Kırım Türklerine destek boynumuzun borcudur!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

 

Filler tepişir, olan karıncalara olur.

 

Şimdi de öyle.

 

ABD ve Rusya’nın karşılıklı birbirlerine üstünlük kurma girişimleri yüzünden ikinci bir Ortadoğu’nun ortaya çıkmasına neden olmak üzere.

 

Evet, Kafkaslar şu sıra çok karışık. Üstelik bu kez ateş hattında Türkler de var. Çünkü Kırımlı soydaşlarımız, Ukrayna’daki kriz sonrasında büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. Ruslar buradaki Kırım Tatarlarını yok saymak, yapılacak olan referandumda oy kullanmalarına engel olmak ve insanları kapı dışarı edebilmek için elinden geleni ardına koymuyor.

 

ABD ise Ukrayna’nın merkezi yönetimini eline geçirdiğinden bölgede hakim olmak ve etkisini hissettirebilmek için ne gerekiyorsa yapıyor.

 

Yazının girişinde belirttiği gibi, filler birbirlerine üstünlük kurmanın derdine düşmüşken, ben ağayım ben paşayım derken, aşağıda olan bitenden, ölenden kalandan çok da fazla dikkat etmiyorlar.

 

İşin özünde, Kırımlı soydaşlarımız büyük bir tehlike ile karşı karşıyalar. Olası bir askeri müdahalede çok insan kırılabilir. Kırımın yaklaşık 275 bin nüfusunu elinde bulunduran Kırım Tatarları, büyük bir ateş hattında kalabilir. Yerlerinden sürgün edilebilir.

 

Ve hatta öldürülebilir.

 

İşte bu durum bizler için büyük kayıp olur. Sadece soydaşlarımız kaybetmiş olmayız, olası bir kayıpta, hele ki birkaç çocuğun bu işten zarar görmesi durumunda bu meselenin herkese zararının dokunacağını söylemeliyim.

 

Özellikle vicdani olarak…

 

Bugün ben Türk’üm ya da ırkı ne olursu olsun Çanakkale ruhu ile bugüne değin yaşayagelmiş olan herkes için buradaki soydaşlarımızın zarar görmesi büyük kayıp olur.

 

İnsanlığımızın bitişi, vefa duygumuzun körelmiş olduğunu ortaya koyar…

 

İşte bunun için İbrahim Aracı, “Çanakkale’de bu ülkeyi Kırımlılar yalnız bırakmadı, şimdi de yalnız kalmak istemiyor. Türkiye bu insanlar için çok önemli. Çok değerli. Buradan gelecek bir destek mesajı insanların uzun süre için moral kazanmasına neden olacak. Para pul istemiyoruz. Sadece soydaşlarımızın yüreklerine su serpecek bir devlet çıkışı istiyoruz. Yalnız olmadığımızı bilmek istiyoruz” diyor.

 

Bu çok özel bir talep. Yerine getirilmesi insani zorunluluk olan bir mesaj.

 

Açıkçası zor da değil.

 

Elin adadı Rus’una sahip çıkarken biz de bundan mahrum kaldık dememek için şimdi tam zamanı.

 

Haykırış günü ise yarın.

 

Yer: İzmit Merkez Bankası önü.

 

Saat: 17.30…

 

Bütün Kocaeli toplanıp, Çanakkale ruhu ile kendi insanına, dostuna soydaşına sahip çıkmalı. Bu zamana kadar söylenmeyenler söylenmeli, doğra olan savunulmalı, insanlarımıza sahip çıkılmalı.

 

Ayrıca bu iş için Çanakkale örnekleri ile veriliyor, ancak unutulmamalı ki, bu millet her zaman mazlumun yanında yer almıştır. Yine öyle olacaktır.

 

Kocaeli, yarın saat 17.30’da, Kırım’daki soydaşlarımızın yalnız olmadığını ve dahası asla yalnız bırakılmayacağını dosta düşmana haykıracaktır…

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR