Uğur Zeren, Yalova Doğa Okulları Kampüsü’nde merkez personellerine ve öğretmenlerine “İletişim Becerileri” konulu bir seminer verdi. Zeren, seminerde iletişim kurmayı, iyi bir iletişim ile nelere sahip olunabileceği, “BEN” dilini kullanabilmeyi ve karşımızdaki kişiyi yargılamadan empati kurabilme yolları üzerinde durdu.

 

Her mahalleye bir kap su bırakılmalı!

Gölcük Hayvan Hakları Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, bu yaz sıcak havaların ilçemizde bulunan sokak hayvanlarını oldukça zorladığını ifade etti. Taşkın, eylül ayına girdiğimiz bugünlerde havalar sıcak olmasa da duyarlı vatandaşlardan mahallelere bir kap su bırakmalarını istedi.

 

Aile Konak’a yeni çocuk doktoru

Gölcük Ford Otosan Sapağı karşısında hizmet veren Özel Aile Konak Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Kürşat Çeçen’den sonra Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı Dr. İsa Çevrük’ü de hekim kadrosuna dahil etti. Çocuk Hastalıkları uzmanı Dr. İsa Çevrük, hafta içi saat 12:00 – 21:00 saatleri arasında, Cumartesi saat 12:00 – 19:00 saatleri arasında hasta kabulü yapacak. Aile Konak, Uz. Dr. İsa Çevrük’ü hekim kadrosuna dahil ederek çocuk hastalıkları uzmanı sayısını 4’e çıkardı. Çevrük’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

Eskişehir’in 94’ncü kurtuluş yılı kutlu olsun

Gölcük Eskişehirliler Dernek Başkanı Bülent Denlikol, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Denlikol, “Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümünü tebrik  ediyorum. Güzel yurt topraklarında bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, ulusumuzu çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman Mehmetçiği saygıyla, rahmetle anıyorum ”dedi. Biz de Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94’ncü yıl dönümünü kutluyoruz,

 

Çöpleri zamansız çıkarmayın çağrısı

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden vatandaşlara çöpleri zamanında çıkarın uyarısı yapıldı. Zamanından önce ya da sonra çıkartılan çöpler yüzünden olumsuzlukların ortaya çıktığını söyleyen yetkililer, “Çarşı merkezdeki vatandaşlar çöplerini akşam 20:00 ila sabah 09:00 saatleri arasında çıkarabilirler. Şehir merkezinde araç ve insan yoğunluğu olduğundan çöp toplama araçlarının girişi  sıkıntı oluyor. Zamanından sonra çıkarılan çöpler akşama kadar çıkarıldıkları yerde kalıyor. Bu durum hem çevre kirliliğine hem de koku oluşumuna sebep oluyor” dediler. Bu arada çöpleri zamanından önce veya zamanından çöp çıkartanlara 35 ile 22.228 lira arasında ceza kesiliyor…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmitli - izmit halkını 7 senedir cengiz topel den tüm anadoluya seferler yapılacak diye kandıran herkese yazıklar olsun. hepsi kalıplarından utansın.

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR