Erbakan Hoca’nın Kocaeli’de malı varmış!

MAKALEYİ DİNLE

Milli Görüş denince akla rahmetli Necmettin Erbakan gelir…
Beğenirsiniz, beğenmezsiniz…
Erbakan hoca, yıllarca inandığı davada mücadele etti…
Başbakan da oldu…
Erbakan 1 yıl önce vefa etti…
Yıllarca Milli Görüş lideri olarak nam salan Erbakan, şu sıralar mal varlığıyla gündemde…
Miras kavgası yaşanıyor…

********************

Erbakan’ın malvarlığıyla ilgili tartışmalara 1996 yılında dönemin Refa Partisi Milletvekili (şimdi SP Genel Başkan Yardımcısı) Şevket Kazan da katılmıştı. .
Kazan; “Sayın Erbakan’ın ailesi varlıklıdır.
Anne ve babasından Fatih’de daire ve Sinop'ta tarlalar kalmıştır.
Mal varlığı;
Fatih'te 2 daire,
Sinop'ta tarlalar,
Kocaeli’de tarla hissesi,
Çubuk’ta bir arsa,
Ayrancı'da 2 daire,
Altınoluk ve Balgat’da birer bahçeli ev, toplam 1.230.500 dolar değerinde dövizdir” demişti.

********************

Kazan, Erbakan’ın bu mal varlığını nasıl elde ettiğini de şöyle açıkladı:
“Miras yoluyla ve 50 yıla yakın bir çalışma hayatının alınteri neticesinde…
Mal varlığı beyanında hiçbir zaman 148 kilo altın yoktur.
Mesela, 21 yılda öğretim üyeliğinde 200 bin lira tasarrufu 13,5 kilo altın tutuyor. Serveti ifade edebilmek için, rakamsal ve tekabül ettiği altın değeri ortaya koymuştur.
1949-1969 arası öğretim üyeliği, Almanya'da tank fabrikası mühendisliği, Gümüş Motor ve Gürsu Motordaki tasarrufları, TOBB Genel Sekreterliği maaşı ve tazminatı, sahibi olduğu arsa satışlarından, 2 milyon 230 bin lira para biriktirmiştir.
Bu para, 148 kilo altına tekabül ediyor.
Hesaplarda kolaylık olmak üzere, 2 milyon 230 bin lira olan servetinin tekabül ettiği altını ifade etmiş ve 148 kilo altın olarak belirtmiştir”…
Kazan’ın konuşması böyle…

********************

Merhum Erbakan’ın çocukları arasında şu sıralar miras kavgası var.
Hatırlanacağı gibi MHP lideri Alpaslan Türkeş de vefa ettikten sonra çocukları miras kavgası vermişti…
Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan ve Alpaslan Türkeş, Türk siyasi hayatına yıllarca yön verdiler.
Necmettin Erbakan ve Alpaslan Türkeş öldü, arkalarında miras kavgası başladı. Ecevit öldü, miras kavgası yaşanmadı. Kim bilir belki Ecevit’in de çocukları olsaydı, onlar da miras kavgası yaparlardı.
Dört liderden üçü öldü, sıra Süleyman Demirel’e geldi…
Demirel’in de çocukları yok…
Yani, miras kavgası edecek kimse yok…

MHP’li Türkkan ikinci sırada!

ORC ( Objectıve Research Center)’nin yaptığı araştırmada, En Başarılı ve Beğenilen milletvekili sıralamasında 549 milletvekili MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ikinci sırada yer aldı. Araştırma, Orc Şirketi tarafından 81 il ve bunlara bağlı 462 ilçede toplam 1412 yerleşim biriminde yapıldı. Yüz yüze mülakat şeklinde gerçekleşen çalışmaya 18646 kişi katıldı
Araştırmada kabine üyeleri değerlendirilmeye alınmadı, ayrıca Bayburt ilinin tek milletvekili olduğundan ilk 10 içerisinde yer verilmedi. Katılımcılara kendi illerinin milletvekillerinin isminin yazılı olduğu bir kart verilerek beğendiği isimleri söylemeleri istendi ve çoklu cevap hakkı tanındı. Araştırmada AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar birinci, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ikinci, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök üçüncü oldu.


Atık yağını getirene para!

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği ve atık yağ toplayıcı Ezici Yağ firmasının işbirliğinde bu yıl içinde Türkiye’nin 81 ilinde evlerdeki kızartmalık atık yağların toplanması için “Baytom’ adlı makine kullanılacak. Ev kadınları atık yağlarını getirip bu makineye boşaltacak ve ölçüsüne göre makine para verecek. Baytom adlı cihazın Kocaeli, Balıkesir, Nevşehir, Çorum, Samsun, İzmir ve Denizli il belediyeleri ile çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda kullanıma sunulduğunu belirtildi.

Elif Aydın’a yeni görev

AKP İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri arasında basın mensupları tarafından en fazla tanınan isimler arasında gelen Elif Aydın, başarılı çalışmaları sonrasında dinlenmeye geçti. AKP’nin kurulmasıyla partiye katılan Aydın, İl Kadın Kollarında uzun süre görev yaptı. İcra kurulunda Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkanlığı yapan Aydın, başarılı çalışmalarını Başbakan Erdoğan’ın elinden aldığı ödülle taçlandırdı. AKP İl Kadın Kolları’nın yapılan son kongresinde yeniden yönetim kurulunda yer alan Elif Aydın, yapılan istişareler neticesinde Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinden ayrıldı ve AB Komisyonu Başkanlığı’na getirildi. Aydın görevini Kezban Timurkenk, Gamze Macit ve Filiz Tüysüz’e devretti. Aydın yeni ekibe görevi devretti, devretmesine ama yine partisine özellikle yıllarını verdiği birime elinden gelen desteği yapmaya devam ediyor.


İsmail Yıldırım ilgiye teşekkür ediyor


Başlığa bakıp, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’dan bahsettiğimizi sanmayın.
Bu İsmail Yıldırım, başka İsmail Yıldırım…
AKP’de 16 Mayıs tarihinde yapılacak olan İl Başkanlığı kongresi öncesinde il yönetiminde kimlerin olacağı sorusu merak edilirken, partililer tarafından İsmail Yıldırım’a gösterilen ilgi oldukça dikkat çekiyor. Gazetemizin internet sitesinde yapılan “AKP İl yönetiminde kimler olmalı” anketine katılan AKP’liler tarafından İsmail Yıldırım ismi ön plana çıkmış durumda…
Peki İsmail Yıldırım kimdir?
Bekirpaşa’da oturan Yıldırım 1968 doğumlu iki çocuk babası. Özel bir şirkette çalışıyor. İzmit Mimar Sinan Lisesi’nden mezun olan Yıldırım, siyasetin içerisine küçük yaşlarda girmiş. Ülkü Ocaklarında siyasete giren Yıldırım ilerleyen zamanlar birlikte MHP İzmit İlçe eski Başkanı Sait Yıldırım döneminde ilçe yönetiminde görev almış. Sait Bey’in görevinden ayrılması İsmail Bey için de dönüm noktası olmuş. MHP’den ayrılan Yıldırım, 2009 yılında AKP’ye geçti. İlk olarak Bekirdere Mahalle Teşkilatında görev alan Yıldırım daha aktif olarak siyasi çalışmaların içerisinde bulunmuş. AKP’liler tarafından ilgi gösterilen İsmail Yıldırım ilgiden oldukça memnun.

Sivas katliamına “Şimşek” gibi açılama
MHP Derince MHP İlçe Başkanı Emin Şimşek Sivas katliamını, yakın tarihin en üzücü ve insanlıkla alakası olmayan trajik gelişmelerinden biri olarak değerlendirdi. Şimşek şu açıklamada bulundu; “Türk milleti bu gözü dönmüşlüğün taraflarını ve taraftarlarını, kararmış ve taş kesilmiş kalpliliğin uzantılarını dünya durdukça unutmayacaktır.
İktidarın mahkemenin kararını hayırlı olsun ifadeleriyle karşılaması meseleyi hafife alan ve önemsemeyen bir ruh halinin yansımasından başka bir anlama gelmemiştir. Hizbullah militanlarının salıverilmesine göz yuman iktidar partisi, Sivas davasının ağır aksak yürümesine ve adaletin ortaya çıkmasına da bigane kalmıştır.
Sivas olaylarıyla ilgili hukukun kararı ne yönde olursa olsun, bu kausun ortaya çıkmasında payı bulunanlar gönüllerde ilelebet kanlı eller ve emeller olarak mahkum edilmişlerdir.”

En yenilikçi öğretmen; Doğan

Milli Eğitim Bakanlığı ve Microsoft ortaklığında, ülke genelindeki ilköğretim okulları arasında düzenlenen “Yenilikçi Öğretmen” yarışmasında, kentimizi Mimar Sinan İlköğretim Okulu temsil ediyor. Okulun 2-B sınıfı öğrencileri yarışmada kentimizi temsil ederken, kent yaşamına kattığı yenilikler nedeniyle İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı “yenilikçi öğretmen” olarak seçtiler.
Proje görevlisi öğrenciler Ece Eren, Ömer Altay, Yusuf Çelebi, İbrahim Taner Altıntaş, Selsebil Kaya, Yaren Altınbaş ve sınıf öğretmeni Tuba Demirer önceki gün Başkan Doğan’ı makamında ziyaret etti. Doğan, başta Çocuk Hakları Masası olmak üzere, çocuklara yönelik pek çok yenilikçi hizmet yaptıklarını söyledi.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Yunus balıklarının bir gözleri açık uyduklarınıGölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş; Ey güzel Allah’ım, şu Ilıcalı Projesi bir an önce hayata geçsin de, hem Gölcük’ün kaderi değişsin.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR