Tarih kimleri vatan haini olarak yazacak?

MAKALEYİ DİNLE

DYP eski Milletvekili İbrahim Artvinli, DP genel merkezine çağrıda bulundu.

Artvinli yaptığı çağrıda DP’nin olağan üstü kongre yapması gerektiğini belirtti.

Kendi sosyal paylaşım sitesinde açıklama yapan Artvinli şu ifadelere yer verdi;  

“Demokrat Parti çok acil olağanüstü kongreye gitmelidir.

Olası bir erken seçime partimiz güçlü bir şekilde girip merkez sağ oyları toplayamazsa, ülke uçuruma doğru hızla yuvarlanacaktır.

Bunun da vebalı bugüne kadar seçmene güven veremeyen üst yönetimindir.

Hiç kimse halka suç yükleyemez sorumlu tutamaz.

Bir avuç oy alıp kahraman edalarıyla ortalıkta dolaşıp istifa etmeyenleri tarih vatan haini olarak yazacak.

Bunlar giderse kim gelecek diyenlere bunları neden orda istediklerini sormak lazım.

Bu millet gereğini yapar adam gibi adamda bulur.

Yeter ki gitsinler, yolda bulunur, yol yoksa yolda açılır.

Efsane geri döner.

Haydi ey ehli vatan göreve” dedi.

***

Artvinli’nin çağrısı böyle…

Artvinli, genel merkeze kongre çağrısı yaparken, DP Kocaeli İl Başkanı Cem Serhat Dayanç, istifa etti…

Yani 7 Haziran seçimleri sonrası DP, ilk fireyi verdi.

Bakalım, genel merkez Artvinli’nin çıkışına ne cevap verecek…

Şu bir gerçek ki; Türkiye’nin güçlü bir DP’ye ihtiyacı var.

Ne zaman mı, hemen şimdi!

 

SEDAŞ’tan elektrik kesintisi ile ilgili açıklama

Zaman zaman SEDAŞ’ı eleştiririz. Ama SEDAŞ’ın şu yönü güzel, kendisiyle ilgili bir haber yapıldı mı, cevap veriyor. SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü, Doğu Sanayi esnafının elektrik kesintileriyle ilgili yaptığımız habere cevap verdi. Birlikte okuyalım;  30 Temmuz 2015 tarihinde gazetenizde yayımlanan “Doğu Sanayi esnafı kesintilerden şikâyetçi” başlıklı haberinizi okuduk. Konuyla ilgili bazı hususları size aktarmak isteriz.

***

Haberde  bahsi geçen Vezirçiftliği Doğu Sanayi Bölgesi’nde 24 Temmuz tarihinde elektrik direğine kamyon çarpması sonucu orta gerilim direğinde hasar meydana gelmiştir. SEDAŞ Arıza Bakım Ekipleri, hasara müdahale edebilmek için şebekede manevra yaparak bölgenin enerjisini kesmek durumunda kalmıştır. Manevra süresince anlık elektrik kesintileri yaşanmıştır. İş bitimi sonrasında enerji beslemesi eski konumuna alınarak, bölgeye tekrar enerji verilmiştir. Konuyu önemle bilginize sunarız. Saygılarımızla.”

 

Kocaeli 2014 doğum istatistiki

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü, nüfusla ilgili bilgi verdi. Ülkemizde, ikamet eden T.C. vatandaşlarının, %65,5'i doğduğu ilde, %31,3'ü ise başka bir ilde ikamet etmektedir. Türkiye'de yaşayan T.C.vatandaşlarının %1,3'ü ise yurt dışı doğumludur. Kocaeli ilinde ikamet eden T.C. vatandaşlarının, %42,9'u Kocaeli'de, %53,2'si başka bir ilde, %1,5'i ise yurt dışında doğmuş. Bu sonuçlar, Kocaeli’nin ne kadar göç aldığının bir göstergesi.

 

AKP Çayırova’da  görev değişikliği

AKP Çayırova’da bazı görevlerde değişiklik yapıldı. Yağmur Sır’ın yerine icra kuruluna AR-GE Başkanı Murat Kalkan getirildi. Kalkan’ın yerine de Necmettin Akmaca atandı. Yapılan değişiklikle ilgili bilgi veren Kılıç, hizmetlerinden dolayı Yağmur Sır’a teşekkür ederken, Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığına getirilen Murat Kalkan´a ve Ar-ge Birim Başkanlığına getirilen Necmettin Atmaca’ya da başarılar diledi. Anlaşılan AKP, erken seçim startını verdi. Sürpriz olmazsa, kasım ayının sonunda bir erken seçim bizleri bekliyor.

 

Gençtürk yer değiştiriyor

Eski SHP İl Başkanı Keramettin Gençtürk’a ait olan Yapı Güç firması, uzun yıllardır Belediye-İş Sendikası (eski valilik karşısı) binasında faaliyet gösteriyordu. Yapı Güç firmasını Yahya Kaptan’da kendisine ait başka bir yere taşımak isteyen Gençtürk, mevcut bulunan yeri kiraya veriyor. Bu yönde görüşmelerini de yapan Gençtürk, birkaç gün içerisinde buradan taşınacak.  Gençtürk’ün 3 katlı, bahçeli, 450 metre karelik yer için aylık 11 bin lira istediği öğrenildi.

 

Evlenmek için borçlandınız mı?

ING Bank’ın düğün sezonu başlarken yaptırdığı uluslararası araştırmaya göre Türkiye evlilik öncesi borçlanmada Avrupa’nın zirvesinde yer alıyor. Bununla birlikte, Türkiye’deki çiftler maddi yetersizlikler nedeniyle hayal ettikleri düğünü yapamıyor. Türkiye’de her 10 çiftten 7’si aile ve arkadaş baskısının düğün planlamasında etkili olduğunu belirtiyor. Araştırma Avrupalı tüketicilerin son 5 yıl içinde en büyük harcamasının evlilik töreni olduğunu gösteriyor. Avrupa genelinde pek çok çift büyük bir törenle evlenmek yerine buraya harcayacağı kaynağı ev almada kullanmayı tercih ediyor. Türkiye’de her 4 kişiden 3’ü evlenmek için borçlanıyor. Bu da gösteriyor ki, ekonomik kötüye gidiyor…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR