Sütçü İmam kadar erkek, Nene Hatun kadar kadın olan MHP’li aday adayı ki

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran’da yapılacak seçimlerde güçlü bir liste oluşturmayı hedefleyen MHP, ince eleyip sık dokuyor. 12 Haziran 2011’da yapılan genel seçimlerde henüz 26 yaşında olan Av. Hilal Elmas, milletvekili aday adayı olmuştu. Elmas, 7 Haziran’daki seçimlerde de aday adayı oldu. Elmas, 2011’deki seçimlerde aday adayı olurken, etkili bir konuşma yapmıştı.

 

2011’DEKİ SEÇİMLERDE ADAY OLAN HİLAL ELMAS NE DEMİŞTİ?

 “Çocukluğumdan itibaren Türk kültürüne, Türk tarihine, hukuk ve siyasete karşı ilgi duymaktayım. MHP'nin fikir ve düşüncelerini, ülkücü ideallerini benimsemekteyim. Ülkemizin kötü yönetimlerle geleceğinin ipotek altına alındığı, milli birlik ve beraberliğin örselendiği içte ve dışta çok sıkıntılı bir süreç yaşandığını görüyoruz. Hem ekonomisiyle, hem eğitim sistemiyle, hem aile yapısıyla hem de hukuk algısıyla, Cumhuriyet tarihinin en zor ve kritik sürecini yaşayan ülkem için elimden geleni yapmak adına aday adayı oldum. MHP'nin milli birlik, milli kimlik ve bölünmez  bütünlük konularındaki onurlu tavrı ve duruşu için adayım. Hak, hukuk, adalet için, hakkı yenenlerin hakkını teslim etmek için, kadınlar, gençler, yoksullar için, kimselerin kimsesi olmak için adayım. Türkiyemizi irfanıyla, vicdanıyla, şevketiyle bilgi ve değeriyle kucaklayacak olan MHP içerisinde bulunarak, yüce Türk milletine olan borcumu, hizmetini ödemek için adayım. Aday adaylığı sürecinde kendimi partimin, teşkilatımın, parti mensuplarının, üyelerimizin ve değerli Kocaeli halkının vicdanına emanet ediyorum.”

***

Hilal Elmas, 12 Haziran 2011’de yapılan seçimlerde 4.sıra adayı oldu…

Elmas, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde de aday adayı oldu…

 

HİLAL ELMAS, 7 HAZİRAN’DAKİ SEÇİMLER İÇİN NE SÖYLEDİ?

‘Analarım, bacılarım kardeşlerim. Bu avukat kızınız dünyada ki, Ortadoğu’daki ve ülkemizdeki kaos ve entrikaları görmezden gelemezdi. Kadın şiddetlerinin arttığı minik yavrularımızın katledildiği bir düzen ve süreçte yeniden varım dedim. Bugün tanıdığınız Hilal Elmas, emekli olmak için değil, sizin hakkınızı ve sorunlarınızı Meclise gittikten sonra da bu günkü Hilal kızınız gibi bana ulaşacak ve sorunlarınızı ileteceksiniz. Size söz veriyorum. Gaziantepli Sütçü İmam Kadar erkek, Erzurumlu Nene Hatun kadar yürekli bir kadın olarak sizin için çalışacağıma ve haksızlığın karşısında duracağıma söz veriyorum’’

***

Elmas’ın 2011 ve 2015’deki seçimler öncesinde aday adayı olurken yaptığı konuşmayı okudunuz.

Dikkat ettiyseniz, 7 Haziran’da yapılacak seçimler için yaptığı konuşma daha etkili.

Elmas, 2011’de de, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde de gazetemizi ziyaret etti. Elmas, aradan geçen yıl içinde kendini çok iyi yetiştirmiş.

Acemiliğini, ürkekliğini üzerinden atmış.

Kendine olan güveni daha da artmış.

Bir önceki seçimlerde Lütfü Türkkan ile birlikte hareket ediyor, Türkkan nereye gitse, o da oraya gidiyordu.

Elmas, 2011’de yapılan genel seçimlerde 4.sıradan milletvekili adayı yapılmıştı.

7 Haziran’da yapılacak seçimlerde de listenin üst sıralarında yer alacağını düşünüyorum.

Kim bilir belki de MHP’nin yeni Meral Akşenir’i önümüzdeki yıllarda Hilal Elmas olur…

 

AKP’li Uzunoğlu, CHP’ye taş attı

AKP Körfez İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu, konuşmasının son bölümünde CHP’yi eleştirdi. Uzunoğlu, “Bizimle aynı düşüncede olmayan STK’larımızın da görüşlerini aldık. 772 STK temayüle katıldı. Muhalefet partilerinin yaptığını herkes görüyor. Meclis üyelerini belirlerken CHP birbirine girdi. İktidar olmamız boşuna değildir” dedi.

***

Uzunoğlu ayrıca, CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva’da hedef aldı. Başkan Vekili Uzunoğlu “Muhalefet partisi il başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu hakkında açıklama yapıyor. CHP tarafından ülkeye verilen zararı 50 sene daha uğraşarak anca temizleriz. Kocaeli’ye verdikleri zarar sonrasında 75 yıl daha düzeltemeyiz. Bu millet her şeyi unutmaz. Günü geldiği zaman karşına vermektedir. Lafla bu işler olmaz. Kocaeli’de nam salmış başkanınız vardır. CHP il başkanın Başkan Karaosmanoğlu’na laf söylemeye hakkı yoktur” şeklinde konuştu.   Bakalım CHP’nin AKP’li Uzunoğlu’na cevabı nasıl olacak?

 

Civelek bağlılık modunda

Geçtiğimiz gün AKP Kocaeli İl Teşkilatı tarafından mevcut aday adaylarını STK temsilcilerine sormak amacıyla temayül yoklaması yapıldı. Sonuç ne çıkar bilinmek ancak bir şey var ki temayül falan hak getire, AKP’de kim R. Tayyip Erdoğan’ı daha çok seviyor ve göklere çıkarıyorsa o biraz daha şanslı gibi. Tıpkı eski il başkanı Mahmut Civelek gibi.  R. Tayyip Erdoğan fotoğrafı ile poz veren Civelek görüldüğü gibi milletvekili olmanın sırrını çoktan keşfetmiş.  Erdoğan posteri ile gerekli mesajları vermiş, ‘Olmasaydın siyasette olmazdık’ demiş! Tabi bu fotoğraf bir kez daha gösteriyor ki mevcut Cumhurbaşkanı bir kesimin siyasi lideri olarak varlığını sürdürüyor. Zaten Erdoğan’da meydanlarda 400 milletvekili isteyerek AKP’nin Cumhurbaşkanı olduğunu ilan etmişti.  Sonuç olarak, siyasi partilerde yolu veren liderdir. Hele ki AKP gibi gelenekçi, demokrasiyi sığı bir şekilde ve işine geldiği gibi yorumlayan bir partide lider ne derse o olur. Bundan dolayı milletvekili aday adayları veya siyasette yol almak isteyenler önce liderlerine bağlılıklarını ifade edip, onun ne kadar büyük, erişilmez olduğunu gösterecekler. Yoksa ağzınızla kuş tutsanız bırakın milletvekili adayı ilçe yönetimine dahi girmeniz mümkün değil.

 

Kandıralılar, Dr. Aziz Alemdar’ı ziyaret etti

Derice Belediyesi eski Başkanı Dr. Aziz Alemdar, 30 Mart seçimlerinden sonra İzmit Seka Devlet Hastanesi’ne pratisyen pekim olarak atanmıştı. Erdoğan Görgün başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri sigortacı Erdal Baykara, mali müşavir Ahsen Okyar ve ekonomist Cihat Kaymas, önceki gün Alemdar’ı ziyaret etti.

 

CHP’li Tan moral veriyor

Yaşlılar Haftası nedeniyle Kozluk Mahallesi’nin eski muhtarı Veli Çam’ı ve akabinde mahalledeki hastaları ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Müzeyyen Topçu Tan, yaşlıların gönlünü aldı.. Görüştüğü mahalle sakinlerinin, Muharebe Meydanı'nın rant meydanı haline gelmesine şiddetle karşı çıktığını anlatan Tan, çok uzun yıllar mahalleye yön vermiş olan Muhtar Çam’ın mahalleye ilişkin anılarını dinledi, görüşlerini aldı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR