Neden hep Müslüman kanı akıyor?

MAKALEYİ DİNLE

İslamiyet, “son ve Hak Dini” olarak insanlığa sesleniyor.

Ve, Hazreti Muhammed’in dediği gibi; “Din AKIL SAHİPLERİNE sesleniyor.”

Ancak, görülüyor ki; Müslümanların büyük çoğunluğu aklı bir kenara koyup, “din üzerinden siyaset yapan ve kişisel çıkarlarını düşünen” sahte din adamları ve kirli siyasetçilere “BİAT” ediyor!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez; “Son 30 yılda, farklı gerekçelerle 11 milyon Müslüman öldürüldü. Müslümanlar, Müslümandan kaçarak gayrımüslümlere kaçıyor!” diyor! (Milli Gazete/22 Eylül 2015)

Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu da şunları söylüyor; “Günümüzdeki tarikat örgütlenmeleri ve dini cemaat biçimlerinin İSLAM algısını tahrip edecek tarzda sorunlu bir bilgi üretim metotlarına sahip olduğunu söylemek durumundayım. Bunlar, DÜNYEVİ VE EKONOMİK ÖRGÜTLENMELER şeklinde ortaya çıkıyor. Bunlar akidevi ve dinin usulleri ve dinin bilgi kaynakları açısından ciddi sorunlar içeriyor. Dini bilgi bu kanalla yıpratılıyor” diyor!

Yani, tarikat ve cemaatlerin “MENFAAT BİRLİKLERİ” haline dönüştüğünü, “ekonomik ve siyasal çıkarlara” hizmet ettiğini belirtiyor!

Din adamlarının görevi; Kutsal Kitap’ta (Kur’an’da) yer alan gerçek hükümleri anlatmak olmalı.

 Ama, bizim ülkemizde,   tarikat ve cemaatlerin kontrolünde, “Kur’an Kursu” adı altında faaliyet gösterilen yerlerin büyük çoğunluğunda “Arapça ezberletiliyor ve “Laik Devlet ve Mustafa Kemal hakkında” yalanlarla yıkanıyor küçücük beyinler!

Dinin “ekonomik ve siyasal çıkarlar için kullanılmasının” örneği yalnızca bizde olmuyor. Bakın, Katolik dünyasının lideri Papa Francis, bir radyo konuşmasında ; “Beni çıkarları için kullandılar” diye yakınıyor ve şunları söylüyor; “Arkadaş gibi görünen insanlar tarafından kullanıldığımı hissettim. Çıkarları için beni kullandılar. Bu bana acı veriyor” diyor. ( 16. Eylül 2015/Cumhuriyet)

Yıllar önce, şimdi hayatta olmayan Papa da; “Kadınlar mutfağınıza dönün” diyordu!  Neden? Çünkü, Avrupa’da yaşanan “işsizlik sorunu” üzerine, dönemin siyaset adamları böyle bir açıklama yapması için telkinde bulunmuş olmalılar!

Kıbrıs’ta “Annan Planı” için referandum yapılacağı zaman, referandumdan tam bir ay öncesi, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Erdoğan ile Kıbrıslı Nakşibendi Şeyhi “Şeyh Nazım” ın kendisini temsilen ABD’de bulunan damadı BEYAZ SARAYDA buluşturuldu. Bu buluşma, gazetelerde yer aldı. Referandumdan bir hafta öncesi de Şeyh Nazım, bir basın toplantısı düzenledi ve dedi ki; “Annan Planı’na EVET deyin. Evet demek Rahmani, Hayır demek Şeytanidir!”

Küresel egemen düzen, kimi “din adamı” kılıklı maşalarını böyle kullanıyor!

Ülkemizde de kimi “siyaset tüccarı” din adamı kimlikli Cemaat liderlerini böyle kullandı ve kullanıyor! Türk Ordusu’na karşı kurulan ve “Küresel Güçler” tarafından planlanan “KUMPAS” rezaletinde de kimi cemaatler böyle kullanıldı.

Aklı kullanmayıp, “emperyalist maşası” olanlar, birbirini boğazlarken, emperyalistler de o ülkelerdeki petrol ve yeraltı zenginliklerini çalıp götürür! Tıpkı Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da olduğu gibi.

Yazımızı, yine Hazreti Muhammed’in sözleriyle noktalayalım; “DİN AKIL SAHİPLERİNE SESLENİR.”

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR