Zaman

MAKALEYİ DİNLE

Aslında zaman başlangıcı ve sonu belli olmayan, günümüzde süreç diye adlandırdığımız bir olgu. Kimi zaman lehimize kimi zamansa aleyhimize işleyen bu süreç bizleri bazen mutlu, bazense mutsuz yapmaktadır.

Ancak; hayatımızın her evresinde olduğu gibi örneğin bir spor müsabakasındaki galibiyet veya mağlubiyetimizi değerlendirirken kimimiz çeşitli entrikalarla “Fair Play” olmayan davranışlara tevessül eder, yanlış yapabiliriz.

Geçmişten günümüze maalesef bu böyle. Aslında insanoğlu ne kadar menfaatine düşkün bir yapıda olursa olsun, adil ve adaletten yana olmalı; yalana, dolana değer vermemelidir. İşin manevi yönüne bakıldığında, tutsak olduğumuz nefsimizin bizi çoğu kere mahcup ettiğini görürüz.

Bu bağlamda dürüst ve ilkeli bireylerden oluşan bir toplum olma yolunda mücadele etmeliyiz ki; akıbet ve ahiretimize hayırlı olsun.

Spor dahil hayatımızın her evresinde mutluluğu tadacak; bu yaşam, sosyal, ekonomik, kültürel gelişmişliğimize de katkı sağlayacaktır. O nedenle her birey bu manada kendimizi geliştirmenin yollarını arayıp bulmalıdır.

İşte o zaman kavramının boşa geçmediğinin farkına varır, mutlu ve başarılı toplum olma yönünde hız alır, hedefe yaklaşırız.

Sosyal hayat bu dünyanın vazgeçilmezidir. Zamanın nerede, ne zaman ve nasıl geçeceği yaşamımızdaki ahlaki değerle ölçülecektir. Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız.

Yok, aksi düşüncelerle, haksız kazanımlar bizler için kâbus dolu günler olacağı gibi ahiretimizi de zora sokacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle zamanımızın lehimize işleyenlerden olması temennilerimle sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.

Kalın sağlıcakla.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR