Uyan Türkiye!..

MAKALEYİ DİNLE

Eski Yunan’da, “şehir devletleri” vardı. Sparta ile Atina farklı yönetim anlayışları içinde ve “rakip” devletlerdi. Sparta’nın yönetimi daha “insanca” bir yaşam olanağı sunuyor, bilim, sanat ve teknolojide atılımlar yapıyordu. Üstelik, güçlü ve disiplinli bir ordusu vardı.

Atina’da ise, baskıcı-despot bir yönetim egemendi. Halk , yönetimin baskıları altında eziliyordu ama başına gelenlerin pek farkında olamayacak kadar bilinçsizdi. Atina yönetiminin en büyük silahı “Tanrılar” idi!

“Atinalı Sokrates” işte bu dönemde, halkı ve özellikle gençleri uyandırmaya çalışıyordu. Sokrates, Atina sokaklarında dolaşıyor, uyuyan miskin Atinalıları dürtüyordu; “Uyan ey Atinalı. Uyan da düşün! Düşün de uyan” diyordu.

Kimi Atinalılar soruyordu; “Ne yapmalı uyanıp da?”

Sokrates yanıtlıyordu; “Toplayıp, götürüyorlar yurttaşları. Düzeni korumak içinmiş. Olan biten hakkında sen ne düşünüyorsun?”

Despot yönetim, Sokrates’i tutuklar ve tıpkı “Ergenekon-Poyraz-Casusluk Davaları” gibi “düzmece bir yargı” süreci sonunda baldıran zehiri ile ölüme mahkum eder!

Aradan binlerce yıl geçmiş, Sokrates hala yaşıyor! O’nu “sözde yargılama” sonucu ölüme mahkum eden yargıçları ve despotları kimse tanımıyor!..

İnsanlık tarihi, “despot yönetimlerle-insanca bir yaşam için mücadele edenlerin tarihidir.” Tıpkı, bugünün Türkiyesi gibi!..

Bu ülkeyi ve insanlarını sömürgeci ülkelerin tutsaklığından kurtaran ve “halkın iradesine dayalı” bir Cumhuriyet kuran Mustafa Kemal’e ve devrimlerine karşı, giderek alenileşen ve hoyratlaşan “karşı devrim” eylemleri karşısındayız!

Önce, Mustafa Kemal’e yönelik “ahlaksız iftiralar” atıldı! “Din eğitimi veriyoruz” diye, küçük yaştaki çocuklara bir yandan Kur’an’ı Arapça ezberlettiler, hurafelerle aldattılar ve bir yandan da “Mustafa Kemal ve Cumhuriyet karşıtı” köleler haline getirdiler!

Sonra, “TÜRK” sözcüğüne taktılar!

Ardından, “Ne mutlu Türküm diyene” deyişini aşağıladılar! Oysa, “Türk” sözcüğü “ırkçılık” değil, “ULUS” kimliği idi.

Derken, “ANDIMIZ” battı bir yerlerine! Oysa, ABD başta olmak üzere hemen bütün ülkelerde benzer andlar tüm okullarda her sabah okunuyordu!

Sıra, “ATATÜRK” adını hemen her yerden silmeye geldi! O’nun adını taşıyan kültür merkezlerinden, stadlardan “Atatürk” adını kaldırdılar!

Mustafa Kemal’in “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesini, tam tersine çevirdiler! Yurtta “kardeş kavgası” sürerken, tüm dünya ile kavgalı bir “yalnız ülke” haline geldik!

Mustafa Kemal’in yabancılardan geri aldığı tüm “ULUSAL SERVETİ” yabancılara sattılar! Şu anda, bankaları, sigorta şirketleri, borsası, en stratejik tesisleri yabancıların elinde olan; DIŞ BORÇLARI hızla yükselen, Arap sermayesinin istila ettiği, işsizliğin “yaşamsal tehlike” haline geldiği, eğitim ve kültürel yaşamı güdükleştirilen, okulları ve üniversiteleri yobazların, Atatürk düşmanlarının eline geçmiş bir Türkiye’de yaşıyoruz!

“Kindar ve dindar nesil yetiştireceğiz” diyerek, kendisi gibi düşünmeyen ve yaşamayanlara her an saldırabilen bir çağdışı güruh yarattılar!

Ey vatandaş;

Uyan artık! Uyan da düşün, düşün de uyan!..

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Gülseren DELİBAŞ - Mustafa arkadaşım. emeğine ve yüreğine sağlık Ülkemizin bugünkü durumuna ayna tutmuşsun. Haklısın arkadaşım, artık vatandaşlarımızın uyanması gerekli. Yoksa çok geç olacak.

Saygılar...

Yanıtla . 0Beğen 22 Haziran 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR