Ve 2016…

MAKALEYİ DİNLE

Bir 365 günü daha geride bıraktık.

Genel anlamda değerlendirirsen 2015 çok da kaliteli bir yıl olmadı. Savaşlar, ölümler, ekonomik sorunlar ve bunların yol açtığı olumsuzluklar, 2015’in acı hatıralarını kazıdı akıllarımıza.

Suriye’de yaşanan savaş, Güneydoğu’da verilen şehitler, yine Güneydoğu’da yaşanan olumsuzluklar, patlayan bombalar…

İki genel seçim yaşadım.

7 Haziran seçimleri sonrası kurulamayan hükümet, seçmeni 1 Kasım’da yine sandık başına çağırdı. 5 ay arayla iki genel seçim yaşadık.

Seçim sonrası yeni hükümet oluştu, bu kez düşürülen Rus uçağı yeni bir krize neden oldu.

Rusya, uçağının haksız yere düşürüldüğünü deklare etti. Hükümetimiz ise sınır ihlali yaşandığı için uçağın düşürüldüğünü açıkladı.

Rusya, Türk pazarına ambargo koydu.

Rusya’nın Türkiye’ye sattığı doğalgazı keseceği dedikodusu yayıldı.

Kriz devam ediyor.

Bütün bu olumsuzluklar yaşanırken yılın en tatlı haberi ise 2016’nın 364’üncü gününde geldi.

Asgari ücretin bin 300 TL’ye çıkartıldığı resmen ilan edildi.

Şimdi ise gözler 2016’da…

2016 yılı tüm dünya, Türkiye ve Kocaeli için hayırlı olsun.

2016’dan beklentilerimiz çok yüksek. Bir önceki yılın acılarını unutmak ve izlerini silmek için önünüzde koca bir sene var.

Tün insanlık aleminin yeni yılını kutlar, sağlık başarı ve barış dilerim.

 

Mehmet Irak’a en büyük hediye

Körfezli Mehmet Irak dede oldu. Yılın son gününü Özel Marmara Hastanesi’nde tatlı bir telaş içinde geçiren Mehmet Irak ve eşi Şükran Hanım, torun sahibi olmanın mutluğunu yaşadı. Yusuf İslam Irak ve Ayten Irak’ın Zeynep Ada isimli bebekleri 3 kilo 300 gram olarak dünyaya geldi. Yeni yıl hediyesi olarak kabul ettiği torununun kucağına alan Mehmet Dede, ezanını okudu ve ilk torununun kulağına adını fısıldadı. Allah analı babalı büyütsün.

 

Nasrettin Hoca bu yıl da çocukları sevindirdi

Gazeteci Cemal Kaplan 4 yıldır geleneksel hale getirdiği “Nasrettin Hoca’nın hediye dağıtımı” organizasyonunu bu yıl da gerçekleştirdi. Nasrettin Hoca kostümü giyerek kapı kapı dolaşan Cemal Kaplan, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. 6 saat süren hediye dağıtım töreninde 50’den fazla çocuğa hediye verilerek yeni yılı kutlandı.

 

 

Bir yıl sonra gelen yasak geçiş cezası vatandaşı çıldırttı

Gebzeli bir okurumuz 2014 yılı içerisinde İstanbul’a gittiği günlerde köprüyü kullanarak Avrupa yakasına geçmiş. Defalarca köprüyü kullanan İbrahim Atasoy köprüden her çıkışta kaçak geçiş alarmı ötüyormuş. Bu durumu karayollarının ilgili birimine bildirdiğin de, “Sistemde hata var siz ciddiye almayın” denmiş.

1-2-3-4-5-6 derken dikkate almadığı kaçak geçişlerin faturası karşısına çıkmış. 2 bin liraya aşkın bir trafik cezası yiyen vatandaşımız, “Ben otobanı kullanarak İstanbul’a gidiyorum, HGS’de sıkıntı yok. Her geçişimde para düşüyor. Ancak gel gelelim köprüyü kullandıktan sonra kaçak geçiş sinyali çalıyordu. Durumu ilgili birime bildirmeme rağmen sistem hatası dedikleri durum bugün ödeyemeyeceğim kadar bir borçla karşıma çıktı” diyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR