Hayvanı seven, insanı da sever!

MAKALEYİ DİNLE


Sevgili okurlar;
Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmez diye bir söz vardır…
Ben bu söze yürekten katılanlardanım…
DOHAYKO (Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği) Kocaeli İl Temsilcisi Selma Pilatin Pek, Kocaeli’deki hayvan severlere çağrıda bulundu;
Hayvanların korunmaya ihtiyaçları var.
Bu nedenle Kocaeli’nde hayvan severlerle işbirliği içinde olmak istiyoruz. Halkımız hayvanlar hakkında devamlı yanlış bilgilere sahipler.
Bu yüzden hayvanlara kötü muamele yapmaktalar.
Kimse hayvan sevmek yada evinde hayvan beslemek zorunda değildir.
Lakin hayvanlara kötü davranmakta onlar için verilmiş bir hakta olamaz.
Allahu Teala derki bana kul ve hayvan hakkı ile gelmeyiniz.
''Hayvanlar da kendi yaratılışlarına göre yüce Allah’ı tespih eden canlılardır ve bunlarda boşuna yaratılmamış olup, her birinin bir yaratılış hikmeti vardır. (Kur'an-ı Kerim. Nahl 16/5-8)
**
Ama günümüzde hayvanlar ZEVK ve PARA için dövüştürülüyorlar…
Sokaklarda akla gelmeyecek işkencelere maruz kalıyorlar, hunharca öldürülüyor ve barınaklarda açlığa mahkum ediliyorlar.
Tüm halkımızın öğreneceği tek bir cümle dinamizmin hayvana önemini tekrarlamak istiyorum.
Rahmet peygamberi Hz.Muhammed (S.A.V.) kuyudan su içemeyen bir köpeğe ayakkabısıyla kuyudan su çıkararak köpeğini sulayan bir kişinin cennetlik olduğunu haber vermiştir.
Tüm hayvan severleri kurmuş bulunduğum Facebook sayfasına davet ediyorum. Hayvanları korumak, onlara yardım etmek için gerekli kurumları oluşturmak, hepimizin üstüne Farz-ı Kifaye’dir…
Hep beraber bir şeyler yapmak dileği ile…”
**
Selma hanımın bu açıklamaları karşısında bütün hayvan severler kendisine destek vermeli diye düşünüyorum…

Genç Kocaelililer Derneği
tenis turnuvası düzenliyor

Genç Kocaelililer Derneği (GKD) Başkanı Ayhan Varol, kısa bir süre önce tenis turnuvası için hazırlıklara başladıklarını söyledi.
Aynan Varol yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda Kocaeli gündeminde yer alan yerel gazetelerimizin köşe yazarların konu aldığı ve emniyet merkezi tarafından yapılan uyuşturucu baskınları insan sağlığını tehdit eden ve kullanımı küçük yaşlara inen sigara, alkol ve uyuşturucu gibi maddelerin kullanıma hayır sağlıklı yaşama evet demek adına düzenleyeceğimiz tenis turnuvasını yönetim kurulu üyemiz Oktay Kocatekin ve genel sekreterimiz Pınar Atabay turnuvayla alakalı tüm çalışmaları ve oyuncuların isimlerini netleştirdikten sonra yerini ve tarihini tüm halkımıza duyuracağız” dedi.
Varol, turnuvada oynayacak isimlerin herkes tarafından tanınan isimler olduğunu, kentimiz için önemli çalışmalarda bulunan büyüklerimizin de bu anlamda farklı bir yönlerini ortaya çıkaracaklarını söyledi.

Kandıra’da dereler
ıslah ediliyor

Kocaeli’nde 50’nin üzerindeki derenin ıslah çalışmasını yaparak çevre ve insan sağlığına tehlike oluşturmayacak hale getiren İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra ilçesindeki Selce, Dombay ve Namazgah deresi 3. etabının ıslah çalışmalarını tamamlayarak bölgede yaşayan insanlar için cazibe merkezi haline getirdi.
**
Islah edilen derelerin bölge için hayırlı olması temennisinde bulunan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü olarak çevreye ve insan sağlığının korunmasına büyük önem veriyoruz. Kandıra ilçemizde ıslahını tamamladığımız Selce, Dombay ve Namazgah deresi artık daha düzenli ve güvenli akacak. Dereler, çevre ve insan sağlığı için tehdit oluşturmayacağı gibi insanlarımız için de cazibe merkezleri olacak.”dedi.

Yusuf Usta Antik Barış Otel’de


İzmit’te uzun yıllar dönerci Adem Baba’nın yanında aşçılık yapan Yusuf Usta Antik Barış Otel’de göreve başladı. Yaklaşık 5 yıldır faaliyet gösteren ve sunduğu hizmet kalitesiyle adından sıkça söz ettiren Antik Barış Otel kadrosunu deneyimli aşçı Yusuf Usta ile güçlendirdi. Uzun yıllar Adem Baba Restaurant’ta ustalık yapan Yusuf Usta bir süre önce Antik Barış Otel’de göreve başladı. Yusuf usta bundan böyle nefis yemeklerini Antik Barış Otel misafirlerine sunacağını ve böyle nezih bir ortamda çalıştığı içinde çok mutlu olduğunu söyledi.

AGD’de görev değişimi

Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şube Başkanlığında görev değişimi oldu.
3 yıldır şube başkanlığını Ahmet Özen, görevini il yönetiminde Ortaöğretim Komisyon Başkanı olan Samet Gürsoy’a devretti. Özen, çalışmalarına bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Milli Görüş çatısı altında devam edeceğini beyan etti. Özen’den görevi devralan Gürsoy, çalışmalarından ötürü Özen’e teşekkür etti. Gürsoy, gençliğin AGD’ye ihtiyacı olduğunu ve şuurlu bir gençliğin yetişmesi için AGD rolünün büyük olduğunu ve gençlerin dertleri ile ilgilenmeye devam edeceklerini söyledi

Ulucami ve Vezir Caddesi güzelleşiyor

Başiskele Belediyesi Vezirçiftliği Mahallesi Ulucamii Caddesi ve Vezir Caddesinde başlattığı üstyapı yenileme ve aydınlatma çalışmasıyla elektrik hatlarını yeraltına aldı. Ayrıca Vezir Caddesiyle bağlantısı olan Bahar Sokak'ta yol genişletme çalışmasına başlayan ekipler genişletilen alanlara perde beton duvarlar yapacak. Genişletilen sokakta kayrak taşı desenli tek tip duvarlar inşaa edilerek sokak modern görünümüne kavuşacak.

Hizmet-İş’ten Ellibeş’e teşekkür

Hizmet-iş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve yönetim kurulu üyeleri, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'i makamında ziyaret etti.
Ersoy, “Yapılan toplu sözleşme görüşmeleri içerisinde Başkan Mehmet Ellibeş’in sıcak ve samimi yaklaşımına teşekkür ettiklerini belirterek “Görüşmelerden memnunuz” dedi.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Bugüne kadar kaydedilen en büyük dalganın,1971 yılında Japonya’nın Ishigaki Adasındaki 85 metre yüksekliğe ulaşan dalga olduğunu,


KONUŞAN FOTO


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR