Gaz açtırmak isteyen büyük sıkıntı yaşıyor

MAKALEYİ DİNLE

Ev aldınız ya da kiralık ev tuttunuz, gazınızı nakil ettireceksiniz veyahut kesilen gazınızı yeniden açtıracaksınız, “işiniz” çok zor.

Son günlerde en fazla şikayet doğalgaz açtırmayla ilgili geliyor.

Gazını açtırmak isteyen vatandaşa en erken 20 gün sonrasına gün veriliyor. Bu durum İZGAZ abonelerini çileden çıkartıyor.

Pek çok vatandaş gazının geç açılmasından şikayetçi.

Bilindiği üzere İZGAZ, gaz açma-kapama işlemlerini yaptırmak için farklı bir şirket oluşturdu.

Böylelikle gaz açma ile ilgili şikayetlerden kurtulmuş oldu.

Bayram öncesi gazsız kalan vatandaş, İZGAZ’ı arıyor ancak netice alamıyor.

Vatandaş 4443341 numaralı hatta yönlendiriliyor. Ama dertlerine çare bulunamıyor.

İZGAZ’ın aksayan bu hizmetiyle ilgili şikayetçi olan vatandaşlardan biri dün gazetemizi aradı.  Gaz sayacındaki mührün sökülmesi için günlerdir ekip beklediklerini söyledi ve ekledi. “Alt tarafı mühür sökülecek, 20 gündür bekliyorum. İZGAZ’ı arıyorum ancak bir netice elde edemiyorum. İZGAZ görevlisine mührü ben sökeyim o zaman” dedim, “Sökün ama 100 TL cezası var” dediler.

İnsanları 100 TL ceza ödemeye sevk ediyorlar.  Bayrama evimizde doğalgaz olmadan gireceğiz” dedi.

Ekip yetersizliğinden dolayı aksayan hizmetlerin biran önce eski hızına kavuşması ve vatandaş mağduriyetinin önüne geçilmesi gerekiyor.

 

Mehmet Özmen’i köpek ısırdı

Körfez Yarımca bölgesindeki başıboş köpeklerin tehlike saçtığını daha önce duyurmuştum.  Özellikle çocuk parklarındaki başıboş köpekler, oyuna dalan çocuklar için büyük risk taşıdığından bahsetmiştim. 

Ve sonunda kaçınılmaz son önceki gün yaşandı. Çocuk parkında oyun oynayan oğlunun üzerine giderek hırlayan köpeğin önüne geçen Mehmet Özmen, üç köpeğin saldırısına uğradı. İki kez ısırılan Özmen, hastaneye kaldırıldı.

Mehmet arkadaşımızın sağlık durumu iyi, hatta işinin başına geçti bile. Ancak köpeklerin saldırısına uğrayan Mehmet Özmen değil de o parktaki çocuklar olsaydı, çok daha ciddi yaralanmalar yaşanabilirdi.

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı görevliler tarafından Özmen’i ısıran köpek yakalandı ve Kandıra’da bulunan barınağa götürüldü.

Bir kez daha önlem kaza gerçekleştikten sonra alındı. Umarız bölgedeki diğer parklarda bulunan başıboş köpekler bu bölgelerden uzaklaştırılır.

 

Aile Konak, bayramın 4’üncü günü poliklinik hizmeti verecek

Gölcük’te bulunan Özel Aile Konak Hastanesi bayram süresince acil hizmeti vermeye devam edecek. Hastane, bayramın 4’üncü günü de iç hastalıkları, kardiyoloji, cildiyle, kadın doğum bölümlerinde poliklinik hizmetleri vereceğini duyurdu.  

 

Alaattin Usta, torununu yetiştiriyor

Körfez ilçesi Yarımca Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Alaattin Alpergin, aynı site içerisinde motorcu ustası. Hayatını adadığı mesleğini çok seven Alaattin Usta, şu sıralarda 8 yaşındaki torunu Yakup Eren’i yerine hazırlamaya başladı. Torununu iyi bir motor ustası yapmak isteyen Alaattin Usta, Yakup Eren’e bir de iş önlüğü diktirmiş. Yakup Eren Usta yazan önlüğü ile ilk derslere başlayan sevimli usta, şu sıralar sanayi sitesinin neşe kaynağı olmuş durumda. Ben de Yakup Eren’i kutluyor ve iyi bir otomotiv mühendisi olacağına inanıyorum.

 

Erdal Karakuzu, uzanacak bir yardım eli bekliyor

Evsiz olarak yıllardır ilimizde yaşamaya çalışan 42 yaşındaki Erdal Karakuzu, KOAH ve psikiyatrı hastası. Devletin yardımlarıyla yaşamaya ve tedavi olmaya çalışıyor. Ancak son günlerde ciddi rahatsızlıklar geçirmiş. Hastaneden yazılan ilaçlara, eczanelerde SGK farkı çıkınca da ilaçlarını alamamış. Kapı kapı dolaşan bu vatandaşımız uzanacak bir yardım eli arıyor. Belediyenin kendisine verdiği gıda ve giyim kartlarını artık kullanamadığını söyleyen Karakuzu, “Derdime bir çare” diyor 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR