CHP’li Tahsin Tarhan kimleri örnek aldı?

MAKALEYİ DİNLE

CHP Kocaeli Milletvekili adayı ve iş adamı Tahsin Tarhan, önceki gün Doğa Koleji’ndeki “Bir Başarı Hikâyesi ve Sanayici Tahsin Tarhan” adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Tarhan, hayatından çeşitli kesitler sundu.
Tarhan, konuşmasına, “En büyük hayallerim otomobil yapmaktı” diyerek başladı ve konuşmasına “İnanırsanız başarırsınız” sözleriyle devam etti.
Sadece yaşamdan para kazanmak önemli değil, “Ben bütün hayatımı hiç para üzerine kurmadım, hep başarı üzerine kurdum” diyen Tarhan, yaşamından örnekler vererek, deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.
Tarhan konuşmasına söyle devam etti;
“İş hayatına çok genç yaşta başladım.
16 yaşımda kendime ait bir iş yeri açtım.
Kendime güvendim. Şu anda tanınmış bir firmanın sahibiyim, siz de kendinize bir ideal belirleyip, buna canı gönülden inanmanızı istiyorum.
***
Kendimi eğitim gönüllüsü olarak adlandırırım.
Kendimi eğitime verdim.
Kendi ismimi taşıyan bir okul yaparak devlete bağışladım.
Aynı zamanda yurt dışında çekmiş olduğum görüntüleri kapsayan bir kitap yazdım.
Kitap satışının tüm gelirlerini de Eğitim Vakfı’na bağışladım.
Ben de Kadir Has ve İzzet Baysal gibi olmak istiyorum.
***
Türkiye artık Dünya ve birlikte ilerliyor.
Eğer dünyayla bütünleşeceksek kendi kültürümüzle bütünleşmeliyiz.
Hiçbir zaman kültürümüzden çekinmeyin.
Nerede olursa olsun kendi kültürünüzle bir yabancının karşısına çıkarsanız, onlar daha çok mutlu olacaklardır.
***
Başarı her zaman seçtiğiniz meslektedir.
Başarılı olacağınız mesleği seçin.
İstediğiniz alanda mücadele edin.
Mücadele ederseniz başarı zaten size gelecektir.”
***
Tarhan, gerçekten de sıra dışı bir iş adamı…
Kendini başarıya adamış.
İş hayatında elbette büyük başarılar elde etti.
Şimdi sırada siyaset var…
Milletvekili olmak istiyor. 12 Haziran’daki seçimlerde CHP’den 7’nci sıra milletvekili adayı oldu…
Şimdi CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’ın yardımcılığını yapıyor.
Önemli bir görev…
Bakalım iş hayatında istediğini alan Tahsin Tarhan, siyasette de istediğini alacak mı?
Elbette bunu zaman gösterecek.
Türk-Macar motifleri!
İstanbul’da Macar Milli Kahramanlarını bağrında yaşatan Türk Kentleri ismi ile yapılan toplantıya İmre Thökely ve İlona Zrinyi adına Karatepe İmre Thökely Dostluk Derneği Başkanı Ertunç Baykal, başkan yardımcıları Numan Gülşah ve İbrahim Sarı ve yönetim kurulu üyesi Meral Özesener katıldı. Toplantıda 25 Haziran’da Macaristan’ın başkenti Budapeşte başta olmak üzere Kütahya’nın kardeş kenti Pech, Kocaeli’nin kardeş kenti Sihekeşfehervar, İzmit’in kardeş kenti Estergon ve Zigetvar’da yapılacak etkinlikler ele alındı. İzmit bu etkinlere Türk-Macar motiflerinin işleneceği bir Kandıra keten bezi elbise defilesi götürecek.


Dilovası’nda herkes hastaneyi bekliyor
İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Dilovası Hastanesi’nin kaba inşaatı gün yüzüne çıkmaya başladı. Dilovalı vatandaşlar hastanenin bitmesini sabırsızlıkla bekliyor. Hastane biterse ilçenin büyük bir sorunu halledilecek. Hastane bu yılın sonunda faaliyete geçecek. Daha doğrusu böyle planlanıyor. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, “Artık ilçe halkı sağlık hizmetleri için hastane hastane koşturmayacak. Her türlü sağlık problemine en kısa sürede çözüm bulabilecek. Halkımız hak ettiği hizmeti alacak” dedi. Hastanenin yapımını üstlenen 5.A Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gültekin, “Hastane inşaatında hiçbir sapma yaşanmadı. Hastane tam donanımlı olarak 2012’nin sonunda faaliyete geçecek” diye konuştu.


Ersoy, sendikacılık dersi vermiş
Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Yalova Üniversitesi’nde sendikacılık dersi vermiş. Ersoy, sendikal faaliyetlerin gençlerin ve kadınların katılımıyla ileri düzeyde bir örgütsel yapıya kavuşacağına vurgu yapmış. Ersoy, sendika olarak eğitim faaliyetlerine çok önem verdiklerini, her fırsatta öğrencilerle buluşmayı önemsediğini belirterek davet ettikleri için başta Prof. Dr. Süleyman Özdemir olmak üzere üniversite yönetimine teşekkür etmiş.


Köylere tersine göç!
İSU, köylerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Köylerde içme suyu ve atık su arıtma tesisi ile kanalizasyon altyapısı yapan İSU, mevcut kaynak sularını değerlendirmek ve vatandaşlar ile hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak için de İzmit’in Şahinler ve Çubuklu Osmaniye ile Karamürsel’in Karapınar Köyü’ne modern çeşme yaptı. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, yaptıkları çalışmalar ile köylere tersine göçün başladığını söyledi. Köy hayatı zordur, köylere yapılan her hizmeti takdirle karşılıyor, İSU’ya teşekkür ediyoruz.


Yunus Marketler Zinciri Derince’de açılıyor
Yunus Marketler Zinciri, İzmit’ten sonra ikinci şubesini Derince’de açıyor. Derince’deki şubelerini Şubat ayı başında açacaklarını söyleyen Yunus Marketler Zinciri Bölge Müdürü Fuat Kalkan, son dönemlerde basında çıkan satılma haberlerine de açıklık getirdi.
Satılan marketin İstanbul merkezli Yunus Mağazalar Zinciri şubeleri olduğunu ve isim benzerliğinden dolayı bunun bazı basın organlarında Yunus Marketler Zinciri olarak lanse edildiğini söyleyen Fuat Kalkan, Yunus Marketler Zinciri olarak böyle bir durumun söz konusu olmadığını, hatta 2 ay içerisinde Türkiye genelinde 8 yeni mağaza açacaklarını belirtti.
Bölge Müdürü Fuat Kalkan, yeni açılacak bu mağazalarla Ankara’da 40, Düzce’de 3, Adapazarı’nda 3, Çorum’da 4, Çankırı’da 1, İzmit’te 2, Kırşehir’de 2 ve toplamda da 55 şubeye ulaşacak olan Yunus Marketler Zinciri’nin 2012 yılında açılışlarına ara vermeden devam edip hızla ulusallaşma yolunda ilerleyeceğini belirtti.


MHP’li Türkkan, gündem yaratıyor
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal paylaşım ağlarını kullanarak gündem yaratmaya devam ediyor. Milletvekili maaşım yetmiyor diyerek Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul eden Türkkan, şimdi de Twitter’den 14 Şubat’taki duruşmada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın tahliye olacağı mesajını yayınlayarak Türkiye’nin gündemine oturdu. Anlaşılan Türkkan’ı, Kocaeli’ye verdiği hizmetlerle değil, Twitter’deki mesajlarıyla hatırlayacağız.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Bir insan, gözünü günde ortalama 100 bin kez kırpıyor.


KONUŞAN FOTOĞRAF:
CHP’den AKP’ye geçen İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Fahri Meydan: Oh be, hayatım boyunca hep muhalefette idim, AKP’ye geçtim nihayet iktidar oldum. Evlenirken imza attım hayatım değişti, şimdi AKP’ye imza attım hayatım yine değişecek… Yaşasın, yaşasın artık ben de iktidardayım…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR