Haydar Bey, 700 bin liralık A8’e ne zaman binecek?

MAKALEYİ DİNLE

Derince’de son zamanlarda muhalefet uykudan uyandı…

Aziz Alemdar Derince Belediye Başkanı iken ilçe belediye başkanları pek açıklama yapmazdı…

30 Mart’tan sonra AKP’den Derince Belediye Başkanı olan Ali Haydar Bulut, şu sıralar sık sık ilçe belediye başkanlarının açıklamalarına maruz kalıyor.  Zaman zaman CHP ve MHP ilçe başkanları Bulut’u eleştirirken, SP’nin ilçe başkanı Halil Kayın, haftada bir basın açıklaması yaparak Derince Belediyesi’ne eleştirilerini sıralıyor.

**

Dilerseniz SP’li Kayın’ın açıklamalarını birlikte okuyalım;

“Derince’nin AKP’li belediye başkanı Ali Haydar Bulut billboardlardan vatandaşa çağrı yapmış. ‘Faiz yükünden kurtulun, belediyeye olan vergi borçlarınızı torba yasa kapsamında taksitlendirin’ diyor.

Türkiye’nin ekonomisi iyi ise devlet vatandaştan alacaklarını tahsil etmek için neden sık sık yapılandırma yoluna gidiyor.

Ya da ekonomi iyi ise vatandaş neden devlete olan borçlarını ödeyemez durumda. Ekonomi kağıt üstünde iyi.

Reel ekonomi kredi kartına kölelik olarak ortadadır.

Karı koca maaş alan memurlar zor geçinirken, asgari ücretli ve emekli tek maaşla o rakamlarla nasıl geçinsin.

Böyle bir ekonomide vatandaşta esnafta vergi borçlarını ödeyemiyor.

**

Derince Belediyesi 3 dönemdir Ak Parti yönetiminde borç batağına sürüklendi. Haydar Bey halka veriyor talkını, kendi yutuyor salkımı.

Acaba belediyenin 15 trilyonluk SGK borcunu ne yapacak?

Yapılandırdığında taksitlerini ödeyebilecek mi?

Böyle giderse geçen yapılandırmada ödeyemedikleri gibi bu dönemde ödeyemezler. Çünkü borç ödemek inanç işidir, azim işidir.

Üretim olması lazım, karlılık olması lazım, verimlilik olması lazım.

Dürüst yönetim lazım.

Bunlar için maya lazım.

Maya da ancak Milli Görüş’te var, Saadet Partisi’nde var.

Taklitlerinde maya bozulmuş. AKP’de ne var.: Tüketim var, reklam var, israf var. 10 liralık park yapıyorlar. 20 liralık açılış yapıyorlar.

**

Haydar bey işçinin birikmiş mesai ve ikramiyelerini 6 ayda zor ödedi. İşçiye ödeyemediği rakam kadar SGK taksitini nasıl ödeyecek göreceğiz.

AKP acaba Derince’ye hangi hizmeti yaparken SGK borçlarını ödemeyip bu kadar biriktirdi.

Eskiler demiş: Hazıra dağ dayanmaz.

Doğru dürüst yatırım yok ortada.

Bir dünya borç var.

İsrafçı bir yönetim anlayışı, kamudaki yetim hakkını gözetmeyen bir zihniyet ancak borç yapar;  iş yerine de makyaj yapar.

Haydar Bey bu kadar borç varken 700 bin liralık  A8’e ne zaman binecek bekliyoruz. En azından yurtdışı seyahatlerinden vakit bulursa Büyükşehir ve İSU’nun kazıp asfaltlamadığı yolları takip etsin.”

**

SP’li Kayın’ın açıklamaları böyle…

Şu bir gerçek ki; 2009-2014 yılı, Derince için kayıp 5 yıldır…

30 Mart sonrasında göreve gelen Ali Haydar Bulut, ve meclis üyeleri “belediyenin borç batağında” olduğunu söylüyorlar.

Bunu söylüyorlar ama, ilk meclis toplantısında eski yönetimi aklamayı biliyorlar.

Derinceli olarak kimsenin ağlamaya sızlamaya hakkı yok…

Onu, bunu bilmeyiz, BİZ Derince’ye hizmet istiyoruz…

 

Baran, Konak’ta sanal anjiyo oldu

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Özel Konak Hastanesinde hizmete giren kalp damar tıkanıklıklarını ve kalp rahatsızlıklarını kısa sürede teşhis etmek için hızlı ve yüksek görüntü kalitesine sahip Koroner (Sanal) Anjiyografi yapan 128 kesitli Multidedektör BT cihazı ile koroner (sanal) anjiyo oldu. Anjiyo sonrasında kalp damarları hakkında detaylı bilgi alan başkan Baran’ın durumu iyi olduğu bildirildi. Başkan Baran’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Ordulular,okul müdürü hemşerilerini sahip çıktı

Marmara Ordulular Derneği Başkanı Mehmet Çun, 21 Ağustos’ta görevden alınan Ordulu okul müdürleri Kemal Arslan, Cemal Aygüzel, Mehmet Özmen, Bahtiyar Gürsoy, Bayram Akkuş’a sahip çıktı. Dernek başkanı Çun, “acaba atama süresince hemşerilikte mi yapıldı da tüm hemşerilerimizi görevden aldılar” diye soruyor. Okul müdürlerinin başarılarına kefil olduğunu söyleyen Çun, Vali’ye,  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve siyasal erke durumu düzeltmelerini, yoksa bu durumu hemşeri kıyımı olarak algılayacaklarını belirtti. Ordulular olarak hemşerilerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyleyen Başkan Çun, somut adımları takip edeceklerini bildirdi.

 

Zeytinburnu Köyü muhtarından teşekkür

İzmit’e yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Zeytinburnu Köyü Muhtarı Cengiz Demir, İzmit Belediyesi’ne teşekkür etmeye geldi. Belediye’nin Muhtarlık Hizmet Masası Koordinatörü Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çetin’i ziyaret eden Demir, köy yollarının asfaltlanmasından dolayı teşekkür etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR