Derince’de parkın açılışı ses getirdi

MAKALEYİ DİNLE

Derince Belediyemizin Haydar Alivey Parkı’nın açılışı Azerbaycan ‘da ve Kocaeli’nde ses getirdi. Azerbaycan Az TV ve İçtimai TV’leri parkın açılışını ayrıntıları ile geniş bir şekilde verdi. Azerbaycan basını teşekkür duyguları ile parkın açılış haberini sütunlarına taşıdı. Azerbaycan’dan ve dünyanın birçok ülkesinde ki örgütlü teşkilatlarımızdan hayırlı, uğurlu olması temennisi ile teşekkür mesajlarını aldım.
Derince Belediye Başkanımız Dr. Aziz Alemdar ve ekibi kısa sürede bu parkı tamamlayarak Derince’li hemşerilerimizin hizmetine sundular. Sık sık ziyaret ettiğim park da mimar Esra ve Nagihan hanımları büyük özveri ile sabah, akşam iş başında çalıştıklarını gördüm.
Açılış büyük katılımla gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun, Derince Belediye Başkanımız Dr. Aziz Alemdar’ın, milletvekillerimiz Sibel Gönül ve Sinan Oğan’ın sıcak mesajları soğuk ve yağışlı havayı ısıttı.
Barış güvercinlerinin havaya bırakılışı, dostluk adına zeytin ağacının dikilmesi, minik öğrencilerimizin folklor gösterileri ve kokteyl ikramları ile parkın açılışı renklendirildi.
Bakü Spor Kulübü’nün Büyükşehir, İzmit, Kartepe ve Derince Belediye Başkanlarına gönderdiği ve isimlerine ait ayrıca 41 yazılı eşofmanlar sahiplerine takdim edildi.
Büyükşehir, İzmit, Kartepe ve Derince Belediye Başkanlarımıza Azerbaycan Diaspora’dan sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından gönderilen isimlere yazılı teşekkür plaketleri sahiplerine takdim edildi.
Derince’li katılımcılar böylesine güzel bir parkı Derince’ye kazandırdığı için Başkan Dr. Aziz Alemdar’a övgü dolu sözlerle teşekkür ettiler.
Ankara Azerbaycan Büyükelçilik mensupları, İstanbul ve Kars Başkonsolosları, Haydar Aliyev Vakfı Türkiye Temsilcileri de çok memnun olarak teşekkür ve takdir duygularını ifade ederek gittiler.
Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu adına bende Başkan Dr. Aziz Alemdar’a ve ekibine ayrıca emeği geçenlere ve de tüm katılımcılara teşekkür ederek parkın Derince’lilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

Kurban Bayram’ınız kutlu olsun
Yarın toplumumuzda birleştirici unsuru olan dini bayramlarımızdan Kurban Bayramını kutlayacağız. Bayram öncesinde ülke olarak acı, üzüntü verici olayları yaşadık. Teröre şehitler verdik. Van’da büyük can kaybı olan depremi yaşadık. Bu acılarda toplum tek vücut oldu. Türk Milletinin dar zamanlarda genlerinde ki mevcut yardım severliliğini bir kez daha gördük ve yaşadık. Acılar paylaşılarak azaltılır sözünün doğrululuğunu uygulamalarla anladık. Acıları hep yaşadık. Bir daha yaşamamak için ders çıkarmamız gerekiyor.
Bütün bayramlarda yollarımız kan gölüne dönüyor. Yola trafik kurallarına uyarak çıkmamız gerekiyor. Dikkat, sabır birinci şart olmalıdır. Unutmamız gerekir ki acele giden ecele gider. Trafik de kuralsızlık nedeni ile ülkemizde binlerce ölümler yanında sakatlar ordusu oluştu. İnşallah bu uzun bayram tatilinde acı haberleri duymayız.
Acısız, kedersiz bir bayram temennisi ile hepinizin mübarek Kurban Bayramı kutlu ve mutlu olsun.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR