Barbaros Mahallesi’nde 17 gündür ne telefon ne internet var

MAKALEYİ DİNLE

Körfez Barbaros Mahallesi’nin derdi çilesi bitmiyor.

Yıllardır istimlak edileceği söylenen mahalle ne istimlak ediliyor nede huzura erebiliyor.

Mahallenin sorunu birken ikiye, ikiyken üçe çıkıyor.

İstimlak konusunda hayal kırıklığına uğrayan bölge sakinler, d-100’de yapılan battı çıktı çalışması sonrası var olan üstgeçitin de yıkılmasıyla önemli bir sorunla daha karşı karşıya kalıyor.

Ve sonra, katlı-kalkıyor denilen, kaderini yaşamak zorunda kalan mahalleye özel bir GSM operatörü tarafından fiber optik kablo döşeniyor.

Tabi mahallenin bir tek fiber optik kablo eksiği vardı ya, o da döşendi tam oldu.

Malumunuz ülkemizde bir şey yapılırken diğeri bozulur. Firma taşeronu Telekom kablolarını kesince mahalle telefonsuz ve internetsiz kaldı.

Telekom’a arıza kaydı bırakılmasına rağmen 17 gündür insanlar ne internetten nede ev telefonundan faydalanabiliyor.

Birçok vatandaş ev telefonunu iptal ettirmek istiyor. Alamadıkları hizmet için ay sonlarında fatura ödememek için.

Müşterisine sahip çıkmayan Telekom, 17 gündür süre gelen arıza için kılını bile kıpırdatmadı.

 

CHP Derince’de, genel seçim ve Soma’yı tartışacak

CHP Derince İlçe Örgütü hafta sonu panel düzenliyor. Pazar günü saat 14.00’da Yenikent Tanyıldız Düğün Salonu’nda yapılacak olan panelde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, “Türkiye’nin sorunları ve genel seçim” konusunda düşüncelerini aktaracak. Manisa Milletvekili Sakine Öz ise “Soma” ile ilgili bir sunum yapacak.

 

Mahkemenin iptal ettiği kent konseyi seçimi yarın yapılıyor

Geçtiğimiz dönem yapılan Derince Kent Konseyi seçimlerinde üç aday yarışıyordu. Tüzüğe göre 2 den fazla adayla gerçekleşen seçimin 2 turla yapılması gerekiyordu. Konfrede en fazla oy alan Naip Yıldırım’ın aldığı destek diğer iki adayın aldığı toplam oyun altında kalmıştı. Aynı zamanda Yörükler Dernek Başkanı olan Derince Kent Konseyi delegesi Mehmet Özer, seçim sonrasında dava açmış ve kongrenin iptalini istemişti. Öylede oldu. Mahkeme seçimleri iptal etti. Etti etmesine ama zaten kongre tarihi gelmişti. Şimdi tek adaylı gerçekleşmesi beklenen Derince Kent Konseyi Seçimleri yarın saat 11.00’da Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılacak.  Şimdilik başkanlığa tek talipli olan isem ilçede mali müşavirlik yapan Hasan Malo.

 

MHP Körfez’de son 24 saat

Körfez MHP bu Pazar sandık başına gidiyor.

Bir dönem MHP’yeKörfez Belediyesi’ni kazandıran Zeki Gürsü ile eski kayyum başkanı Av. Doğan Bekiroğlu arasında geçecek olan seçim ile ilgili söylenecek çok fazla bir ayrıntı yok.  

Parti tabanı her iki isim için iyi şeyler söylüyor. MHP’nin Körfez’de yapılacak olan seçimlerinde biraz yenilik, biraz ahde vefa, birazda tecrübe ön plana çıkacak. Bu üç bileşeni çarptığımızda ise ibrenin Zeki Gürsu’dan taraf görüldüğünü söyleye biliriz.

MHP Körfez kongresinin seviyeli bir şekilde geçeceği, adayların verdiği beyanlardan anlaşılıyor. Pazar günü saat 12.00’da Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde yapılacak olan seçime katılımın yüksek olması bekleniyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR