Bu harp dalgası seçime kadar sürer

MAKALEYİ DİNLE

 

Sürekli yeni bir kaos ortamında kalıyoruz. Hukukun üstünlüğünün tartışıldığı, terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan yargılanarak müebbet hapis cezasına çarptırılan Genelkurmay Başkanı’na bir yerde ‘pardon’ denildiği, darbe yapmak, vatana ihanet gibi suçlardan yargılanan insanların, dahası çete elebaşlarının bir bir cezaevlerinden çıkarıldığı bir dönemden geçiyoruz.

 

Her şey bununla kalsa iyi.

 

Başbakan Erdoğan ve oğlu arasında geçtiği öne sürülen ses kayıtlarının akıbeti hala belirsiz. Montaj, dublaj bir yığın iddia var.

 

Sonra rüşvetten yargılanan ve tutuklu bulunan bakan çocuklarının dışarı çıkarılması da ülkenin geldiği durumu ortaya koydu.

 

Bizim yargımız, dün suçlu dediği ve kodese tıktığı adamlar için şimdi üstü kapalı bir şekilde ‘Hepinizi dışarı çıkaracağım’ diyor.

 

Kısacası memlekette yargı, yasa, hukuk, mahkeme, hakem, savcı, yetkilisi yetkisizi kimsenin ne yaptığı belli değil. Her şeyimiz delik deşik olmuş durumda. İşte böyle bir ortamdayken, pamuk ipliğine bağlı bir ülke olduğumuz, Genç Berkin’in ölüm haberinin ardından bir kez daha ortaya çıktı.

 

Şuna seviniyorum.

 

En azından ne yaptığını bilen iki ayrı grup var. Biri polis, diğeri de eylemciler. İki taraf da emir kulu. Yapacakları bir şey yok. Biri çıkacak sokakta tepkisini ortaya koyacak, Berkin’i niye öldürdünüz, evine ekmek almaya giden bir çocuğun ne suçu vardı diyecek. Bunu yaparken de, intikam duygusuyla yapacak. Emir altındaki polise taş atacak, saldıracak, polisin emniyet görevlisinin sabrı son noktaya kadar getirilecek.

 

Diğeri ise Allah ne verdiyse gazı kökleyecek.

 

TOMA’larla milletin üzerine yürüyecek. Millete karşılık ‘Huzuru bozmayın’ diyecek. Ama hangi dilde konuştuğunu kimse anlamayacak…

 

Belli ki bu harp dalgası en azından seçime kadar sürecek. Evet, yanlış okumadınız, memleket yangın yeri. Toplum ve devlet minyatür kale savaş yapıyorlar. Huzur ve istikrarımız bu kadar pamuk ipliğine bağlı.

 

Türkiye, artık hemen her akşam bir başka kaos yaşayacak. Cadde ve sokaklar su içinde kalacak. Her akşam birileri gözaltına alınacak.

 

Bu işin yansıması da olacak. Ekonomi, borsa dip yapacak. Türk Lirası değer kaybedecek, dolar avro artacak, faizler yükselecek, benzin zamlanacak.

 

Susam zamlandı diyerek simide yine zam gelecek. Un fiyatları ekmeği etkileyecek, vs…

 

Kısacası, meseleden kim kazançlı çıktı, bir o gençleri sokağa yönlendiren, diğeri ise polise ‘hücum’ diyen en tepesindekiler…

 

Kaybeden ise yalnızca Berkin adındaki temsiliyetle yine halk olacak.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR