Kıvırma İbrahim!

MAKALEYİ DİNLE

Dün bir haber yaptık.

Haberin başlığı şöyleydi;

"BULUT’TAN İŞTEN ATILAN İŞÇİLERE ŞOK SÖZLER", Cumhurbaşkanı gelse yine de sizi işe almam! Haberin devamında şunlar yazıldı;

İzmit Belediyesi'nin taşeronu olan firmada çalışan, 4 temizlik görevlisinin işten atılmıştı…

Bunun üzerine temizlik işçileri ayaklanmıştı… 

İzmit Belediyesi Gültepe Şantiyesi önünde toplanan 200 kadar işçi kamyonlarına binmeyi reddetti ve çöp toplamaya çıkmadı.

İşçilerin eylemleri üzerine İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, şantiyeye gitti.

Basına kapalı gerçekleyen toplantıda Bulut işçilere “Bu saatten sonra Cumhurbaşkanı da gelse size işe almam” dediği öğrenildi.

**

İbrahim Bulut, facebook hesabından bize cevap vermiş; 

Bulut aynen şunları yazmış;

“Basına kapalı bir görüşmede, idari kararlılığı ifade ederken “saygısızlık etmek istemem ama başbakanlıktan hatta cumhurbaşkanlığından telefon gelse bile” teşbihini anlamaktan aciz, kırmızı gazete!”

**

Bulut, saygısızlık yapıp gazetemizin adını açıkça yazmıyor, “kırmızı gazete” diye yazılımda bulunuyor.   

Bulut, bizi söylediklerini anlamamakla suçluyor…

Rahmetli Erbakan’ın söylemiyle “HADİ ORADAN”…

Biz tam 40 yıllık bir gazeteyiz…

Sen daha doğmadan bu gazete yayın hayatına başlamıştı.

Ne söylendiğini anlayamayacak kadar kıt olsaydı, bu gazete 40 yıldır ayakta olmazdı…

**

Sevgili okurlar;

Hatırlanacağı gibi İbrahim Bulut geçen yıl Mayıs ayında da Gezi olayları ile ilgili sosyal paylaşım sitesinden bir açıklama yapmıştı.

Aynen şunları söylemişti;

“Ülkemizin huzuru için ‘yüzünde maske ve elinde silah’ olanı öldürmek, polisin yetkisi ve görevi olmalı!”…

**

Bu düşüncede olan bir insanın, bir siyasetçinin kapalı kapılar ardında söylediği söylemi, gazetemizde yayınladık diye bizi söylediklerini anlamamakla suçlaması da doğal…

 

AKP Kocaeli’de Ceyhan dönemi!

Mahmut Civelek, milletvekili adayı olmak için il başkanlığına aday olmayacağını açıklamıştı. Civelek, tekrar aday gösterilecek mi söylentileri arasında önceki akşam il başkanlığına Şemsettin Ceyhan atandı. AKP’de 7 Şubat’tan sonra Şemsettin Ceyhan dönemi başlayacak. Civelek, çok kinci biriydi. Son günlerde gazetemizi basın toplantılarına bile çağırmazdı. Şemsettin Ceyhan’ın daha olumlu bir politika izleyeceğinden kuşku duymuyoruz. Şemsettin Ceyhan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Sedaş’tan açıklama

Son zamanlarda elektrik kesintileriyle sürekli gündeme gelen Sedaş, önceki gün bana bir mail gönderdi. Birlikte okuyalım; “Sayın Akbulut, 23 Ocak 2015 tarihinde “Ya sürekli yanıyor ya sürekli sönüyor” başlıklı haberinizi okuduk. Konuyla ilgili size bilgi vermek isteriz. Haberinizde belirtilen Kartepe Caddesi üzerindeki bölgede SEDAŞ İşletme ve Bakım Grup Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yerinde inceleme yapılmıştır. İnceleme sonrasında 27 Ocak 2015 tarihi itibarıyla 11,2 km’lik şebekeden oluşan Kartepe Otel yolu - Maşukiye Kartepe Caddesi’ndeki tüm aydınlatma arızaları giderilmiştir. Kamuoyunun aydınlatılması konusunda göstermiş olduğunuz desteğe teşekkür eder, bilginize sunarız. Saygılarımızla. SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü.” Sedaş’ın sorunlara duyarlı olması memnuniyet verici.

 

Akar’a yeni görev

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün önerisi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oluru ile Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurt Dışı Örgütlerden sorumlu olarak görevlendirildi. Son bir aydır örgütlerle istişare toplantıları için Sakarya, Karaman ve bu hafta da Bartin illerinde görevli olan Akar’a yeni görevi bu hafta tebliğ edildi. Akar’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

Örnek davranış

İzmit Kuruçeşme Fatih Mahallesi’nde oturan 3 çocuk annesi Mecibe Akbulut, vefat eden eşi Mustafa Akbulut’tan tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi başka birine vererek örnek bir davranış sergiledi. Belediye yetkilileri, Mecibe Akbulut’a davranışı için teşekkür ettiler.

 

Doğan’dan muhtara anlamlı ziyaret

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,  KOÜ Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.  Şeker hastalığı sebebiyle hastanede Mirzaoğlu’na ziyarette Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Sorumlusu Mehmet Çetin de eşlik etti.  Hatırlanacağı gibi 30 Mart seçimleri sonrasında Doğan ile Mirzaoğlu arasında muhtarlık yeri tartışması yaşanmıştı. Doğan’ı bu gerginliği unutup muhtarı ziyaret etmesi buzların erimesine neden oldu.

 

Yenilmez’den sonuç bildirgesi

Körfez eski Belediye Başkanı Erhan Yenilmez, Ankara’da yapılan “MHP bizim, MHP biziz” istişare toplantısının sonuç bildirgesini yayınladı. Belediye başkanlığı sonrasında yeniden siyaset sahnesinde görünmeye başlayan Yenilmez, partisinin bütün çalışmalarına katılıyor. Bildirgenin son paragrafı şöyle; Türk Milliyetçilerinin bu değişimi sağlamaya ve MHP'ni iktidara getirip ülkeyi yönetmeye yeterli kadroları vardır. Bu artık Milli bir vazife ve bir vatan borcudur. “MHP BİZİM MHP BİZİZ Hareketi bu yoldaki mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” sözlerine yer verdi. Yenilmez’in siyaset sahnesinde olması, MHP’lileri mutlu ediyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR