Başiskele’de bu iddia konuşuluyor?

MAKALEYİ DİNLE


Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ilçe genelinde Kuran-ı Kerim dağıtmıştı. Vatan gazetesi yazarı Mustafa Mutlu, köşesinde Ayaz, Kuran-ı Kerimlerin üzerinde kendi ismiyle stekir yapıştırdığını iddia etmiş, dinin siyasete alet edildiğini ifade etmişti. Ayaz ise yaptığı açıklamada poşetin içinde sadece kartvizitinin olduğunu açıklamıştı.
**
Ama bu iddia, beraberinde de çeşitli söylentileri getirdi…
Deniyor ki, Mustafa Mutlu’ya bu olayı AKP İl Başkanı Mahmut Civelek intikal ettirdi…
Peki ama Civelek niye böyle bir şey yapsın?
Olayın geçmişi 29 Mart 2009’daki yerel seçimlere dayanıyor….
Nasıl mı?
Açıklayalım;
Bilindiği gibi belediyeler kapandı.
Başiskele; Kullar, Yuvacık, Karşıyaka, Bahçecik ve Yeniköy’ün birleştirilmesiyle oluşturuldu…
Dönemin mevcut belediye başkanlarından Hüseyin Ayaz (Yeniköy), Hikmet Karaaslan (Yuvacık) ve Mahmut Civelek (Kullar) Başiskele Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı. Birleşen belediyelerden Bahçecik Belediye Başkanı AKP’li Doğan Erol aday olmadı.
Zaten Karşıyaka’nın da belediye başkanı Mustafa Çakır Saadet Partili idi.
AKP yönetimi Başiskele Belediye Başkanlığı’na Hüseyin Ayaz’ı aday gösterdi. Civelek, o tarihten beri Ayaz’a iyi gözlerle bakmıyor…
Bakan Nihat Ergün, Büyükşehir Başkan adayı olmazsa, İbrahim Karaosmanoğlu milletvekili adayı olursa o zaman belediye başkanlığı adaylığı için büyük bir yarış başlayacak.
**
Şu sıralar Hüseyin Ayaz’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığına sıcak baktığı konuşuluyor.
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in de gönlünde milletvekilliği ve Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı yatıyor…
Yani olası bir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında Mahmut Civelek ve Hüseyin Ayaz bir kez daha karşı karşıya gelecek…
Civelek’in Ayaz’ın önünü kesmek için gazeteci Mustafa Mutlu’ya Ayaz’ın dağıttığı Kuran-Kerim ile ilgili istihbaratı verebileceği konuşuluyor…
Bu bir iddia… Şu sıralar AKP Başiskele’de bu iddia konuşuluyor…
Sizce bu iddialar doğru olabilir mi?
“Siyasette her şey mümkündür” dediğinizi duyar gibiyim…Hereke’deki fabrikanın bahçesi keçi ağılı olmuş!

Hereke’deki Sümerbank Hereke Yünlü Sanâyi Müessesesi ilimizin en eski sanâyi kuruluşlarından biridir.
Ama yıllar önce özelleşti ve işçiler işten çıkarıldı.
Şu sıralar ise neredeyse atıl durumda. Belki fabrika işlemiyor, ama en azından bahçesi işe yarıyor.
Hereke’den arayan bir vatandaş, fabrikanın bahçesinde 40-50 keçinin beslendiğini, keçilerden rahatsız olduklarını söyledi.
Nereden, nereye…
Bir zamanların ünlü fabrikasının bahçesi şimdi keçi ağılı olmuş.
Hereke Belediyesi kapandı, Körfez Belediyesi’ne bağlandı.
Körfez Belediyesi Zabıta ekipleri konuyla ilgilenirlerse iyi olur.
Zira keçiler bölgedeki halkı rahatsız ediyormuş.

Yücel kardeşler!

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, ilçe yönetiminden Nurten Özgören, Serkan Ateş, Nail Karakoyun, Semih Barış ve Mustafa Bahar ile birlikte Türk Metal Sendikası Gölcük Şube Başkanı Yücel Yücel’i makamında ziyaret etti. Sedat Yücel, sendika başkanı seçilen kardeşi Yücel Yücel’i kutlayarak çiçek takdim etti. Yücel Yücel de ağabeyi Sedat Yücel’e M. Hüsamettin Postoğluna ait olan Çiçekler Açarken adlı şiir kitabını hediye etti.


Kurt, Kartepe!

3 Haziran’da yapılacak MHP İl Kongresi’nde il başkanlığına aday olan İsmail Kurt, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Kurt önceki akşam MHP Kartepe İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek başkan Taner Karagül, ilçe yönetim kurulu ve il delegeleri ile görüştü. Kurt, neden aday olduğunu başkan ve yöneticilere anlattı. Karagül ve beraberindekiler Kurt’a başarılar diledi.


Prestij Sokak ışıl ışıl olacak

Gölcük Belediyesi’nin ilçe genelinde çok yönlü hizmetleri hız kesemden devam ediyor. Bu çalışmalar içerisinde Prestij Sokak uygulaması başlatılarak 20. ve 67.sokakların modern bir dizaynla hem görsellik açısından hem de ticari açıdan bir hareketlilik kazandırması hedefleniyor.


Bağçeşme aydınlanacak

İzmit Belediyesi’nin kentin çeşitli yerlerindeki dekoratif aydınlatma çalışması Bağçeşme bölgesinde de uygulanacak. Belediye’nin Etüt Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeye göre, Bağçeşme Mezarlığı girişindeki 2 adet kemere dekoratif aydınlatma yapılacak. Kemerler, led teknolojisiyle yapılacak aydınlatma çalışmasının Mayıs ayı içinde tamamlanacağı açıklandı.


Dartı sevenler Kandıra’da!
Dartı Sevenler Platformunun sözcüleri Oktay Tümer, Önder Şahin ve Emin Ayaz, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkan Yardımcısı Erdal Baykara ve Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar’ı ziyaret etti. Oktay Tümer; “Gölcük Tersanesinde çalışanların oluşturduğu dartı platformu önceki gün Seka Park Otel’de bir araya geldik. Bu toplantıların 3.sünü yapmanın heyecanı içersindeyiz. Bir Türk yiyeceği olan Dartı ilimizde İzmit, Kandıra, Taşköprü ve köylerinde yapılan, sütün kaymağı kaynatılarak elde edilen bir yiyecektir. Dartı ikramının da yapıldığı yemekli toplantılarımıza gösterilen ilgi artarak devam
Türkiye’de gençler müziğe para ayırmıyor!

Türkiye’nin gençlik uzmanı Youth Republic ve dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Synovate işbirliği ile gerçekleşen araştırma gençlerin müzik dinlemek için para harcamadıklarını, yarısından fazlasının sevdikleri şarkıları internetten ücretsiz indirmeyi tercih ettiğini ortaya koydu.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
-İnsan elinde, en yavaş uzayan tırnak baş parmakta, en hızlı uzayan tırnak ise orta parmaktadır.
KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR