Tüysüzler ve Hasan Gür’den ses yok

MAKALEYİ DİNLE

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran bir olaydı, Tüysüzler’in iflası ve Körfezli Kuyumcu Hasan Gür’ün borçlarıyla ortadan kaybolması.

İlk olarak Tüysüzler Kuyumculuk ardından Körfez’de bulunan Has Anadolu Kuyumculuk adlı iş yereri patladı. İşletme sahipleri ise şuan bu kentte yaşamıyor.

Bu iki kuyumcunun hikayeleri aynı.

İkisi de faizle altın ve para döndürüyordu. İkisi de patladı ve şimdi ikisinin de müşterileri de mağdur.

“Bizde kimsenin parası kalmaz. Borcumuzu son kuruşuna kadar ödeyeceğiz” dediler. Bu söylem mağdurların yüreğine su serpti.

Bu sözlerle sayesinde hukuki yönden de nefes aldılar. Ancak gecen zamana rağmen şuana kadar alacağını tahsil eden bir mağdur yok.

Herkes beklemede. Bazı alacaklılar Tüysüzlere ve Hasan Gür’e ulaşmayı başarıyor.

Paralarını ne zaman alacaklarını soruyorlar.

Ama cevap hep aynı, “Tarih veremem ama ödeyeceğiz…”

Herkes merakla alacağını tahsil edeceği günü bekliyor. Mağdur vatandaş, Tüysüzler yada Has Anadolu Kuyumculuk ile ilgili çıkan haberleri okuyor, belki bir ayrıntı yakalanır diye.

Ama uzun zamandır değişen bir şey yok.

Kocaeli Gazetesi olarak bu iki olayın peşini bırakmadık. Her iki tarafın da mağdur olmaması öncelikli dileğimizdi.

Telefonla ulaştığımız Tüysüzler ve Hasan Gür, bize de, alacaklarına yaptıkları açıklamaların benzerini yapıyor.

“Borcumuz borç, ödeyeceğiz” diyor.

Bugün bu konuyu hatırlatmamdaki amaç, “Tüysüzler ve Has Anadolu Kuyumculuk ile ilgili dosyanın kapanmadığını, vatandaşın hakkını savunmak için her iki konunun da halen gündemimizde olduğunu anlatmaktı. 

Umarım ki, Tüysüzler ve Hasan Gür, içinde bu konular kapanmamıştır ve alacağı olan vatandaşlarımızın mağduriyetleri en kısa sürede giderilir.

 

Sertif Gökçe’yi tebrik ederim

Kocaeli Barosu Başkanlığına seçilen Av. Sertif Gökçe göreve geldiği günden beri, hareketli bir tempoya girdi. Gökçe, hem BARO’nun iç çalışmalarıyla ilgili hem de avukatların daha rahat koşullarda çalışabilmesi için çeşitli faaliyetler düzenledi.

En son hayata geçirdiği proje ise duruşmalara katılacak olan avukatlar için servis hizmeti oldu. Kocaeli, Körfez, Gebze ve İstanbul adliyelerinde duruşması olan avukatlar artık ücretsiz servisten yararlanacak. Bu adliyelere servis aracıyla gidebilecek. Uygulama şimdilik haftanın iki günü yapılacak. İlerleyen zamanlarda talep doğrultusunda servis sayısı artacak.

 

Körfez’de ki üniversite binasının tadilatı başladı

Körfez Belediyesi eski hizmet binasının bulunduğu yere yapılacak olan üniversite için hazırlıklara başlandı. Hacıosman Mahallesi’nde bulunan binada şu sıralar hummalı bir çalışma var. Kocaeli Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Meslek Yüksek Okulu binası tamamlandıktan sonra ilçe yeni bir meslek yüksek okuluna kavuşacak. İlk kez açılacak olan bölüm Türkiye’nin ihtiyacı olan bir acığı kapatacak.

 

Ticaret Odası’ndan dolandırıcılık uyarısı

Kocaeli Ticaret Odası, internet sitesi ve sosyal paylaşım ağı üzerinden üyelerini uyardı. Oda adı kullanılarak dolandırıcılık yaptığının belirleyen oda yönetimi bir açıklama yayınlayarak; Bu tür kişi ve kişilere dikkat edilmesi, bu tür taleplerle karşılaşanların odaya yönetimine yada polise başvurarak bilgilendirme yapması istendi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR