Miroğlu’nun CHP’ye olan vefası

MAKALEYİ DİNLE

 

CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Miroğlu, ilçe başkanı olduğu kongrede bir konuşma yapmıştı. Aslında bu konuşma o günün şartlarında çok önem taşımıyordu.

“Seçimi kaybeder ve başarısız olursak, o koltukta oturmam istifa ederim” demişti.

Bu her siyasetçinin söyleye bileceği bir şey. Ama bu sözü tutmak her siyasetçinin harcı değil.

30 Mart seçimlerinde Körfez ilçesinde,kaybedenler arasında CHP’de vardı.

Miroğlu verdiği sözü tuttu ve istifa edeceğini duyurdu.

Şunu diye bilirdi, “Ben istifa etmek istedim ancak partimin bana ihtiyacı var. Siyasi büyüklerim kalmamı istiyor”

Demedi…

İstifa etti ve sözünü tuttu.

CHP güzel bir seçim dönemi geçirdi. Çok hata yapmadı. Gece gündüz çalışıldı. Sonuç olumsuzlukla neticelendi.

Seçim startı verildiğinde Mehmet Muroğlu’nun Şanlıurfa’da ki annesi Ayşe Miroğlu rahatsızdı. 77 yaşındaki Ayşe Nine, Kocaeli’de ki oğluyla sadece telefonla görüşebiliyordu.

Ayşe Miroğlu’da dört gözle seçimin bitmesini bekliyordu. Ama onun derdi kimin iktidara geleceği değildi. Onun derdi oğlunu görmekti. Çünkü seçim sonrasında Mehmet Miroğlu, hasta yatağındaki annesini görecekti.

Seçim bitti, belediye kaybedildi. Ancak Mehmet Miroğlu için yaşanan tek kayıp bu değildi. Canından çok sevdiği annesini de kaybetmişti.

Kaybedilen Körfez Belediyesi’nin ilk meclis toplantısının yapıldığı gün annesi Ayşe Hanım’da yaşamını yitirmişti.

Seçim nedeniyle ertelediği anne ziyareti, cenaze töreninde gerçekleşti. Mehmet kardeşimize bir kez daha başsağlığı dilemek istiyorum.

Miroğlu, seçim döneminde ve öncesinde çok eleştirilmişti. Onun partiyi sahiplenmediği bazı kesimler tarafından konuşuluyordu.

Ve tarih 4 Nisan’ı gösterdiğinde Miroğlu’nun partisi için yaptığı fedakarlık herkes tarafından görüldü. O ölüm döşeğindeki annesinden helallik alabilmek için seçimlerin bitmesini beklemişti.

Bekledi ama Ayşe Hanım’ın yaşlı yüreği oğlunun gelmesini bekleyemedi. Miroğlu’nun partisine olan vefası, derin bir yara açtı yüreğinde. Şimdi, Miroğlu’nu eleştirenler görüyor ki, bu genç partisi için yapabileceği her şeyi yapmış.

Veysel Bilir’den, Derince

Araştırma Hastanesi’ne teşekkür

 

Kısa bir süre önce böbrek taşı rahatsızlığından dolayı, Derince Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde başarılı bir operasyon geçiren Veysel Bilir, kendisini sağlığına kavuşturan tüm hastane personeline teşekkür ediyor. Ameliyatı gerçekleştiren Uzman Dr Ömür Memik, Bekir Volvoda, Emre Ulukaradağ, hastane görevlileri Canan Karagör, H.İbrahim Çimendağ, Aydan Açar, Sallı Soydaşı, Dilek Altıntop, Tuba Kandırmış, Serpil Yıldırım, Merve Ergin’e şükranlarını sunan Bilir, gördüğü ilgi ve alakadan dolayı hastane yöneticilerine de teşekkür ediyor. 

Bu bölgede trafik rahatlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Körfez ilçesi sanayi tesislerinden ve limanlardan çıkan araçların, D-100 Karayolu ve TEM otoyoluna bağlantılarında yaşanan ulaşım sorununu çözmek ve yerel trafiğin rahatlatması amacıyla yan yolların yapımı devam ediyor. Bu kapsamda 1 adet 3 açıklıklı 15 m genişliğinde 2x1 yol özelliğinde köprülü kavşağa ve 400 m uzunluğunda 2x2 yol özelliğinde Seramik Caddesi’ne bağlantısı yapılıyor. Proje kapsamında 2 bin 100 m yol, 55 bin metreküp kazı dolgu, 200 metreküp beton, bin 200 m yağmursuyu drenaj hattı, 11 bin 500 ton asfalt, bin 500 metre uzunluğunda bordür, 2 bin metrekare kaldırım imalatı yapılması planlanıyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR